Президентът на Българския футболен съюз Георги Иванов коментира проблемите на някои от родните клубове с техните лицензи.
"Когато се договорят с НАП или с институциите, към които имат задължения, както и с футболисти, на които не са плащали заплати, ние нямаме основание да не дадем лиценз.
Затова много от клубовете са с условен лиценз, който те трябва да започнат да си покриват, за да може тогава да им се даде цялостен такъв", сподели ръководителят на футбола у нас пред БНТ.
"Трябва да кажем обаче, че цялата система е празна. Има пет стабилни отбора, които нямат задължения към всички неща, които един футболен клуб използва. Не са добре нещата финансово за клубовете, но се надяваме, че те ще разберат, че трябва да харчат толкова пари, колкото имат", добави Иванов.
waterloo
на 09.06.2025 в 11:21:55 #23До 1920 година единственото футболно игрище в София е стадион “Юнак” (местността около метростанция “Стадион Васил Левски”), като по това време столицата ни е с население около 150 000 жители. В следвоенна София, възстановяваща се от разрухата на три поредни войни и приютила огромен брой бежанци десетината спортни клуба подават искания до градоначалника П. Паскалев за предоставяне на терени за построяване на игрища. Клуб “Атлетик” получава 16 дка в местността “Пустинята” (днешната Борисова градина) на 03.01.1922 година. През 1923 година “Атлетик” и ОСК “Слава” се обединяват под името АС-23. На 27 януари 1925 г. софийска община отпуска „за вечни времена“ място в местността „Пустиняна“ в Борисовата градина на отбора на АС-23 като компенсация за отнемането на игрищата, на които играят Атлетик, Слава и ОСК преди обединението им Спортен клуб “Славия” на 03.10.1923 г. получава десет декара в квартал 271 (до Руски Паметник). Към него братята Асен и Ташко Дишкови прибавят два декара собствена земя. Стадионът на Славия е с около 5000 седящи места и е отнет през 1948 за да бъде построена болницата на МВР. На 02.02.1924 година “Спортклуб” получава 16.5 декара в местността еврейски герен, северозападно от гара “Сердика” С протокол Номер 39 на Столична община на 08.10.1924 г. най-старият столичен клуб ФК-13 получава терен северно от стадион “Юнак” През 1926 година теренът е включен към игрище “Юнак”, а ФК-13 получава правото да използва терена безвъзмездно. На 13.10.1924 г. с протокол номер 42 право на строеж получават “Бенковски” и “Левски” Игрището на “Бенковски” е предвидено в индустриалния квартал (Сточна гара), но клубът така и не го изгражда. “Левски” получава 16.2 дка (по-късно увеличени до 26) северно от стадион “Юнак” и старите руски гробища. Върху неравния терен, използван до този момент за сметище, клубът изгражда стадион за 10 000 зрители. Архитект е Зафир Абрашев. Започва изграждането на стадиона, на който да се провеждат не само държавни първенства по футбол, а и държавни по лека атлетика и волейбол. Стадионът е с писта, има баня и ресторант – нещо велико за времето си. Всички клубове, които са успели да изградят стадиони са направили това със собствени средства без общинска или държавна помощ. Единственото предоставено от Столична община са терените за строеж. Държавата не участва по никакъв начин, с изключение изграждането на стадиона на АС-23 (днес “Българска Армия”), където финансова помощ оказват от БОК, Министерство на война и НМО “Бранник.” Без него всички останали терени са национализирани и отнети от държавата, без тя да е собственик на никой от тях и без клубовете да бъдат обезщетени по никакъв начин след стъпването на красноармейският ботуш в България.
waterloo
на 09.06.2025 в 11:15:49 #22Това че само той и немуподобните комунистически измекяри получават духовен оргазъм четейки някакво извлечение от базата за данни на „World Economic Outlook“ от април 2023, която има някакво значение само за тревопасни статистици и облъчени в червено аборигени като него, показва убедително образа на едно дегенерирало следпреходно комунистическо поколение. Всички живяли и надживяли това време и наслаждавали се на комунистическите стъкмистики в ония години, знаят че тогавашните "статистики" не пълнеха празните рафтове по магазините и държаха българите за по-сигурно в голямия реално-социалистически затвор. Що се казае до изключиетлната глупост изсрана от босия-ибаноф, откъде и кога е "проходил" българския футбол има достатъчно литература и исторически извори, които подрибно са се занимавали с тази тема, така че е смешно да се цитира книгата “Футболът в България” (1964 г.) на журналиста Кл. Симеонов, която малоумника босия-ибаноф или не я е чел както трябва или не е разбрал нищо от нея. Местноста където се е намирало тогавшното игрище на АС 23 не се е казвала "Крушата" а "Пустинята" което е видно от акта на Софийската община, с който е било предосатвено това място за строеж на игрище. Няма смисъл да се спори и по въпроса какво били признали УЕФА или ФИФА, тъй като подобни списъци не съществуват. Има официални български документи който сочат къде е "прогодил" българския футбол и кой са първите български футбoлни клубове. Начало на българския футбол ========================= Футболътъ е прѣдставѣнъ за първи пѫть въ България подъ побългареното название ритнитопъ отъ швейцарския учитель по физкултура Жоржъ дьо Режибюсъ, поканенъ да прѣподава въ страната. Запознаването съ новата игра става въ двора на Варненската мѫжка гимназия въ края на учебната 1893 – 1894 г. Учительтъ формира два отбора отъ ученицитѣ съ по единадѣсетъ души. Маркира врати отъ двѣтѣ краища на игрището съ ученически палта и обѣснява накратко правилата на играта. Поставя кожена топка по срѣдата на терена и дава стартъ на първата футболна срѣща нѣкога въ България. вестник "Ритнитопъ": Началото на футбола в България/юни 9, 2025 Десетте най-стари отбора в България: ================================== 1. Торпедо (Русе) 1901 -> Дунав 2. Стрела (Силистра) 1902 -> Доростол 3. Найден Геров /Ломски дунавски юнак/ (Лом) 1903 -> Левски (Лом) 4. Стрела (Бургас) 1905 -> Черноморец 5. Свети Августин (Пловдив) 1906 -> Ботев 5. Напредък (Русе) 15.09.1906 -> Дунав 7. Атлас (Варна) 1907 -> Черно море 7. Искра (София) 1907 -> Спартак 9. Геолог (Русе) 1908 -> Дунав
bozia-ivanov
на 09.06.2025 в 07:17:01 #21На маразматика и биоробот #20 ,който не знае нито кой е,нито къде е ,а най—малкото защо е,разбира се няма нужда да му се обръща внимание—тоя с всяко появяване се самодискредитира и доказва пълната си несъстоятелност и неадекватност.Мойте нещица са само факти и то доказани и ще се наложи да ги кажа за пореден път,не за него ,а за останалите,които може и да не са ги чували.Но поред на номерата.1.Данните за бвп и сравнението му са от статистика на една от институциите на глобалните финансисти—паразити: мвф(международния валутен фонд),коландрещ сегашния модел наред с фрс(цб на пиндосията) ,сб(световна банка),сто(световна търговска организация) и т.н.2.Сведението,че пъпа на съществуващия някога български футбол,е хвърлен на мястото където е било игрището на ас—23,после стадиона на ЦСКА,а именно местността крушата в Борисовата градина,е на футболния статистик и журналист Кл.Симеонов “Футболът в България”,излязла по повод 75—годишнината на футбола през 1984г.Там той подробно описва как основания през 1909г. от С.Киров и компания отбор “Футбол клуб” и ритал на въпросното място,е признат от ФИФА като първоучреден за България футболен клуб на 34—то място в списък на първоучредителите.Тези неща и двечките са факти и то документално потвърдени и то черно на бяло,т.е. трудно манипулируеми(въпреки че за днешната либерастна матрица надали има невъзможни работи,за това,а и заради сатанистката й същност ,е желателно скорошното й унищожение—Амин,дай Боже!)……
waterloo
на 08.06.2025 в 18:13:35 #20Щях да забравя, че същото това комунистическо номенклатурно отрочее босия-ибаноф # 18 преди време изцвъка и невериятната глупост, че пъпа на българския футбол бил хвърлен в някаква местност "Крушата" в Борисовата градина, демек където се е намирал Кочинпарк, макар че там такава местност няма.
Всеки по-стар софиянец знае, че подобна местност има в кв. "Драгалевци" и кв. Слатина".
На всичкото отгоре тоя самодоказал се кретен обяви, че от Борисовата градина е тръгнал и българския футбол и това било "признато" както от ФИФА така и от УЕФА.
waterloo
на 08.06.2025 в 17:58:34 #19Комунистическото номенклатурно отроче босия-ибаноф # 18 пуснало някакво извлечение от базата за данни на „World Economic Outlook“ от април 2023, която има някакво значение само за тревопасни статистици и облъчени в червено аборигени като него.
Вредата от такива убедени и непоправимо заразени с комунистическия бацил кретени като него е, че винаги се опитват да убеждават общественоста в какъв комунистически рай са живели българите по бай Тошово, а преди него и по Червенково и ГеоргиДимитровско време.
Да се правят някакви сравнение с тогавашната икономика и футбола е все едно да сравняваш кисели краставици с ябълки.
Впрочем всеки който е живял и надживял това време и се е наслаждавал на комунистическите стъкмистики в ония години, сам знае че тогавашните "статистики" не пълнeха празните рафтове по магазините и държаха българите за по-сигурно в голямия реално-социалистически затвор.
bozia-ivanov
на 08.06.2025 в 17:29:45 #18#13,не им обръщай внимание на #16 и#17,защото те са жалки резултати на либерастията,насаждана от над 30 години и са превърнати в нечовеци,аз ги наричам биороботи,които реагират на няколко само външни управляващи сигнала и то спрямо измислената реалност,насаждана и угодна на дърпачите им на конци.А те даже и не се и досещат ,защото в ролята им на биороботи те не знаят на кой свят са,не знаят кои са и най—вече защо са.Въобще толкова са деформирани,че когато им се дават факти,но истински,доказани и реални в обективната действителност,те веднага пускат мантрите си,другите стават веднага комунисти и не знам какви си.Моите неща са доказани и не са от незнам си какви филми,а съществуват в реалността и даже са признати и от западлото.Отново ще дам потвърждение за четирикратното рухване икономиката на булгаристана в сравнение с тази на НРБ—при социализма с бвп 0,4% от световния,а сегашния е 0,1%(като не давам количествените показатели по разни производства,които са на порядъци в разликите).При такова многократно сриване на икономиката и на всичко,футбола и той е потърпевш и то силно и даже необратимо,а е и логично,на една колония не й се полага да има не само икономика,но и всичко останало като култура,армия,спорт и каквото се сетите още….. Ето ги данните за бвп сравнението на мвф. https://www.imf.org/en/Publications/WEO/weo-database/2023/April/weo-report?c=914,913,963,918,944,967,921,943,962,964,968,922,942,186,926,&s=PPPSH,&sy=1987&ey=2023&ssm=0&scsm=1&scc=0&ssd=1&ssc=0&sic=0&sort=subject&ds=.&br=1
tundzhaka
на 08.06.2025 в 11:27:28 #17болшевишката oтpeпка назначен за прецедент радеф бил "син" ? Това само болен мозAк може го измисли.
waterloo
на 08.06.2025 в 11:12:51 #16Умерен (нeо)комуняго! Откога имаш пълномощно от форумците та говориш от тяхно име за някакъв "наш форум"?
Аз не се мъча да намирам във форума комунисти, защото в деншно време такива няма, а има "неокомунисти". Да не говоря пък за пребоядисалите се като теб и станали демократи.
След като за сетен път дрънкаш, че съм псувал, би ли посочил поне един мой пост в който съм те псувал, макар обективно погледнато да си си го заслужил.
Разбирам че напослвдък си стресиран и страдаш от, почти неизлечимо за годинките ти, душевно разстройство, но все пак за мен е неприемливо да плещиш глупости от рода че президента Радев бил "син", че Парламента също бил "син" и че футбола в България бил "син".
За кого гласува тогава, ти бе оранжев глупако?
Разликата между твоя милост и оня форумец босия-ибаноф (bozia-ivanov) е, че той поне не крие че произхожда от комунистическо котило и светогледа му не надвишава този на носталгичните серии "Това което съградихме", които превърта една БТ1 телевизия.
Докато ти се опитваш да го даваш Умерен(о) по дисидентски а всъщност си пребоядисал се следпреходен демократ.
tundzhaka
на 08.06.2025 в 08:21:56 #15мерси за отговора.
tundzhaka
на 07.06.2025 в 22:44:43 #14Омерен, ти готов ли доброволно да езеш в затвора.и да полагаш обществено полезен труд като комунистически престъпник?
УмеренЦСКА
на 07.06.2025 в 21:15:20 #13Ватерлоо, ти си нещо като "Последния мохикан" на Седесето от преди повече от четвърт вет! Син президент, син парламент, син футбол! ...Айде, вземи вече се преориентирай в "геополитиката". Путин е на баша като съвременен Антихрист, а Зингаревич е негов агент...
УмеренЦСКА
на 07.06.2025 в 21:06:22 #12Ватерлоо, сам не виждаш колко си смешен с твоята "антикомунистическа" идея, но дерзай, нашият форум е либерална конструкция. Колкото и да се мъчиш да намериш "комунисти" като опоненти, такива просто няма и Ти само си хабиш напразно псувните.
waterloo
на 07.06.2025 в 21:04:29 #11ЦСКА, Лудогорец, Славия, Черно море и Арда
========================================
Аtaspor явно не е запознат с последните ГФО-та на помашката му Цеца и затова дтънка напосоки....
waterloo
на 07.06.2025 в 21:01:54 #10Умeрен(ата) комунистичка гювендия пак е надрусала 5 коментара с типичните си обичайни простотии.
Новото в тях е, че този път в тях се почувства и типичния посткомунистически привкус със забележката, че ЦСКА не била "беззащитното агне" и че към "руската опасност" в лицето на Зингаревич и неговия Ботев Пд и Гонзо и НАТО се отнасяли с известен респект...
Дали тези намеци се отнасят за руският холдинг "Главболгарстрой" или за обичайните лакей в Народното събрание в лицето на Копейкин и БСП, остава да се разбере някой ден.
Факт обаче е, че тази полюция на Умерен(ия) предизвика неистов възторг в сърцето и душата на едно друго комунистическо отроче босия-ибаноф (bozia-ivanov) # 9
bozia-ivanov
на 07.06.2025 в 20:43:14 #9Тоя да каже най—накрая нещо истинско,без причините обаче за това.А нещата са прости ,(като почти всички булгаристанци управляващи,я нещото наричано кой знае защо държава,я нещото маскирано като футбол) като фасул —причините за катастрофичното състояние и на двете нещица е….капитализъма и неговата природа.Насаждан в тоя му вид във футбола от колективното западло(с неимоверно надутия балон,перачница на откраднати пари на цените на играчите и тренерите и некакви обслужващи надуването му правила безумни),осигурява тоталното предимство на богатите страни ,както и развитието на футбола там и мизерното му кретане и едва съществуване в по—бедните страни.Като тук е уместно да се сравни с положението което беше при социализма—тогава разликата между западните и социалистическите страни беше минимална,а сега е на порядък по—висока и измисления механизъм на коландрене я увеличава ежесекундно(но заблудените и зомбирани тукашни,а и не само управители ,изобщо не се и досещат за причините,което ги обрича да водят нещо отиващо в небитието)……
УмеренЦСКА
на 07.06.2025 в 20:35:54 #8...Вчера изгледах целия мач България- Кипър по телевизията. В крайна сметка този мач показва какъв е "потенциалът" на футболистите играещи в нашенското първенство и на какво може да се разчита в европейските и световни квалификации. Вярно, нямаше я нашата "величайша звезда" в последно време, Десподов, но не вярвам да има наивници, които ще гракнат, че той ще "мачка" всичко наред в подобни мачове... ...Да, Гонзо е "непоклатим" като президент, всички клубове на него разчитат, назначеният от него треньор на националния отбор крои планове за три години напред... ПП На Гонзо едно само му липсва, не можа да го наследи от Перуката. Да е личен приятел с президента на УЕФА и като Боби да отлита до "централата" когато се налага да се вземат някакви решения, примерно както беше по времето на "Лицензгейт", нещо, което беше изтрито от "историята"в угода на "идеологията"... ППП На Гонзо, с всичките му актрибути на "мъжественост", му липсва някой "героизъм" от типа на отнемане на лиценз, който на времето укрепи "престола" на Перуката. Но сега времената са други, ЦСКА не е "беззащитното агне". А към "руската опасност" в лицето на Зингаревич и неговия Ботев Пд и Гонзо и НАТО се отнасят с известен респект...
УмеренЦСКА
на 07.06.2025 в 20:13:34 #7Някой усеща ли смехотворната роля на Гонзо като "реформатор" на българския футбол? Всичките му "реформи" до сега се свеждат до издаване на "условни лицензи" на болшинството (както излиза) елитни клубове. Плюс "указа" за "налагане на български футболисти", който болшинството клубове не го приемат сериозно. Единственият, който се възхити от "топките" на Гонзо беше Венци Стефанов, и без това "шампион в групата на изпадащите". Всички други просто си премълчаха. Май само от ЦСКА се изрепчиха, че ще си платят, ама няма да допуснат да им се бъркат в клубната политика. ...Понякога си мисля, че стана добре, че не избраха Бербатов за президент на БФС. Ако бяха го избрали, щеше да я кара по същия начин и окончателно да си пропилее авторитета като футболист...
edin_chovek
на 07.06.2025 в 19:51:41 #6Този ром от Столипиново говори , сякаш има 5ти клас
УмеренЦСКА
на 07.06.2025 в 19:34:46 #5"Трябва да кажем обаче, че цялата система е празна." Покрай всички празни приказки, които излъчи Гонзо откакто стана шеф на футбола, това е май "жестоката истина", която той и неговото БФС продължава (както и Перуката) да маскира с издаване на "условни лицензи". ...Вече колко години, че и десетилетия, евроучастието на клубовете е обект на разни "сделки", които да дадат на някои шанс да получат нещо от УЕФА и да си закърпят поне временно положението. Но местатата са само четири, мнозина са призвани, а малцина стават избрани. И това вече години, много години наред...
УмеренЦСКА
на 07.06.2025 в 19:25:25 #4Понякога стават доста смешни работи. Примерно някой клуб се пъчи с финансовата си стабилност, но в момента, когато го изостави съответният "бащица" се оказва, че "благодеянията" му всъщност са "заеми", които трябва да се връщат. И става така, че от "стабилност" изведнъж се преминава в "опасност от фалит".