Черно море и ЦСКА излизат един срещу друг в най-интересния мач от 19-ия кръг на Първа лига. Срещата на стадион "Тича" е от 17:30 часа и ще бъде ръководена от Любослав Любомиров.
Двата отбора се намират в непосредствена близост във временното класиране - "моряците" заемат пето място с 30 точки, а съставът воден от Христо Янев една позиция по-напред, с точка повече. По този начин днешният двубой се явява пряк сблъсък за топ 4.
Преди три дни варненци се завърнаха на победния път, след като преди това бяха записали две поредни загуби. Момчетата на Илиан Илиев, който отбеляза своя мач №500 като треньор в елита, трябваше да правят обрат срещу Берое (2:1), като победното попадение дойде в третата минута на добавеното време.
"Червените" също се нуждаеха от късен гол, за да спечелят срещу Локомотив Пловдив (2:1) и да продължат серията си от осем поредни успеха. Гостите ще направят всичко възможно да стигнат до още един добър резултат, въпреки че на негостоприемния "Тича" задачата им няма да бъде никак лесна.
Добрата новина за Черно море е завръщането на крилото Николай Златев. Аут обаче остават Пламен Илиев, Цветомир Панов и Селсо Сидни.
Христо Янев пък отново ще може да разчита на халфа Бруно Жордао, който пропусна двубоя със "смърфовете" заради наказание.
Мачът между двата отбора през август на Националния стадион "Васил Левски" в София завърши без отбелязани голове.
USD
CHF
GBP
bernal
на 06.12.2025 в 17:07:42 #62Е и късмета си нямаме днес жалко , морето иматб2 точни удара и са с два гола , Ное и сме 5 и греда но не можем да вкараме.
boril-atanasov
на 06.12.2025 в 17:07:12 #61Баси, помня туньо Помя и по - нови Вальо, гай Иван Холандците Кво е тва днес
boril-atanasov
на 06.12.2025 в 17:04:20 #60Иринче, защо изгони Пацо от форума
gychopopov
на 06.12.2025 в 17:04:11 #59Ще ги шибaме така, както аз шибaх Попай през лето Господне 2006-то ------------------------------- Май ти си бил булката.
boril-atanasov
на 06.12.2025 в 17:03:32 #58Пичове , играл съм на лош терен. То не става Играл съм тенис на маса, койро умея , но с лоша хилка. Верно, адаптираш се, но кат ти поведат с 8-2
irina-borisova
на 06.12.2025 в 17:02:28 #57АНАДОЛИ И ДРУГИТЕ ОРИНДЖ РЕВАТ! ТЕРЕНА... ИГРАЧИТЕ... ВЯТЪРА... НИКУЛДЕН... КЛАСИЧЕСКА ЛОИШКА ПРОСТОТИЯ!
boril-atanasov
на 06.12.2025 в 17:01:19 #56Определено центалните халфове , как им вика пената са за смяна. Ама за вяръра ок . Открит стадион до море. Но тоя терен е краварщина
sssauron
на 06.12.2025 в 17:01:06 #55Ми нормално е и да губите мачове, пак казвам - Ицо не е магьосник, и при нас правеше грешки, падаше, ставаше, така е в и в спорта, и в живота, а и днес Морето се адаптираха по-добре на разкаляната нива, трябва да им отдадете заслуженото.
нешо
на 06.12.2025 в 16:59:58 #54То няма и резерви в полузащитата и нападение.През паузата трябва сериозно подсилване. Особено в полузащитата.И тоя малкия Илиев трябва да бъде дълбока резерва.
grizzlybear1948
на 06.12.2025 в 16:58:54 #53Гъче, кой плаче? Ти до преди малко се беше покрил.
bernal
на 06.12.2025 в 16:58:38 #52Хане , ако ти си бил спортист и разсъждаваш така , е@х та и спортиста пр0ст , до миналия кръг писахте суперлативи за тези футболисти сега пак омраза само , преди 7 кръга ме побеждаваше , как с тези футболисти сме щели да изпаднем , после взе да ги хвалиш , по твоята логика трябва да разкараме и Ето'о и Поради , че днес ги няма никакви , както и Жордало.
boril-atanasov
на 06.12.2025 в 16:58:32 #51Как ще вадим ето о то Янев си знае
XAN_lil
на 06.12.2025 в 16:55:31 #50Ииии ...Бернал
grizzlybear1948
на 06.12.2025 в 16:54:33 #49Случайни удари, рикошети и др. Смешна работа.
XAN_lil
на 06.12.2025 в 16:53:28 #48Бернал.... С такива фенове, като вас.....не ни трябва силен отбор, не само в Европа, а и в Ефбем ти и лигата
Аз съм играл много спортове и в един имам много постижения и знам, какво тактическа грамотност и физически данни
...това са на 70% инвалиди или аматьори за големия футбол....анадъм
Ай, все пак си фен на ЦСКА и неща да те псувам
grizzlybear1948
на 06.12.2025 в 16:52:13 #47За мен това не е мач, а някаква корида. Трябва да забранят да се играе на тая нива.
XAN_lil
на 06.12.2025 в 16:48:49 #46На мускули всеки в бг може да бие другия....но класа не търсете в отборите
Само дето, едните ги имат за 5-10 хил € заплати, а другите за 20-40 хил €...
bernal
на 06.12.2025 в 16:47:58 #45Айде редовните мрънкала , Атаспорт и Хана се появиха пак с техните разбирания , когато имаш такива фенове не ти трябват враго .
reddd
на 06.12.2025 в 16:45:59 #44Може би наистина Санянг би свършил добра работа при тия условия. И без това мачът заминава, няма лошо да се рискува.
Ataspor
на 06.12.2025 в 16:43:32 #43LORD_SLIM на 06.12.2025 в 18:36:24#43 На мен съща не ми харесват Делова и Лапеня,много са нестабилни. ------------- Те не са нестабилни, а бездарни. А на единия вече няколко месеца му се молят да преподпише, все едно е Малдини. И ще подпише най-вероятно срещу 30-40 к ойро на месец
Папазки още нямам разумно обяснение, защо не обеси Томанов някъде на строежа на Бижуто