Голямата изненада на Мондиал 2018 е факт! Тя е, че световният шампион Германия отпадна от надпреварата, след като загуби сензационно с 0:2 от аутсайдера в група "F" Южна Корея!
По този начин селекцията на Йоахим Льов завърши на последно място с 3 точки. Също толкова имат и корейците, които обаче минават пред Бундестима заради резултата от прекия сблъсък.
Напред в турнира продължават съставите на Швеция и Мексико с по 6 точки, като скандинавците заеха първото място след днешния бой над "ацтеките" с 3:0.
Днес германците явно очакваха съперника сам да се бие, но още в началните минути стана ясно, че южнокорейците са на друго мнение.
Затова и не бе изненадващо, че Хюн-Мин Сон бе първи близо до гола в срещата!
Източник: GettyImages
Най-опасният футболист на корейците засече топка от въздуха по диагонал от наказателното поле, която премина на сантиметри над гредата. Удар от фаул пък свари Нойер неподготвен първоначално, но след като изпусна топката вратаря успя да я избие...
Постепенно германците опитаха да изнесат играта в половината на съперника. Въпреки това те не успяваха да стигнат до голова опасност пред отличнопазилия в мача Йо. Последният, както какво казва клишето, спаси всичко, което можеше да се спаси.
Източник: GettyImages
В края на първото полувреме Хюн-Мин Сон се опита да си изпроси дузпа, но правилно такава не бе отсъдена и така при резултат 0:0 двата отбора се оттеглиха на почивка.
Втората част започна ударно с натиск на германците! Те вече знаеха, че победата им е задължителна с оглед развоя на събитията на мача Мексико - Швеция.
За по-малко от 5 минути Горецка и Вернер пропуснаха от добри положения!
Особено чисто бе това на Горецка, който от близка дистанция с глава пред вратарското поле не успя да преодолее вратаря на корейците.
Източник: GettyImages
С течение на времето играчите на световния шампион все повече изпитваха трудности да организират по-смислени атаки, макар че селекцията на Льов поне привидно владееше по-трайно топката.
В 68-ата минута влезлият като резерва Марио Гомес също пропусна да вкара с глава от удобна позиция, а развръзката дойде в заключителните минути!
В 87-ата минута Матс Хумелс бе намерен непокрит на метри от голлинията, но защитникът на Байерн направи и невъзможното, за да изпрати топката извън целта!
Всичко за световния шампион свърши в добавеното време!
Източник: GettyImages
При разбъркване в наказателното поле Ким остана сам срещу Нойер и прати топката в мрежата! Последва сигнал за засада, но след консултация с ВАР системата се видя, че такава няма, тъй като преди гола Тони Кроос играе с топката - 1:0!
В 96-ата минута Хюн-Мин Сон излезе на празна врата и подпечата отпадането на Германия от турнира за крайния резултат - 2:0!
И така, първата голяма бомба на Мондиал 2018 е факт! Световният шампион отпада още в груповата фаза, което с оглед представянето на отбора от началото на турнира по-скоро изглежда закономерно.
Източник: GettyImages

USD
CHF
GBP
XAN_lil
на 27.06.2018 в 18:01:51 #21XAN_lil
на 27.06.2018 в 17:56:29 #20barbaronul........ Не ми се получи и затова го повторих
Когато го пуснах, темата беше занулена
Добре де
Панайоте
УмеренЦСКА
на 27.06.2018 в 17:39:11 #19Кефя се като гледам как някои колеги се опитват да събудят форума с покани за лични дискусии, абе нещо като Слона от предишната епоха...
УмеренЦСКА
на 27.06.2018 в 17:08:02 #18Гошо Пора, няма смисъл да се обсъжда евентуално участие на националния отбор на България в Мондиал! Квалификациите съвсем ясно показват къде са нашите...
psp_11
на 27.06.2018 в 17:02:57 #17Не им понася на германците да се борят на руска земя.. Виж за пииване и хапване е друга работа..
УмеренЦСКА
на 27.06.2018 в 16:50:49 #16Предстоят доста интересни мачове, Сърбия- Бразилия и Швейцария- Коста Рика. Има варианти за още една "сензация"...
OrangeHog
на 27.06.2018 в 16:42:20 #15Фаворизираха ги прекалено, а и на предното никой не ги броеше. Сега всеки им се ооъна и як бетон. И аз съм на мнение, че турци и подобни нямат място в маншафта. Колкото и да са добри, нямат манталитета на немците.
Zolyo
на 27.06.2018 в 16:37:42 #14Германия винаги е имала поддръжници в България, може беше най-популярният от големите отбори, и сега доста хора съжаляват че са извън Световното. На мен като дете Германия ми беше любомият отбор, но вече не. Това не са арийци с дух и воля, а някаква все повече мюсулмано-арабска група. Възможно е на следващото първенство да имат в отбора си сирийски бежанци. И вместо Хайл да казват Мархаба. Тогава истински арийци като Кроос, Нойер и Шванщайгер ще са малцинство в националният си отбор. Дано не стане така.
XAN_lil
на 27.06.2018 в 16:24:23 #13Да играеш мач срещу отбор със затворени очи и да го загубиш
УмеренЦСКА
на 27.06.2018 в 16:20:59 #12Зольо написа: "Немците са велика нация, и ще се стегнат за следващото първенство. Ще има обновяване на състава, и повече арийци в него." Аз не съм много сигурен, моля за извинение! Справка- политиката на баба Меркел. Последиците от нея ще се сърбат през следващите години...
Zolyo
на 27.06.2018 в 16:18:03 #11Немците бяха известни с непримиримият си дух. Това го няма. Може би защото важни играчи там са турци, и се снимат с Президента на Турция, а не с Канцлера на Германия. Трябваше да ги изгонят на секундата, но те ги пускат титуляри. Германия беше зле физически това Световно, стари играчи. Повечето мачове бяха догонващи в резултата. При такива случаи освен дух, трябва и енергия. Те я нямаха. Немците са велика нация, и ще се стегнат за следващото първенство. Ще има обновяване на състава, и повече арийци в него.
УмеренЦСКА
на 27.06.2018 в 16:15:31 #10...Едно предположение... На германците май им изгра лоша шега традицията да си планират върховата форма някъде около полуфиналите и финалите. Това е въпрос на "физ-въза"... Много Мондиали сме гледали, в които някои фаворити се представят изключително слабо в групите, ама се промъкват, а после не може човек да ги познае... Но тая система понякога дава "сбой"...
naigolemiq
на 27.06.2018 в 16:14:00 #9Най-много ми харесва Хърватска а Иран ме изненада много приятно.
DedoGocho
на 27.06.2018 в 16:09:03 #8Bravo na Korea dori i cweta na proroka ne spasi Merkel i & . Nemcite winagi se prowaliat w Russia
naigolemiq
на 27.06.2018 в 16:08:43 #7Какво беше всички играят футбол и Германия печели накрая. хааххахаха
MyH4o
на 27.06.2018 в 16:08:33 #6Най-безидейните и бледи отбори дотук бяха Аржентина и Германия. Аржентинците поне имат маааалко фантазия и гения на Меси. Немците обаче надминаха всички анти-очаквания, с това обикаляне около наказателното поле, без идея, без риск, без капка фантазия. Просто изчерпани!!! Истинско мъчение за феновете, и заслужено отпадане...
naigolemiq
на 27.06.2018 в 16:07:33 #5Играчите или са изморени или всички са много слаби или отборите са много равни ?
Basil-de-Leon
на 27.06.2018 в 16:05:55 #4Корейците по нашите стъпки от 94-та...
naigolemiq
на 27.06.2018 в 16:04:11 #3Не вярвах, че Аржентина ще продължат, не вярвах, че Германия ще отпадне. Не вярвам Бразилия да отпадне ама да видим братята Сърбия дали няма да пуснат нова бомба.
ce
на 27.06.2018 в 16:03:16 #2жалкото е, че други псевдо фаворити не им се случи същото