Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.
Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.
На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.
Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.
При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.
В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.
Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!
USD
CHF
GBP
VLAD
на 16.10.2021 в 18:34:01 #132Иначе играта е майка плаче. Ама важното е да има екшън.
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:32:32 #131а тоя Билал трябва си плаща да играе в Левски
bernal
на 16.10.2021 в 18:31:20 #130ориндж ще сме доволни когато започнат да се свири по правилата ,а не 10мин. да търсят причина да не дадът 100 процентова дузпа ,в това няма нищо сташно ,както виждаш дузпи се и испускат ,но не и така ЯВНО да се подкрепя единия оБор за сметка на другия .
VLAD
на 16.10.2021 в 18:31:09 #129А пцувахте в началото Толупчо и Билал.
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:30:53 #128Ситуяцията е спорна за мен, като вска една в нашия футбол. Все зацапано, все спорно, все не се вижда
Тук не ВАР ми негасена ВАР да има е все тая
То това е махленски футбол
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:30:39 #127Изтръпнах като я даде тая дузпа. Щях да съм без панелка, а утре горд собственик на две.
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:29:32 #126хахахаха, татиния я хвана, чак не го вярвам
VLAD
на 16.10.2021 в 18:29:20 #125Ааааааа Татин Ники.
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:28:50 #124Доволни ли сте, припс?
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:27:34 #123Пирги, ела и кажи има ли дузпа. Аз само на теб вярвам.
DrINKO
на 16.10.2021 в 18:27:07 #122Чета в лицето на съдията надежда да няма дузпа….
DrINKO
на 16.10.2021 в 18:25:50 #121Е ся и таз дузпа ако не я дадът ебаси цирка….
bernal
на 16.10.2021 в 18:25:38 #120Е КАКВО ГО МИСЛЯТ ИМАТ ДВЕ ОСНОВАНИЯ ЗА ДУЗПА ГОВЕДА СРАМ НЯМАТЕ ЛИ БЕ
steiner
на 16.10.2021 в 18:25:34 #119Рулзи,на Менди трябва да му леят куршум против уплаха.
VLAD
на 16.10.2021 в 18:25:18 #118Ми ся?
atseto1
на 16.10.2021 в 18:25:14 #117Пирги наистина размърда храстите, появи се под другата статия
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:24:54 #116НЯМА, НЯМААААААААААААААААААААА ДУЗПА!!!!
DrINKO
на 16.10.2021 в 18:24:13 #115За 3 минути спестена дузпа и гол от засада!!! Като начертаха линията я сложила на линията на предният му крак, макар да се вижда, че е наклонен напреде. Бюлетинката на НСПП се отплаща!!! Говеда, да не забравите да гласувате и за Толупа. Вземе ли ОАК властта немоЕте се отървете от спонсори……. П.П. Ся оня боклук соПственик на Локо да благодари на Мокета. Все пак той го издигна…
VLAD
на 16.10.2021 в 18:23:15 #114CHUKCHA на 16.10.2021 в 21:21:13#233 Влад, моите са повече. ___________ Е все пак е дългоочаквания гол на Балабал. Заслужава си всяка емотиконка.
cska_bg_army
на 16.10.2021 в 18:22:27 #113Уродливи говеда, 1000%-ва дузпа. Какви жалки същества ви направиха! Как се живее във вашата кожа,нямам идея!