Северна Корея нарече председателя на Камарата на представителите на САЩ Нанси Пелоси "най-лошият разрушител на международния мир и стабилност". Също така я обвини в подбуждане на антисевернокорейски настроения и вбесяване на Китай по време на азиатската й обиколка по-рано тази седмица, информира Асошиейтед прес.
Пелоси пътува до Южна Корея след посещение в Тайван, което накара Китай да започне военни учения, включително обучение за ракетни удари във води близо до самоуправляващия се остров. Китай гледа на Тайван като на част от собствената си територия, която да бъде анексирана със сила, ако е необходимо.
Докато беше в Южна Корея, Пелоси посети граничен район със Северна Корея и обсъди ядрената програма на Севера с председателя на Южнокорейското национално събрание Ким Джин Пио. Според Ким двамата са се съгласили да подкрепят стремежа на своите правителства за денуклеаризация и мир на Корейския полуостров въз основа на силно, разширено възпиране срещу Севера и дипломация.
Джо Йонг Сам, генерален директор на отдела по въпросите на печата и информацията на министерството на външните работи на Северна Корея, критикува Пелоси за посещението й на границата и обсъждането на антисевернокорейското възпиране.
"Пелоси, която беше подложена на залп от подобаваща критика от Китай за унищожаване на регионалния мир и стабилност с посещението си в Тайван, разпали атмосферата на конфронтация" със Северна Корея по време на престоя си в Южна Корея, каза Джо в изявление, разпространено от държавните медии .
Наричайки Пелоси "най-лошият разрушител на международния мир и стабилност", Джо твърди, че поведението на Пелоси в Южна Корея ясно показва враждебната политика на администрацията на Байдън спрямо Северна Корея.
"Би било фатална грешка за нея да мисли, че може да отиде без зло на Корейския полуостров", предупреди Джо. "САЩ ще трябва да платят скъпо за всички източници на проблеми, породени от нея, където и да отиде."
Посещението на Пелоси в Съвместната зона за сигурност на корейската граница в четвъртък я направи най-известната американка, посетила там, откакто тогавашният президент Доналд Тръмп посети през 2019 г. за среща със севернокорейския лидер Ким Чен Ун.
Разположен вътре в най-силно укрепената граница в света, районът се контролира съвместно от ръководеното от Америка командване на ООН и Северна Корея. Президенти на САЩ и други висши официални лица преди това са пътували до района, за да потвърдят ангажимента си за сигурност към Южна Корея във времена на враждебност със Северна Корея.
По време на посещението си Пелоси не направи никакви силни публични изявления срещу Северна Корея. Тя качи няколко снимки от JSA в Twitter и написа: "Предадохме благодарността на Конгреса и страната за патриотичната служба на нашите военнослужещи, които стоят като стражи на демокрацията на Корейския полуостров."
Напрежението на Корейския полуостров остава високо след бурните ракетни тестове на Северна Корея по-рано тази година. Представители на САЩ и Южна Корея заявиха, че Северна Корея е готова да извърши първия си тест с ядрено оръжие от пет години насам.
Obektiven_29
на 07.08.2022 в 17:06:39 #6Хора, бдете! Хирошима и Нагазаки... -------------------------------------------------------------- Комитетът по избиране на целите, които да бъдат подложени на бомбардиране, разположен в Лос Аламос, предлага като възможни цели градовете Киото, Хирошима, Йокохама и арсенала в Кокура. Комитетът отхвърля идеята за използване на ядрени бомби само срещу военни цели, тъй като при сравнително малка цел, която не е обкръжена от обширен населен район, съществува голяма вероятност от пропуск. Психологическият ефект върху населението на Япония бил важен за членовете на комитета. Също така стигат до заключението, че първата използвана бомба трябва да е достатъчна за международното признание на оръжието. Членовете изтъкват, че в Киото (интелектуален център на страната), населението „най-добре ще оцени значението на оръжието“. Хирошима е избрана по-късно като цел, най-вече поради големия брой жители и поради факта, че там са разположени важни военни центрове, а и градът е обкръжен от хълмове, което ще „фокусира“ ефекта от бомбата.
foxit
на 07.08.2022 в 09:45:09 #5#8, a те щото в Русия, Китай и С Корея са изцяло справедливи и обективни сигурно! Вие тук в коментарите само хлапета ли сте се събрали!? Никой от вас ли не е живял и една минута в онзи строй, който възхвалявате!? Или ако сте живяли сте го забравили! Там при тоталитарната машина си никой, НИ-КОЙ, това трябва да ти е ясно! Гласецът ти трябва да е по-тих и от есенен листопад. Нямаш право на мнение, нямаш право на протест, животът ти е предопределен във всеки един аспект, нямаш право да излизаш където и да било зад границите на режима, следят те и знаят всичко за теб във всеки един момент. За един филм от Запад на флашка те разстрелват!!! Това ли ти харесва!? Прав ти път, никой не те задържа тук (пък и другите)….
linkaln
на 06.08.2022 в 17:49:46 #4САЩ ги остави по милост тия държави първо като помогна на СССР и после на Китай срещу Япония, а тази фалшива държава Северна Корея съществува заради терористичната подкрепа на СССР и Китай срещу ООН и Запада по време на войната
foxit
на 06.08.2022 в 16:03:53 #3Ачката ———————- Какъв референдум!? Като онзи, чрез който Путин си присвои Крим ли!? Отразяващ “реално и обективно” мнението на онези, към които е насочен!? Не знам дали и колко си живял в такова общество, но онези, които са живели, откровено повече не искат. Да не говорим, че лесно се говори когато си далеч от такива зони. Иди и поживей там, пък тогава ще говорим….
ivan-koichev
на 06.08.2022 в 15:46:18 #2Голема романтика е тази Пелоси, почти като Цола Драгойчева е. ПП. А обединението на на двете германски републики какво е и с какво е по различно от обединението на двете Кореи?
foxit
на 06.08.2022 в 14:47:08 #1Всякакви обединения, било на Русия с Украйна, било на Северна с Южна Корея, било на Китай с Тайван би означавало победа на комунистическите бастиони над свободния свят. Едва ли някой от живеещите в подлежащите на обединение нации иска това. Също така всяка една постигната цел на комунизма ще го стимулира да търси още такива. Имал съм възможност да разговарям по работа с хора от Китай (само по Whatsapp и то през VPN защото Компартията им блокира всичко друго). Никой от тях няма желание да живее в такава държава (техни думи)…