Левски победи с 3:1 като гост Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Столичани трябваше да правят обрат, след като на почивката губеха в резултата след гол на Костадин Ничев в 7-ата минута. "Сините" стигнаха до победата с голове на Найджъл Робърта (57,65-дузпа) и Живко Атанасов (59). В 15-ата минута Даниел Генов пропусна дузпа.
Успехът бе изключително важен за възпитаниците на Славиша Стоянович, които имаха три поредни равенства в първенството преди тази среща. Левски събра 24 точки и излезе на 9-о място във временното класиране. Врачани са с 18 пункта три позиции по-надолу.
В 4-ата минута удар на Патрик-Габриел Галчев от далечна дистанция мина покрай вратата. Врачани поведоха три минути след това. Валери Домовчийски отклони топката след центриране от корнер, Ивайло Найденов пропусна да покрие Костадин Ничев, който с плътен удар не остави шансове на Звонимир Микулич.
Секунди по-късно гостите можеше да изравнят. Найденов центрира отдясно в наказателното поле, Мартин Петков отклони топката за Галчев, който се поколеба преди да стреля и ударът му мина над вратата.
Източник: ПФК Левски
В 15-ата минута Ботев получи дузпа. Галчев игра с ръка в наказателното поле след центриране на Буров. Зад топката застана Даниел Генов, който шутира в лявата греда. Пет минути след това неточен удар на Найджъл Робърта мина покрай вратата.
В 26-ата минута главният рефер Владимир Вълков ощети Левски. След поредица от карамболи Начо Монсалве опита удар с глава, при което бе връхлетян и фаулиран от вратаря Красимир Костов. Съдията не посочи бялата точка, макар да имаше всички основания да го направи. В тази ситуация испанският защитник получи контузия и бе откаран в болница. На негово място в игра се появи Симеон Славчев.
Източник: ПФК Левски
Секунди по-късно "сините", които днес играеха в жълто, поискаха нова дузпа, след като защитник влезе грубо в краката на Робърта.
В 31-ата минута Ботев бе близо до втори гол. Буров проби отляво и центрира в наказателното поле за непокрития Генов. Деветката обаче от няколко метра стреля покрай вратата.
До края на първото полувреме Мартин Петков на два пъти опита удари от далечна дистанция, но не застраши вратата на домакините.
Източник: ПФК Левски
На почивката Славиша Стоянович смени Галчев с Билал Бари. В 53-ата минута удар с глава на Домовчийски мина над вратата. Минута по-късно пред гостите се откри отличен шанс за изравнителен гол. Столичани организираха страхотна атака, която започна от Бари и премина към Найденов. Защитникът пусна към Симеон Славчев, който изведе в коридор Робърта. Ударът на нидерландеца бе спасен от Костов.
В 57-ата минута Левски изравни. Здравко Димитров центрира от корнер, вратарят на врачани излезе неразчетено, а от това се възползва Робърта. Нидерландецът с глава вкара за 1:1.
Източник: ПФК Левски
Две минути по-късно "сините" вече бяха напред в резултата. Ново прецизно центриране на Димитров отляво бе продължено от Робърта за Живко Атанасов. Капитанът на тима в този мач с глава прати топката в мрежата - 1:2.
Левски продължи да играе по-добре и получи дузпа в 65-ата минута. Тогава Мартин Петков проби отляво и бе фаулиран от Ничев. Вълков този път не се поколеба и показа бялата точка. Зад топката застана Робърта, който с безупречно изпълнение в десния ъгъл вкара за 1:3.
Източник: ПФК Левски
В 77-ата минута гостите бяха близо до четвърти гол. Тогава Мартин Петков получи от Робърта в наказателното поле, но ударът му премина покрай дясната греда. Десет минути след това Билал Бари се пребори с Венцислав Керчев, овладя подаване от дълбочина и стреля силно, но Костов спаси.
В продължението на мача Насиру Мохамед можеше да вкара четвърти гол, но стреля над вратата.
Източник: ПФК Левски

USD
CHF
GBP
chubtireaka
на 13.03.2021 в 17:18:25 #25user avatar 56492 Следвай Мик Джагър на 13.03.2021 в 19:15:49 #35 Чуби, никакво изпадане и никакъв фалит. Искам от вас участие в евротурнирите ------------------------------------------ Тази година няма да е
Мик Джагър
на 13.03.2021 в 17:15:49 #24Чуби, никакво изпадане и никакъв фалит. Искам от вас участие в евротурнирите
stoyan-stefanov-uYo8oGpP
на 13.03.2021 в 17:14:53 #23Стефчо ...Уж си Болярин ....Кой та знай от кое пауликенску селО си излезал .... Етърчо вече са към Гусин ПеЕвски ...ХМИ ...... Как ше изпаднем бе .....
stefan-ganev-XShAozq8
на 13.03.2021 в 17:10:30 #22Ако утре Етър не направи някой чудо на "Армията", мисля че последните три отбора в крайното класиране са ясни- Етър, Враца,МонтанЯ...въпросът е кой от тях ще издрана поне до бараж, според мен Етър..но да видим...
chubtireaka
на 13.03.2021 в 17:10:14 #21На всички е ясно, че Леца е футболно несъстоятелна и няма как да бие във Враца, особено ако врачани поведат и то на тоя терен. ------------------- Джагър, кажи кои точки сме взели футболно, за да си знаем
Сигурно по твоите сметки трябва вече да сме изпаднали, а според Фантата - фалирали
myrmot
на 13.03.2021 в 17:06:28 #20-Конкуренцията е убийствена! Чичо Венци
ChernotoVlechugo
на 13.03.2021 в 17:06:18 #19Тиквата е наредила - Леца бие до изборите, за да е доволер плебса, вижте само каква радост настана в обора на ФК Пеевски
УмеренЦСКА
на 13.03.2021 в 17:00:14 #18...Поне аз не виждам някакви основания да се подозира нечестен мач. Ботев Вр е силно застрашен от изпадане, но поне за сега не се предава. Видя се по първото полувреме, през второто май силите не стигнаха... ...Но че Левски е доста зле в игрово отношение не е някакво "откровение", това си личи през целия настоящ шампионат и е отразено в съответното класиране, най-лошото за Левски през последните няколко десетилетия. Ако Левски бяха продали Робърта все едно къде и за колко пари, нещата щяха да бъдат още по- плачевни...
бате ВИ
на 13.03.2021 в 16:57:26 #17Ае с две думи само лефски знае честен футбол да играе
Радвайте се, заслужено е
Мик Джагър
на 13.03.2021 в 16:57:02 #16На всички е ясно, че Леца е футболно несъстоятелна и няма как да бие във Враца, особено ако врачани поведат и то на тоя терен. Реално нямаше да се играе въобще футбол ако Ботев не си бяха взели точките срещу Монтана. Нищо де, нека слънцето огрее и Леца милиционерката, дано само успеят да ги добутат до Европа, там всичко лъсва
stefan-ganev-XShAozq8
на 13.03.2021 в 16:54:31 #15Аз дори не изключвам Левски да влезе дори в шестицата.Ние за Европа не се борим, Черно море и "авиаторите" афишират такива амбиции, което означава че нямат никакъв интерес да са в топ 6 (тъпият регламент)..
бате ВИ
на 13.03.2021 в 16:54:11 #14Може ,може . Оплели сте се с общинските отбори като свински черва
Само Етър ви отеба
chubtireaka
на 13.03.2021 в 16:53:29 #13Дано Монтана и Враца изпаднат, че ще имаме да им връщаме... Сега Славия има да ни връща за победата през есента, Тире също ще трябва да ни връща последния кръг - дадохмеим мача, за да преследват, но след като се наиграйкаха - сега трябва ресто
бате ВИ
на 13.03.2021 в 16:48:42 #12Всъщност няма кво да връщате , като ви гледам къв балон и лимонади сте , нищо чудно Ню Йорк сам да си го вземе
УмеренЦСКА
на 13.03.2021 в 16:46:07 #11...С Робърта Левски ще се измъкне от опасната зона. Гениално решение беше да се задържи този футболист, колкото и пари да струва на клуба...
бате ВИ
на 13.03.2021 в 16:45:59 #10Ми честита победа ,ама ако Враца случайно остане в групата догодина тряба да връщате
moshko
на 13.03.2021 в 16:45:06 #9На тея дървари чернодрешното им е дал по - малко жълти картони от на Левски след всички балтии
Есента контузиха Цонев, сега вратаря счупи ребрата на Монсалве и няма проблеми
asentseto_asentseto
на 13.03.2021 в 16:43:48 #8Мдааа...
Ботев бяха длъжни да се нагъзят, такава е била сделката с Монтана.
chubtireaka
на 13.03.2021 в 16:43:29 #7Оринджи, извинявайте, че бихме
vladang
на 13.03.2021 в 16:38:58 #6Само Левски,Българи! Един поздрав за всички Левскари. https://youtu.be/MVWep2NXFnA