Невероятна сензация поднесе третодивизионният Уигън, след като изхвърли Манчестър Сити от ФА Къп. "Гражданите" загубиха с 0:1 гостуването си на "DW Стейдиъм" с 0:1. Единственото попадение в срещата бе дело на северноирландския национал Уил Григ в 79-ата минута.
В края на първото полувреме Сити остана с човек по-малко, след като Фабиан Делф бе изгонен с директен червен картон.
Източник: GettyImages
Първата част премина изцяло под диктовката на играчите на Пеп Гуардиола, които обаче направиха много пропуски. В 30-ата минута Джон Стоунс свали топката на Фернандиньо, който от точката на дузпата стреля над вратата.
Малко след това шут на Илкай Гюндоган мина близо до гредата. В края на полувремето Агуеро излезе на отлична стрелкова позиция, но Уолтън изби удара на аржентинеца в корнер.
След неговото изпълнение играчите на Уигън изчистиха топката извън наказателното поле, където Делф влезе безумно в краката на Макс Пауър и бе изгонен. Пеп Гуардиола дълго време протестираше срещу решението на Антъни Тейлър.
Оставането с човек по-малко не се отрази кой знае колко много на играта на "гражданите". Гостите отново заредиха пропуск след пропуск. В 73-ата минута Уолтън отново се намеис блестящо след удар на Агуеро.
В 79-ата минута обаче противно на логиката Уигън поведе. Кайл Уокър не действа добре при подаване към Уил Григ. Северноирландецът остана сам срещу Браво и с удар по диагонала вкара за 1:0.
Източник: GettyImages
До края на срещата Сити натисна, но не успя да стигне до изравнителен гол. Такъв падна във вратата на домакините, а негов автор бе Фернанадиньо. Попадението обаче бе отменено, тъй като Кевин де Бройне бе изпълнил прибързано свободен удар.
Така "гражданите" вече ще се борят за трофеи на три фронта.
USD
CHF
GBP