Националният отбор На България по футбол е изправен пред ново и много тежко предизвикателство. Тази вечер "лъвовете" гостуват на Испания в мач от квалификациите за Световното първенство през 2026 година.
Двубоят стадион "Хосе Сория" във Валядолид започва в 21:45 часа наше време, като европейският шампион влиза в срещата като категоричен фаворит за спечелване на трите точки.
Тимът ни замина за Испания в минорно настроение. Отборът, воден от новия селекционер Александър Димитров, регистрира тежко поражение с 1:6 от Турция насред София, което бе трета поредна загуба за тима в текущите световни квалификации.
Този резултат остави отбора на последно място във временното класиране без спечелена точка и с голова разлика 1:12.
След последния мач стана ясно, че Лукас Петков и Иван Турицов отпадат от състава. На тяхно място в отбора бе повикан Мартин Георгиев.
Двубоят между двата отбора през септември на стадион "Васил Левски" приключи с категорична победа на "Ла Фурия Роха" с 3:0.
USD
CHF
GBP
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 15.10.2025 в 12:28:59 #60Следвай pala4a на 15.10.2025 в 08:31:33#77 Ако във всички мачове не бяхме излезли изобщо, сега щяхме да сме с по-добра голова разлика. *** Освен това щяха да ни накажат,като ни лишат от участие в следващите 2-3 квалификации. А на нас точно това ни трябва
По желание, може да се включим в азиатското първенство,но и за там не ставаме. Ако имат нещо като "Лига на Конференциите на Азия", аналог на клубните турнири,имаме шанс за положителен баланс срещу Монголия и Таджикистан,в случай че стария Пена поеме отбора
pala4a
на 15.10.2025 в 05:31:33 #59Ако във всички мачове не бяхме излезли изобщо, сега щяхме да сме с по-добра голова разлика.
Доктора
на 14.10.2025 в 21:27:49 #58Тунчоооо, Кратунчооооо... ...яла бе, цървул скъсан...
Яла да кажеш великия ЦСКА кой играч точно да изгони от отбора си,
за да вземе някой от тия НАЦИОНАЛНИ състезатели,
дето ни прославиха на длъж и на шир
...
...тееба в неграмотния презерватив набръчкан
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 14.10.2025 в 20:52:53 #57Оня ден Лъчо Танев го каза:Просто да излязат и да играят.Но не пред нашата врата 10 души,защото е закон,че при подобни противници,ще получиш голове и нищо няма да произлезе от страхлива игра,освен загуба с няколко гола,както и стана. Треньора е пyтка с главно "П".
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 14.10.2025 в 20:50:16 #56Много смешно изглеждахме.Няма как да сме толкова слаби.Прав е коментар 70. Те младежите да бяха играли последните два мача,нямаше да допуснат тея резили. Щяха да са интересни за гледане и с положения пред противника (особено с турците,щяха да имат своите шансове).
svetoslav-hristov-qAZNXxZB
на 14.10.2025 в 20:47:03 #55gychopopov на 14.10.2025 в 23:08:18#52 Мартин Петков ще вкара гола! **** Срещу Сан Марино в контрола
RonaldoPavelski
на 14.10.2025 в 20:45:01 #54Някак си след 4 мача имаме по-лоша голова разлика от Андора след 7 мача. Най-хубавото на тези квалификации е че остават само два резила до края им. Но нали Монтана има вратар на световното, това е най-важното, а че българи вече почти не останаха в Ефбем ти лигата не е проблем.
Joachim
на 14.10.2025 в 20:41:03 #53такава смяна се прави по две причини: 1.печелиш време да запазиш резултат ------------------------------------------------------------------------------- Сашко Етапа точно това искаше, да запази резултата
Smeh
на 14.10.2025 в 20:39:01 #52Гледам групата на младежите и големите и се опитвам да преброя националите от Разград.
След колко титли да чакам да се появи някой там? Едно време, когато не бяхме слабаци националите ни бяха пълни с играчи от шампиона.
Joachim
на 14.10.2025 в 20:38:53 #5110 гола за 2 мача, а можеше и повече
Доктора
на 14.10.2025 в 20:36:30 #50...
добре де, смяна в 89-тата минута
такава смяна се прави по две причини:
1.печелиш време да запазиш резултат
2.губиш с един гол и търсиш продължения...
Аз ако бях на местото на Анди Краев немаше да влезна
boris
на 14.10.2025 в 20:34:25 #49Положителното е, че напълно убезличихмие Унай Симон. Не му позволихме да пипне топката!
Семето
на 14.10.2025 в 20:24:41 #48Турчолята и те газят.
Семето
на 14.10.2025 в 20:24:23 #47Мерси за комплимента. Правя ат го от 20 години. В Софето, на тавана, голяма хамалогия, но си заслужава.
sebastian-bittner
на 14.10.2025 в 20:22:46 #46Поне във всеки мач бележим - за съжаление все в нашата врата
grizzlybear1948
на 14.10.2025 в 20:22:31 #45Еми, отиваме на 6ца пак.
boris
на 14.10.2025 в 20:21:59 #44Това вече беше брилянтна комбинация! Неспасяем удар!!
gychopopov
на 14.10.2025 в 20:19:59 #43Вуцов, Груев и Филип Кръстев са класни играчи!
El Marcone
на 14.10.2025 в 20:16:59 #42Борисе, ти изби рибата с тоя лаф
gychopopov
на 14.10.2025 в 20:16:02 #41Винто е собствено производснво...много се старая и се получава добро. Без захар и други екстременти. ============================ Малко хора могат да правят вино!