Националният отбор на България приема Турция в квалификация за Мондиал 2026. Мачът на стадион "Васил Левски" е от 21:45 часа. Главен съдия ще бъде Луиш Годиньо от Португалия. Очаква се сериозен зрителски интерес по трибуните. От страна на гостите ще има около 2 500 техни привърженици.
Двубоят ще бъде дебют за Александър Димитров начело на представителния отбор. Той замени на поста Илиан Илиев, който си тръгна след двете загуби с по 0:3 от Испания и Грузия на старта на квалификациите. След тях сме на последно място в група Е. Димитров дълги години работи като селекционер на младежкия национален отбор и познава голяма част от футболистите в "А" отбора на България. Задачата пред него ще бъде да подобри представянето и да подготви за мачовете от Лига на нациите и квалификациите за Европейското първенство през 2028 година.
В състава ни се завръща Кирил Десподов. Фланговият футболист пропусна последните два мача на националния отбор заради контузия. Той остава капитан на тима и при новия селекционер. На линия е и Филип Кръстев. Халфът не игра срещу Испания и Грузия, тъй като няколко дни преди това подписа с Оксфорд, а цяло лято беше без отбор. Той пропусна последния двубой на отбора си в Чемпиъншип, но е готов за игра и ще бъде на линия срещу Турция.
В националния отбор се завърнаха още защитникът на Специя Петко Христов и крилото на Бодрум Здравко Димитров. За квалификациите през октомври не бяха повикани Георги Миланов, Антон Недялков и Александър Колев. Фабиан Нюрнбергер е с контузия.
Турция пристига в София след тежка загуба с 0:6 от Испания в Коня. Възпитаниците на Винченцо Монтела заемат трето място в групата с 3 точки, след като в първия си мач се наложиха с 3:2 над Грузия като гост.
В състава на южните ни съседи личат имената на футболисти като Хакан Чалханоолу (Интер), Арда Гюлер (Реал Мадрид), Кенан Йълдъз (Ювентус), както и правещият фурор в Бундеслигата от началото на сезона Джан Узун. Единственият отсъстващ е офанзивният футболист на Галатасарай Баръш Алпер Йълмаз, който е наказан.
Турция няма победа над България като гост в историята на сблъсъците между двата отбора.
USD
CHF
GBP
boris
на 11.10.2025 в 20:18:05 #32Треньора, както се казваше там, мисля, че е морално задължен да си подаде оставката след този мач! Твърде дълго се задържа.
Xa-x@v
на 11.10.2025 в 20:17:37 #31shadow на 11.10.2025 в 23:11:53 Не знам,как имаме чудеса,като Карлос Насар и сега волейболистите.Направо феномен на фона на разпадащата се държава.
boris
на 11.10.2025 в 20:15:43 #30Оставка, оставка, оставка!
Smeh
на 11.10.2025 в 20:14:45 #29Смешни сте! Кyрви от Лудогорец и Бистрица.
viktor-krumov
на 11.10.2025 в 20:14:04 #28Турците навремето ни бяха абонати,а сега къде са те,къде сме ние.Всеки отбор се развива,само ние не.Аз не мога да се сетя за отбор,който поне малко не се е развил през годините,а ние все в низходяща линия.Може би Румъния малко,бо и те не са чак така.
loko-pd
на 11.10.2025 в 20:12:16 #27Пълен ташак сме .Българи юначета без калпачета .
viktor-krumov
на 11.10.2025 в 20:07:06 #26Това момче Попов по какви причини е по теренЯ.Разнасят го кат пръскачка из лозе.То кой ли па да сложи там.От параолимпиец нагоре.
Xa-x@v
на 11.10.2025 в 20:07:01 #25Още в школите почват проблемите с връзкарите с пари.До кога така?Не ги ли е срам така наречените треньори в школите?Вижте си резултатите
loko-pd
на 11.10.2025 в 20:05:10 #24Оставка
loko-pd
на 11.10.2025 в 20:03:00 #23Срам за Булгаристан .
Семето
на 11.10.2025 в 19:58:46 #22Тоя, портиера ни, май за първи път играе като вратар?
loko-pd
на 11.10.2025 в 19:57:01 #21Мъка
viktor-krumov
на 11.10.2025 в 19:56:13 #20Тоя к'ъв автопарцал си заши,заеви.Много гламаво момче.
loko-pd
на 11.10.2025 в 19:55:48 #19Българи юнаци .Сами си вкарваме
Слaва
на 11.10.2025 в 19:43:12 #18Овчата глава не е на себе си
Xa-x@v
на 11.10.2025 в 19:26:17 #17Не почнат ли децата да играят заради играта,а не тати има пари и ще играе,което не може няма да видим футбол в България дълго време.Аз не знам,кога ще го разберат уж "специалистите" в България.
Семето
на 11.10.2025 в 19:20:05 #16Чочев е пълна скръб.
Семето
на 11.10.2025 в 19:19:27 #15Мачове е пълна скръб. Къде играе тоя, кой тренер го търпи?
Слaва
на 11.10.2025 в 19:13:50 #14Къде е вратаРо на нароДо, сино на овчaта глава да ЕПМ и на двамата
УмеренЦСКА
на 11.10.2025 в 19:02:04 #13Нашите изравниха с истински "гол от нищото"! Май беше и автогол. Е, трябва и късмет, дявол го взел!