Във вторник, няколко дни след като САЩ заловиха венецуелския президент Николас Мадуро, в близост до президентския дворец Мирафлорес в столицата на Венецуела Каракас бе съобщено за интензивна стрелба.
Това предаде АФП.
Непотвърдени кадри в социалните медии изглежда показват въоръжени мъже по улиците, а звукът от стрелбата се чува в целия град. Според колумбийската телевизия Noticias Caracol над президентския дворец са забелязани и няколко дрона.
Инцидентът, който все още не е потвърден от официални лица, се е случил часове след като Делси Родригес е положила клетва като временен президент на страната.
Според Sky News, стрелбата, която беше докладвана в близост до президентския дворец в столицата на Венецуела Каракас по-рано във вторник, вероятно е избухнала поради объркване между различни правителствени сили.
Президентската гвардия на Венецуела е стреляла по дронове, които извършвали наблюдение за държавни агенции, преди да бъде информирана за тяхната принадлежност, се казва в съобщението.
Нямало е по-нататъшна стрелба в близост до двореца Мирафлорес и ситуацията оттогава се е стабилизирала.
USD
CHF
EUR
GBP