От когото и да е тръгнала репликата „Храната прави борбата", едва ли е знаел до какви висоти ще се трансформира тя. Днес бе един от върховете. В парламента по време на редовния петъчен парламентарен контрол се „разхвърчаха" едни кюфтета, чевермета, сладоледи и други храни и напитки.

Тон на кулинарната политическо - спортна драма даде социалистката Мая Манолова, когато заяви, че в началото на юни, при влизането в "А" футболна група на ФК "Лудогорец", са раздадени 12 000 кебапчета от собственика на търговска верига.

Кебапчетата са раздадени от името на Борисов на присъстващите на събитието, участник в което е бил и самият министър-председател. Стана ясно, че кебапчетата били спечелени от Бойко Борисов, след като победил на тенис собственика на въпросната търговска верига.

Кандидатът на ГЕРБ за кмет на Пловдив пък заедно с министъра на отбраната организирали 2-дневен пикник на чевермета. В чевермето била мобилизирана и армията да опъва 1500 палатки (като няма друга работа, явно).

„В тениса играем на сладолед, на пиле, на прасе", отговори на атаката премиерът Бойко Борисов. И докато журналистите се забавляваха на остроумието на родния политически (уж)елит, според последните статистически данни бедните в България са над 1,6 млн. души. България се нарежда на трето място по бедност в Европейския съюз. 67% от българите едва свързват двата края в кризата, а около 5% от домакинствата затъват в дългове.

Заради недостиг, сред бедните българи между 35-40% пестят от лекарства, които са им нужни за здравето. Пестим още от ток, вода, парно, както и необходими дрехи и обувки. 7% от бедните българи пропускат хранене заради липсата на средства.

И докато за едни кюфтето е нещо, с което да атакуват опонента, а за друг обект на облог, за трети е поредното пропуснато хранене. За съжаление!

Животът е несправедлив и е жестоко да се подиграваш с недоимъка на хората. Сигурно ще се намери някой да каже :"Щом нямат пари, значи заслужават" или „Те сами са го направили". Въпрос на гледна точка.

Но редно ли е политиците в Народното събрание, в тази недолюбвана, но все пак институция, да принизяват политическото говорене и спорът до нивото на кварталната кебапчийница?

Защото, без значение какво е за тях кюфтето или чевермето, май за 1,6 милиона българи то е лукс. А май така не трябва?