Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.
Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.
На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.
Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.
При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.
В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.
Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!
USD
CHF
GBP
mottorrhead
на 16.10.2021 в 19:33:48 #152Баси са гледах повторенията на боя при 0-0 с Деспода, абсолютни два червени два картона, първо изблъска в гръб без топка футболиста, който леко го дръпна за ръката, след тва пак го изблъска... И след тва скочи с крак на Бандаловски без значение дали го е докоснал или не, тва си е директен червен.... Ситуацията е в 45 минута при 0-0, не казвам, че мача щеше да е с друг резултат, но без киро корвата, мача щеше да е друг.... Мъдията педрас...
:
Akademik
на 16.10.2021 в 18:57:43 #151CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:57:19 #150Ай честито на Мърльо и левскарите!
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:56:45 #149Айде, лека от мен
VLAD
на 16.10.2021 в 18:56:22 #148Ай честито на копитата.
. Вече са само на едно място от любимото баражие.
gundio_drive
на 16.10.2021 в 18:55:14 #147Бозата се нагъзи още вчера
VLAD
на 16.10.2021 в 18:55:07 #146Прокобата е отпуснала хватката.
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:54:54 #145Тоз Линий император римски ли е или прост сенатор?
VLAD
на 16.10.2021 в 18:51:38 #144vandal1915 на 16.10.2021 в 21:50:29#282 Виж в Ямбол предишния кмет цял блок и събори. И евала. ___________ Ти тогава ли остана бездомен?
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:50:18 #143Аз съм извън юрисдикцията му.
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:49:31 #142Чакаме чифути като тебе.
VLAD
на 16.10.2021 в 18:43:25 #141Тунжака знае всичко. Използва услугите на врачка практикуваща кабала.
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:41:54 #140Тунджак, как ме разкри бе брато? Ще каже човек,, че баба Ванга се е преродила в теб. Катуна е малък, ама сгоден. Има двама палесттинци ела на гости.
VLAD
на 16.10.2021 в 18:39:04 #139Деева, тамън се отпуши момчето и го смениха. Бива ли така?
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:38:08 #138Смятай, Билал излиза с крампи
VLAD
на 16.10.2021 в 18:36:46 #137Първите мачове под ръководството на Кауня копитата играеха по-читаво. Почвам да си мисля, че е било от доброто наследство от Жику.
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:36:45 #136"Ориндж не се излагай толкова ЯВНА беше тази игра с ръка ,че няма накъде повече свали сините очила " Е, аз не я видях точно от повторенията, може, не знам. Но гледам ПЛ и там си личи на повторенията, тук някво зацапано. Няма значение де. Щом е казал съдията - има. Просто сме светлинни години от истинско първенство. Това махленски футбол, както казах. Тук нищо не си личи ясно.
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:35:13 #135Според мен я даде, щото иначе ще го обвинят. Предполагам всеки би я дал
bernal
на 16.10.2021 в 18:35:05 #134Ориндж не се излагай толкова ЯВНА беше тази игра с ръка ,че няма накъде повече свали сините очила
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:34:03 #133"ориндж ще сме доволни когато започнат да се свири по правилата ,а не 10мин. да търсят причина да не дадът 100 процентова дузпа ,в това няма нищо сташно ,както виждаш дузпи се и испускат ,но не и така ЯВНО да се подкрепя единия оБор за сметка на другия ." То толкова зацапано, че не си струва да се коментира. Все едно се в махалата. И двата отбора са трагични. Честно казано, тук не си личеше има или няма. Поне от повторенията. Всичко ни е еднакво, ако е имало - ок. Дал я е. Ма пак, кадрите никакви, смотано .. Бе, българска работа