Хърватия победи Англия и ще спори с Франция за световната футболна титла! На митичния "Лужники", "шахматистите" надиграха Трите лъва в драма за историята.
В редовното време битката приключи без победител - при резултат 1:1, но попадение на Манджукич във второто продължние на двубоя класира "шахматистите" за последния мач от надпреварата.
Трипиър откри резултата още в 5-ата минута, но през второто полувреме Перишич върна тима си в срещата, преди Манджукич да сложи точка на спора.
ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:
Първото полувреме стартира по безкрайно неприятен начин за хърватите, като още в 5-ата минута, след чудесно изпълнение на свободен удар, Киърън Трипиър разстреля Субашич за 1:0. Футболистите на Далич изглеждаха стъписани от развоя на събитията, като им бяха необходими десетина минути, в които да се опомнят и да реогранизират редиците си.
Източник: FIFA.com
През това време обаче англичаните не стояха безучастно, като осъществиха нови две опасни атаки.
Източник: FIFA.com
Малко по-късно пък Хари Кейн получи перфектно подаване в наказателното поле, но от около метър и половина разстояние не успя да преодолее Субашич.
Топката се върна в Кейн, който стреля в гредата, кълбото се отби и в тялото на вратаря на "шахматистите" и се върна в игра.
Най-грубият футболист на терена пък беше Деян Ловрен, който не спря да фаулира съпериковите състезатели. Особено отчетливо бе нарушението му срещу Хари Кейн в средата на полувремето, като бранителят изблъска нападателя с две ръце. Фаул имаше, но официално предупреждение не беше показано.
Източник: FIFA.com
В края на полувремето "ватрените" се раздвижиха и Ребич неколкократно притесни бранителите на съперника.
Няколкото корнера в полза на Хърватия не доведоха до нищо запомнящо се, докато всеки ъглов удар за англичаните вещаеше заплаха за Субашич. Така или иначе обаче до почивката нови попадения не бяха реализирани.
Източник: FIFA.com
През второто полувреме хърватите вдигнаха оборотите и 22 минути преди последния сигнал Иван Перишич прати топката в мрежата за 1:1, при поредното прострелно центриране в полето на Пикфорд.
Източник: FIFA.com
Натискът на хърватите продължи и на няколко пъти състезателите на Далич оставаха на крачка от отбелязване на ново попадение.
Всичко бе решено от гол на Манджукич във второто продължение на мача, разписвайки се от близка дистанция.
Източник: FIFA.com
Британците направиха всичко по силите си, за да се доберат до дузпите, но късметът не беше на тяхна страна.
Източник: FIFA.com

USD
CHF
GBP
di firenze
на 12.07.2018 в 00:36:53 #25За Хърватска съм, но мисля че жабите ще ги утрепят в неделя.
steiner
на 11.07.2018 в 23:25:53 #24Няма, как да не съм за усташите.Не са много технични,нито много здрави физически,но за сметка на това имат кохонес(топки),както казват латиносите.Дано Манджука не е контузен,другото ще се нареди.За добрата стара Ънглия,каквото и да кажем,ще е недостатъчно.Тренера им неопитен,играчите прекалено млади за такъв голям мач(особено рашфорд,лингард и деле Али).Най-голямото недоразумение Стърлинг,винаги е титуляр,а старото куче Варди влиза за по 5 минути.Такъв лесен поток няма да им се падне и след 50 години.Панама,Тунис,Белгия,Колумбия,Швеция,Хърватска и финал.нито един световен шампион по пътя и пак успяха да се издънят.Трагикомедия.
Xa-x@v
на 11.07.2018 в 21:42:04 #23Топспорт,абе как може на някой въобще да му хрумне ”гениалната” статия,защо ние не можем да бъдем като хърватите?
Къде играе Ракитич,Модрич,Манджукич,Перешич?
Къде играят нашите?
Thomаs Linke
на 11.07.2018 в 21:37:57 #22Скивах. Ама и скивах че знаеш къде е Хърватия
Thomаs Linke
на 11.07.2018 в 21:31:06 #21Марконе, кроатите реално започнаха да играят след 60та мин. Преди това никакви ги нямаше, не е изключено и да е някакъв капан на тренера им предвид умората от предните мачове. Ако е това, срещу френско Конго ще трябва да измисли нещо по градивно
Xa-x@v
на 11.07.2018 в 21:28:54 #20Хърватска се намира на Марс,а не е част от Балканите
Thomаs Linke
на 11.07.2018 в 21:25:49 #19Оранжада сори, не уринжада
Thomаs Linke
на 11.07.2018 в 21:24:51 #18Браво Джаки, за песента. Черпя те с прясна уринжада
Xa-x@v
на 11.07.2018 в 21:13:26 #17Усташите,имат манталитет и всичко,което Ганьо няма. Това е велика вечер за Балканите. Браво,хървати.
Xa-x@v
на 11.07.2018 в 21:11:14 #16Браво на хърватите! Топспорт,молв ви повече никога не публикувайте глупави статии от рода: Защо не можем да сме,като хърватите?! Първата и най важната причина е че нашите нямат мисълта,че играят за родината си,а после да мислят колко пари ще получат.
El Marcone
на 11.07.2018 в 21:08:10 #15Ohliovski Хърватите бяха по-добрият отбор. =================================== Охлюв, при всичките ми симпатии към Хърватия, тебе да се отбележи, че до към 65-тата минута немаха абсолютно никаква идея как да стигнат до вратата на Англия.Просто изравнителния гол ги върна в мача.
XAN_lil
на 11.07.2018 в 21:07:05 #14Браво, техниката си каза думата... Много ми напомнят на нашия отбор от 94
NO_NAME
на 11.07.2018 в 21:00:23 #13They are coming home... Дори твърде късно! Супер надценени, с нито един сериозен мач до момента и се взеха насериозно. Първият сериозен отбор им изнесе лекция и ги приземи. Ако на белгийците им се играе, ще се изгаврят и те с тях в събота
Thomаs Linke
на 11.07.2018 в 20:55:40 #12Усташите ако онодят и френските шимпанзета ще е пълен кефа
Gomel
на 11.07.2018 в 20:53:15 #11Днес се случиха две хубави неща - говедата отново се посрамиха и Англия отпадна, нещо, което трябваше да се случи още на осминафинала! "Футбола се завръщал у дома!" Бездарните ингилизи си и вярваха! Никога няма да се върне у дома, защото не го умеете! Днес е голям ден за Балканите! В неделя дружно всички за Хърватия. Франсетата да го д*хат.
Bulgaria199999
на 11.07.2018 в 20:51:58 #10El Marcone явно съдията има слабост към балканските отбори. Спомням си преди свири един мач на Лудогорец и яко ги подпираше.
hufu
на 11.07.2018 в 20:51:51 #9мълчи бе шалвар ... убиеца на българския футбол е агата
sponge_bog
на 11.07.2018 в 20:51:46 #8Беър Грилс среща Гарет Саутхемптън, който носи брадва под мишница. -Мистър Съндърланд, на Алтимът Сървайвъл ли си играете? попитал Беър. - Не, отивам в гората да несака играчи за националния отбор по футбол на Нейно Величество.
Zolyo
на 11.07.2018 в 20:51:29 #7Браво на хърватите! Заслужен финал. Тези момчета влязоха в историята на футбола.
Thomаs Linke
на 11.07.2018 в 20:51:28 #6Джаки, попей ни итс коминг хоум, кокиче простовато