Вицепремиерът на Русия Юрий Борисов и министърът на външните работи на Индия Сушма Сварадж настояха, че техните страни трябва да се стремят да подобрят двустранната търговия и да увеличат броя на сделките и транзакциите в съответните национални валути - рублата и рупията, съобщават руските медии.
Борисов коментира: "Разширяването на споразуменията в националните валути е планирано. Днес делът на сделките в рубли за износ е 20 процента, а за внос - около 21 процента."
Търговията между Русия и Индия е на стойност 30 млрд. долара годишно, което е значително по-малко от търговския баланс на Москва с Китай, който възлиза на 100 млрд. долара, уточни руският вицепремиер.
Москва планира да продаде на Индия военно оборудване на стойност 4 млрд. долара през 2018 г. като част от по-голямо споразумение, съгласно което Индия ще закупи руски оръжия на стойност 65 млрд. долара.
От своя страна Сварадж подчерта, че двете страни "се радват на специално и стратегическо партньорство".
1abv1
на 15.09.2018 в 21:36:26 #2Френде, реалистично е. Всички нормални държави искат да се измъкнат от американският долар. Няма как да стане за момента, но в бъдеще ще се случи. Римската валута някога също е изглеждала незаменима. Знаем какво се е случило с Римската империя. Ако ти си мислиш, че САЩ са нещо различно от временна империя, значи си слабоумен.
friend
на 15.09.2018 в 20:50:40 #1трябва да се стремят да подобрят двустранната търговия и да увеличат броя на сделките и транзакциите в съответните национални валути - рублата и рупията, съобщават руските медии ----------------------------------- 1. Трябва да се стремят е много пожелателно, но дали е реалистично. 2. Транзакциите може и да се извършват в национални валути, но само през курса на долара. Не вярвам Русия да поиска да и бъдат дадени всички тези 64 милиарда долара в рупии. 3. Разплащането в местни валути е възможно, но само за краткосрочни плащания - от няколко дни, до няколко часа.