Източник, близък до преговорите в Доха, каза пред Би Би Си, че преговорите за прекратяване на огъня в ивицата Газа са се провалили.
Боевете се подновиха в петък сутринта, но преговорите продължиха с надеждата за нова пауза в сраженията.
Външният министър на Катар шейх Мохамед бин Абдулрахман ал Тани каза, че Доха, заедно със своите партньори, се е ангажирала да продължи усилията за връщане към прекратяване на огъня, съобщи "Ройтерс".
Той призна, че боевете затрудняват този процес.
"Постоянните бомбардировки на Газа усложняват посредническите усилия и изострят хуманитарната катастрофа", обобщи външният министър на Катар.
Преди седмица Израел и Хамас договориха примирие и размяна на заложници срещу палестински заложници. Спирането на огъня продължи до днес.
Час преди примирието да приключи, Израел каза, че е прехванал ракета, изстреляна от Газа, а свързаните с Хамас медии съобщиха за експлозии и стрелба в палестинския анклав.
Седемдневната пауза, която започна на 24 ноември и беше удължена два пъти, позволи размяната на десетки заложници, държани в Газа, срещу стотици палестински затворници и улесни навлизането на хуманитарна помощ в анклава.
Газа имаше 2,3 милиона жители, преди Израел да започне бомбардировка и сухопътна инвазия в отговор на трансграничната атака на "Хамас" на 7 октомври, при която въоръжени бойци на групировката убиха 1200 души и са взеха 240 заложници.
Палестинските здравни власти, които ООН счита за достоверни, казват, че повече от 15 000 жители на Газа са потвърдени като убити, а хиляди други са изчезнали, като се предполага че са затрупани под развалините. ООН казва, че до 80% от населението може да е било изгонено от домовете си.
Хуманитарните групи и ООН казват, че малка част от здравните заведения в опустошения анклав все още функционират и те не са в състояние да се справят с нова вълна от жертви.