Полският парламент прие забрана високопоставени държавни чиновници да летят заедно с един и същ самолет, съобщава Интерфакс.
Така според решението заедно не могат да летят президентът на Полша, премиерът, председателят на Сената и председателят на парламента. С тях не могат да летят и командващите на въоръжените сили, Съветът за национална сигурност и някои членове на правителството.
Въвеждането на това правило е следствие от трагедията със самолетната катастрофа на 10 април 2010 година при Смоленск, при която загинаха всички 96 членове на полската делегация. Те пътуваха за траурната церемония в памет на полските жертви при Катин през 1940 година.
Сред загиналите бяха президентът Лех Качински и съпругата му, началникът на Генералния щаб, заместник-председателят на Сейма и Сената, министри, депутати и други обществени дейци.
Няколко дни след катастрофата поелият временно функциите на президент Бронислав Коморовски разпореди да бъдат преразгледани правилата за пътуване на първите лица на държавата.
Юлиан-3
на 10.02.2011 в 22:00:04 #1е па вий водка немате....и мужикарските авиони никагда не падают!....
