Черно море и ЦСКА излизат един срещу друг в най-интересния мач от 19-ия кръг на Първа лига. Срещата на стадион "Тича" е от 17:30 часа и ще бъде ръководена от Любослав Любомиров.
Двата отбора се намират в непосредствена близост във временното класиране - "моряците" заемат пето място с 30 точки, а съставът воден от Христо Янев една позиция по-напред, с точка повече. По този начин днешният двубой се явява пряк сблъсък за топ 4.
Преди три дни варненци се завърнаха на победния път, след като преди това бяха записали две поредни загуби. Момчетата на Илиан Илиев, който отбеляза своя мач №500 като треньор в елита, трябваше да правят обрат срещу Берое (2:1), като победното попадение дойде в третата минута на добавеното време.
"Червените" също се нуждаеха от късен гол, за да спечелят срещу Локомотив Пловдив (2:1) и да продължат серията си от осем поредни успеха. Гостите ще направят всичко възможно да стигнат до още един добър резултат, въпреки че на негостоприемния "Тича" задачата им няма да бъде никак лесна.
Добрата новина за Черно море е завръщането на крилото Николай Златев. Аут обаче остават Пламен Илиев, Цветомир Панов и Селсо Сидни.
Христо Янев пък отново ще може да разчита на халфа Бруно Жордао, който пропусна двубоя със "смърфовете" заради наказание.
Мачът между двата отбора през август на Националния стадион "Васил Левски" в София завърши без отбелязани голове.
USD
CHF
GBP
нешо
на 06.12.2025 в 16:15:38 #22Ебати и смешния гол.Как така го оставиха тоя непокрит при положение, че не беше някаква бърза атака?
boril-atanasov
на 06.12.2025 в 16:15:01 #21Моят човек го няма . Да влиза албанчето. Синчето аут
Ataspor
на 06.12.2025 в 16:13:49 #20Няма кой да ме чуе, че Делова и Лапеня стават само за резерви на Теодор
bernal
на 06.12.2025 в 16:12:12 #19Ето заради такива глупости ме дразни Ето'о , защо му беше това глупаво посягане , и сега да трепери до края на мача , а с оглед на терена и времето здравите единоборства ще са много и може да получи червен картон , а и си се натрупват тези картони и на пролет ще отсъства , ето и за гола сега си спести силите и не помогна , и след толкова рикошети късмет си беше отиването ан топката при Уеслин
нешо
на 06.12.2025 в 16:08:31 #18Първите минути ЦСКА имаше няколко положения и след това мача стана корида заради терена.Което е в полза на Черно море.
the_shooter
на 06.12.2025 в 16:05:48 #17Честит празник на всички Николетки, от мъжки, женски и среден пол!
Vlady
на 06.12.2025 в 15:59:36 #16Теодор Иванов наистина можеше да започне като титуляр.
Vlady
на 06.12.2025 в 15:58:28 #15Турицов не е стабилен в защита и грешките му често водят до голови положения пред вратата на ЦСКА. Затова е рисков и Янев правилно не го пуска срещу Черно море.
grizzlybear1948
на 06.12.2025 в 15:54:20 #14Как се играе на тази разорана нива? Как изобщо им дават да я ползват толкова години?
reddd
на 06.12.2025 в 15:52:44 #13Отдавна си мисля, че всички други терени ще са ни проблем като свикнем на новата армия. Сега поне и националният е в плачевно състояние, та разликата не е голяма. Обаче от следващата година ще е шоково като гостуваме.
нешо
на 06.12.2025 в 15:41:34 #125 минути игра и терена се изрови. Тия капути нарочно не си оправят терена. Въпросът е защо им позволяват от БФС?
Ragnar2
на 06.12.2025 в 15:17:24 #11Тоя терен и това време са в наша полза всъщност. Един мокър гол на Ето'О от центъра и сме готови
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 06.12.2025 в 15:09:01 #10И аз питам защо Теодор не е в състава ?? Но имам доверие на ИЦО ЯНЕВ ...тйка , че питам и....отговор не искам както каза старшината !!
kiril-dimitrov-8q95vYQa
на 06.12.2025 в 15:06:37 #9Черно Море е биткаджииски отбор.Определено играе силово.ЦСКА с този Лапеня ще има проблеми.Пастор също изпитва несигурност когато е под натиск. Иванов и Турицов са по-твърди футболисти и лично за мен по подходящи за този двубой.
reddd
на 06.12.2025 в 14:43:14 #8Ицо какво не му харесва на Теодор Иванов
нешо
на 06.12.2025 в 14:42:49 #7На тоя терен и при дъждовно време не ми се вижда удачно да се пуска хилавия Лапеня вместо Теодор Иванов. Ясно е ,че тия рогачи от Черно море ще разчитат на статични положения.
XAN_lil
на 06.12.2025 в 12:04:48 #6Светли празници на всички !!! Иииии
Мик Джагър
на 06.12.2025 в 09:41:58 #5Лето господне 2006-та….и аз там бях и аз видях
n-a-chx8TkqA
на 06.12.2025 в 09:33:05 #4Доста познавам напоследък, за малко да уцеля Х с Локо ПД, за Славия Левски питай другия началник, какво стана с артилерията второто полувреме
n-a-chx8TkqA
на 06.12.2025 в 09:24:13 #3Съдията ще подстриже ЦеЦеКа, много взеха да скачат, създава се организация за титла на ЛудоКУРЕЦ