Сирийски опозиционен командир заяви, че неговите бойци ще се борят дори и след изтеглянето им от ключов югозападен район в Алепо, докато активистки групи съобщават за нови обстрели от сирийската армия към бунтовнически гнезда, съобщава „Франс прес".

Хосам Абу Мохамед заяви, че бунтовниците все още се борят с армията на Асад в някои части на Салахедин.

Няма да изоставим Салахедин", казал Абу Мохамед по телефона за „Франс прес".

Армията на президента Башар Асад е започнала нова въздушна атака над райони в Алепо, които са в ръцете на бунтовниците, информират от Сирийската обсерватория за човешки права. Двама цивилни са убити в града, според групата.

При сблъсъци в града вчера са загинали 27 души, 15 от тях цивилни. Като цяло в страната са загинали най-малко 191 души - 107 цивилни, 45 бунтовници и 39 войници.

Друг командир от бунтовническите формирования заяви в четвъртък, че Свободната Сирийска армия напълно се е изтеглила от Салахедин, след като армията на Асад е щурмувала района.

Вече повече от две седмици бунтовниците и режимът водят ожесточени сблъсъци за овладяване на Салахедин. Бунтовниците твърдят, че контролират 50% от Алепо.

Междувременно турски официален представител заяви, че повече от 2500 сирийци са влезли на територията на Турция през тази нощ на фона на сблъсъците в Сирия.

Според министерството на бедствията и авариите на Турция в страната вече има около 53 хиляди бежанци.

Турска медия информира, че около 3000 бежанци чакат на границата да бъдат допуснати в Турция, тъй като няма място в лагерите за такъв брой.

Представител от турското правителство отхвърли информацията и подчерта, че има други два лагера в провинциите Санлиурфа и Газиантеп до границата със Сирия, където могат да бъдат настанени сирийски бежанци.