Противоречивият американски журналист Тъкър Карлсън реагира остро след зададен провокативен въпрос по време на университетско събитие в университета на щата Индиана, съобщава "Индипендънт".

На студентски въпрос защо САЩ продължават да подкрепят войните в Газа и Украйна, един от питащите направи препратка, че бащата на Карлсън, Ричард Карлсън, е бил в ЦРУ.

"Баща Ви беше в ЦРУ и се чудех дали нашето правителство изобщо иска войната да спре?, каза студентът. Искат ли конфликтите да спрат?"

"Не замесвайте баща ми", настоя остро Карлсън, като допълни, че "е бил прекрасен човек, каквото и да му се е налагало на прави, за да се издържа".

Тъкър Карлсън: Ще се разкрият всички престъпления на Украйна

Тъкър Карлсън: Ще се разкрият всички престъпления на Украйна

Отново американският журналист повтори твърдения на Кремъл

Ричард Карлсън, бивш журналист и служител от администрацията на президента Роналд Рейгън, почина по-рано тази година. Той заяви, че е имал срещи със света на разузнаването, но няма публични доказателства, че някога е бил в ЦРУ.

Карлсън ръководеше подкрепяната от правителството на САЩ "Гласът на Америка" в края на Студената война, а самият Тъкър Карлсън каза, че баща му е "работил съвместно" с ЦРУ по време на престоя си в правителството.

Бившият служител, който по-късно е бил посланик на САЩ на Сейшелските острови, е казал в проект за история от 1993 г., че по време на престоя му в "Гласът на Америка" медийната мрежа понякога е била обект на нападения от чуждестранни разузнавателни служби.

Тъкър Карлсън твърди, че САЩ искали да убият Путин

Тъкър Карлсън твърди, че САЩ искали да убият Путин

Кремъл уверява, че президентът е охраняван добре

Припомняме, че Тъкър Карлсън беше първият американски журналист, взел интервю от руския президент Владимир Путин, след началото на войната на Русия срещу Украйна. Месеци по-късно той интервюира и руския външен министър Сергей Лавров.

Карлсън твърди, че предишната администрация на САЩ е искала да "ускори войната" с Русия. Според него САЩ при президентството на Джо Байдън са се "опитали да убият" руския президент Владимир Путин.