Русия ударила места за съхранение за ракети "Сапсан" и свалила 300 украински дрона, предаде "Ройтерс".
В съобщението не се уточнява в кои райони на Украйна и кога са поразени тези складове. Припомняме, че на 14 август руската ФСБ съобщи, че са поразени заводи за тези ракети, като тогава също не бе съобщено кога и къде са били нанесени ударите.
Балистичните ракети "Сапсан" са предназначени за поразяване на цели на разстояние до 500-700 км.
Руското министерство на отбраната заяви, че силите му са заели по-добри позиции близо до селището Золоти Колодяз в Донецка област. Украйна също съобщи за обратно завземане на села край Доброполие. В условията на водене на активни бойни действия не може да бъде направена обективна оценка на ситуацията.
Според ведомството руски военни самолети, дронове и ракети са били използвани за удари по украински места за съхранение на ракети "Сапсан" в цялата страна.
Освен това отбранителното министерство добавя и че 4 управляеми авиобомби и 300 безпилотни летателни апарата от самолетен тип са били свалени от системи за противовъздушна отбрана на Русия.
projekt
на 17.08.2025 в 17:37:46 #1ужас....как смеят....да стрелят срещу инвестициите на ЕС и САЩ в Украйна......ужас...... веднага 28 пакет санкции. аз за едно съм спокоен. добре че тези атаки руснаците ги правят с чипове от перални и бойлери които откраднаха. представям си ако имаха достъп до чипове от телефони какво щяха да правят. но се изненадвам колко перални и бойлери имат тия украинци. явно във всеки украински дом има поне по 10 бойлера и 10 перални.