Локомотив Пловдив победи с 1:0 Левски в дербито от десетия кръг на Първа лига. Срещата на "Лаута" предложи много емоции и нервни моменти. Единственият гол отбеляза Хуан Переа.
ТОПСПОРТ проследи случващото се на живо:
Срещата започна с нерви и жълти картони още след четвърт час. Без да има особено изгодни положения пред двете врати домакините поведоха.
"Черно-белите" се възползваха от грешка на Майкон след 33 минути игра, когато Хуан Переа открадна топката и я вкара в мрежата на "сините". Левски успяваше да стигне единствено до ъглови удари и няколко хаотични опита от далечна дистанция.
След почивката столичният гранд владееше топката в дълги периоди, но отново липсваха чисти положения за гол.
Източник: startphoto.bg
На няколко пъти играчи на "смърфовете" пък се оказваха очи в очи със Светослав Вуцов и пропускаха да удвоят. Така след силна игра на контраатака и стегната защита Локомотив успя да неутрализира Левски.
"Сините" загубиха за първи път през сезона и остават на второ място с 20 т., като имат 2 по-малко от лидера ЦСКА 1948, който обаче е с мач повече. Локо влезе в тройката с актив от 19 пункта. Пловдивчани обаче са изиграли две срещи повече от четвъртия Лудогорец.
Източник: startphoto.bg

USD
CHF
GBP
vidovden
на 26.09.2025 в 19:17:02 #6Да не свършиха приятелските мачове? Все пак днес е годишнина от признаването на говедспор за Евроидиот!
jekkovv
на 26.09.2025 в 19:16:46 #5ЛАЙНOГОРЕЦ
power
на 26.09.2025 в 19:16:34 #4Ура за Мечо Пух ! Левски беше жалък ! Само с фукня и самочуствие ще заприличаме на посестримите от четирибуквието . Без реализатор ще загубим и от Ботев
jekkovv
на 26.09.2025 в 19:16:22 #3ТУРЦИТЕ ОТ *** ЩЕ СА ПОНЕ 5ТИ В КРАЯ НА СЕЗОНА
irina-borisova
на 26.09.2025 в 19:14:19 #2ЛЕСНИ СА ЛЕСНИ И ТОВА Е. ОТ ТУК НАТАТЪК ЛУДИТЕ ЩЕ ОТВАРЯТ РАЗЛИКА ВСЕКИ КРЪГ. МНОГО ЖЕЛАНИЕ, АМА СА СИ НЕМОЖАЧИ СИНИТЕ ВЕНЦИ!
machkai-kobra-2
на 26.09.2025 в 19:09:06 #1Уикенда почва добре! ШАМПОАНИТЕ почват да сдават титлата!