ООН ще осигури субсидия в размер на 40 милиарда долара, предназначена да подобряване на здравното състояние на жени и деца по света.
Това съобщи генералният секретар на организацията Бан Ки Мун, цитиран от АФП. Според него така ще се подпомогнат милиони жени и деца, чиито живот е в опасност или е изключително затруднен.
Бан Ки Мун припомни и една от целите на хилядолетието на ООН, а именно - Глобалната стратегия за Здравето на жените и децата. Срокът й за изпълнение е 2015г.
Представители на държавни правителства, филантропи и частни групи заявиха финансовата си подкрепа за осигуряване на сумата, допълва агенцията.
Според ООН, ако инициативата бъде осъществена в срок, животът на повече от 15 милиона деца може да бъде спасен. Също така ще бъдат предотвратени 33 милиона непредвидени бременности.
Stefano
на 22.09.2010 в 14:19:03 #1Бе като ще помагат и аз съм едно бедно недохранено детенце да пуснат поне 1000 2000 долара! При желание може да им пусна и сметката където да ги преведат!