Посланикът на САЩ във Великобритания Робърт Ууд Джонсън определи практиките на Европейския съюз за производство на храни като "музей на земеделието", призовавайки британското правителство да договори предстоящото търговско споразумение между двамата трансатлантически партньори.
По думите му, политиката на ЕС в областта на селскостопанското производство била неустойчива на световно равнище, определяйки подхода на САЩ за научно и технологично "бъдеще на земеделието".
В статия, публикувана във в. "Дейли Телеграф", посланик Джонсън нарече дебата, който продължава сред британската общественост за качеството на храните, внесени от САЩ, "фалшив избор" между спазването на европейските стандарти в селското стопанство или наводняването с американски храни с ниско качество.
"Провокативни и подвеждащи термини като "хлорирано пиле" и "натъпкано с хормони говеждо месо" се използват, за да представят американското земеделие в най-лошата възможна светлина. Време е митовете да бъдат разобличени и да се изтъкне истинската им цел: клеветническа кампания от хора със свои протекционистки дневен ред", подчертава американският посланик.
Вчера Белият дом обяви намеренията си за сключване на търговско споразумение с Великобритания след Брекзит, като съгласно него ще има широк достъп на американски селскостопански продукти и премахване на митата за внос на храни и напитки.
GolaVoda
на 03.03.2019 в 17:14:43 #5и едните и другите са маскари
hefest-armagedon
на 03.03.2019 в 00:47:55 #4Не зная какво да кажа--зная само едно--в храната не трябва да има политика,защото тя е и за нашите деца.До преди 5 г американски пилета и свинско от Пенсилвания са пълнели супермаркетите и на Москва по договор--значи са били добри за тях.Колкото до ЕС--да на моменти ти се струват странни и налудничави директивите им, но като се замислиш всичко е за доброто на хората.Всичко идва от манталитета на европееца--когато седне на масата,той се наслаждава на вкуса на храната,а американеца се храни бързо и на крак.Относно храната--никой европеец не може да бъде излъган за качеството и и политиците го знаят това.Е Тръмп постигна ,каквото искаше--противопоставяне с Европа--дано да е доволен.Решението си е негово.
1abv1
на 02.03.2019 в 22:53:59 #3"В Европа поддържаме висок стандат на качеството на храните и съответно имаме добра средна продължителностт на живот" Това няма нищо общо с България, слабоумен ид.иот такъв! Пак обърка форумите!
Кастело Белведере
на 02.03.2019 в 22:22:44 #2В Европа поддържаме висок стандат на качеството на храните и съответно имаме добра средна продължителностт на живот (особено в средиземноморските страни). Нямаме нужда от напомпани Т-Бон и подтичкващи сутрин из градинките групички от стокилиграмови подрастващи. Ама островитяните си решават, техен проблем, нали брексват.
emilioner
на 02.03.2019 в 18:09:10 #1Провокативни и подвеждащи термини като "хлорирано пиле" и "натъпкано с хормони говеждо месо" се използват. Термините се използват защото са истина, в европа хлорирания диоксид натъпкан в американските пилета е забранен, също така и тъпченето със хормони на растежа на говедата.