Отборите на Белгия и Япония се изправят един срещу в пореден осминафинален двубой от елиминационната фаза на Мондиал 2018.
На пръв поглед Белгия е фаворитът в този мач. "Червеният динамит" се намира в невероятна форма. Отборът е в серия от 22 поредни мача без загуба (17 победи и 5 равенства). От началото на Мондиала възпитаниците на Роберто Мартинес записаха 3 победи - 3:0 над Панама, 5:2 над Тунис и 1:0 над Англия, като така спечелиха първата позиция в своята група "G" и са отборът с най-много отбелязани попадения в груповата фаза.
В същото време "самураите" стигнаха до тази фаза с голяма доза късмет. Те започнаха участието си на първенството с победа с 2:1 над Колумбия, но след това последва равенство 2:2 със Сенегал и загуба с 0:1 от Полша. Така японците завършиха с равни точки и идентична голова разлика със Сенегал и само по-малкото получени картони им осигури участие на 1/8-финал.
Белгия достигна до 1/8-финалната фаза за 6-и път в последните си 7 участия на световни първенства. Те ще опитат за 3-и път да прескочат тази фаза. Японците пък никога досега не са попадали сред най-добрите осем.
Главен съдия на срещата е сенегалецът Маланг Диедхиу от Сенегал, с помощници Джибрил Камара и Ел Хаджи Самба. Със системата ВАР ще се занимават Феликс Цвайер (Германия), Клеман Тюрпен (Франция), Марк Брош (Германия) и Дани Макелие (Холандия).

USD
CHF
GBP
shturetc
на 02.07.2018 в 21:29:27 #38Кака свиНики,дет го играе заарска зурлоневеста,си е хакнала злобно щепсела у контакто при обръщалката 2:0--3:2. Свиньо заухана,пя ли: Ей,знай ДЖАПАНка два на нула-три на два! Или свинското у теб не го допуща,М?
boris
на 02.07.2018 в 20:04:51 #37Нашибахаги накрая.
Аlex
на 02.07.2018 в 20:02:47 #36Играят хората,играят.И за това са на световно.А ние като нашите национали се тупаме в гърдите и се мислим за най-добрите.Ама сме гола водица на футбол.За това ще сме кибици още много дълго време. Жалко,но факт.
boecbg
на 02.07.2018 в 20:02:43 #35Нищо колкото по-високо летиш,толкова по-тежко е падането.Те бразилчетата си могат,няма да им пускат на арабите такива голове.
sponge_bog
на 02.07.2018 в 20:00:21 #34Когато заради вродената глупост на англо-франко-саксите загинат 50+ млн за 2!!! поколения, Европа, за да остане богата, няма как да не докара бачкатори от колонии, республики и туркай
Това, като цяло е Ок. Проблемът е, че сега Европа се пълни с измет нечовешка, защото европейците ги мързи да си оправят сутрин леглото и да си мият чиниите и ***...
Zolyo
на 02.07.2018 в 19:58:54 #33Насер Шадли? Това ще да е чистокръвен белгиец. Поне не почна да се моли на Аллах след като вкара гола. Реално погледнато, Белгия бяха по-добрият отбор. Можеха да се измъчат в продължения, но имаха късмет в редовното време.
boris
на 02.07.2018 в 19:58:06 #32Много ми се искаше японците да бият - ама нищо. Тия са по-подходящи за главната цел - да пратят обратно жълтите-зелените смешни и да се къпят в Амазонка.
staroto
на 02.07.2018 в 19:57:49 #31Харакири!
sponge_bog
на 02.07.2018 в 19:48:08 #30'Що, бе? Еден баба паша и Муаран бей ми изглеждат готови за битка
Zolyo
на 02.07.2018 в 19:44:04 #29На Мексико 86 Белгия ми беше един от любимите отбори. Завършиха четвърти. Помня Кулеманс, Пфаф и Герец. Бяха готови да умрат за Белгия. Кулеманс много приличаше като телосложение и държание на Туньо. Сегашните белгийски играчи са друга стока. Повечето ми изглеждат като наемници.
Тунчо
на 02.07.2018 в 19:42:28 #28Тужно е да со го признаем, но след исландия, сърбия и харватска уругвай са най европейския отбор.Жалко.Даже и при братушките има съмнителна гама от резаци.
sponge_bog
на 02.07.2018 в 19:41:44 #27Не жалете толкова Европа, европейските империи са си свършили работата... В Латин и Сентрал Америка чакат 700 милиона фанатизирани католици готови за кървава реконкиста
арабелите отиват на кладата с 200
Zolyo
на 02.07.2018 в 19:39:44 #26Белгийците бързо се върнаха в мача. Всичко почва да идва на мястото си. Още един гол, и печелят. Ще им е обица на ухото друг път да не си правят сметки срещу по-слаби на хартия отбори.
Тунчо
на 02.07.2018 в 19:37:57 #25Повечето от тези с червените фланелки са толко белгийци колкото аз съм ескимос.
El Marcone
на 02.07.2018 в 19:37:41 #24Единствените бойци в Белгия са арийците Азар и Фелайни
sponge_bog
на 02.07.2018 в 19:36:06 #23СП 2014 беше спечелено от Юп Хайнкес
Сополя Йоги взе 7-8 сработени играча от убийствения му Байерн и допълни бройката с черкези и бербери за политкоректност
Тунчо
на 02.07.2018 в 19:34:31 #22Жалко....уапокоявам се с култовата за всеки подхуенски *** фраза за "моралния победител"
El Marcone
на 02.07.2018 в 19:33:52 #21Мачът е кървав.Белгийците се върнаха в мача, ама са умрели от страх
sponge_bog
на 02.07.2018 в 19:33:18 #20Гневът на Пророка удари Нипон
Правоверен гол от Азар и Фелайни
sponge_bog
на 02.07.2018 в 19:28:59 #19Сега пуснах мача... Съдията прилича на чистокръвен валонец... не е много честно