Временното правителство на Тунис забрани бившата управляваща партия Конституционно демократично обединение, която се ръководеше от сваления президент Зин ал-Абидин Бен Али, съобщи АФП.

Вътрешният министър Фархат Раджхи обяви, че политическата дейност на партията се прекратява, офисите й ще бъдат закрити, а събранията на членовете й и други мероприятия отменени.

"Това се прави в интерес на нацията и с цел да не се допусне нарушаване на законите"
, поясни министърът.

Припомняме, президентът на Тунис беше свален от власт на 14 януари след масови протести и властта в страната премина в ръцете на временно правителство.

Въпреки смяната на режима продължават демонстрациите с искания за оставка на отделни приближени на Бен Али.

В хода на безредиците от декември насам загинаха 219 души.

На 19 януари бяха арестувани над 30 роднини на бившия президент, който се укри в Саудитска Арабия. Освен това Евросъюзът замрази банковите сметки на Бен Али и съпругата му Лейла Трабелси, а френските власти конфискуваха самолета на бившия държавен глава.