Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.
Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.
На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.
Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.
При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.
В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.
Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!
USD
CHF
GBP
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:22:24 #112Тунджак, ела да те запозная с двама палестинци.
VLAD
на 16.10.2021 в 18:21:26 #111Май ще почна да си плащам на Кучев за достъп до прогнозите му.
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:21:13 #110Влад, моите са повече.
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:20:16 #109Пирги леко размърда храсталака.
mehmed-kesedzhi
на 16.10.2021 в 18:20:07 #108прорно, та дрънка!
VLAD
на 16.10.2021 в 18:20:05 #107Знаех си, че Академика може и по-добре. След първия гол само 4 емотикончета. Шейм.
atseto1
на 16.10.2021 в 18:19:30 #106Подуенци са в екстаз
Akademik
на 16.10.2021 в 18:17:38 #105OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:17:26 #104"Съдията взе нещата в свой ръце явно е ,че говедата без съдията са кръгла нула какви фалове не дава за локото а всяко падане на гоцедо е фал с жълт картон ПЪЛЕН ЦИРК." Това ако беше дузпа ... заеби, ако беше за вас ще оревете всичко, ако е против вас, ще твърдите че е сушер чисто
айде у ляво
bernal
на 16.10.2021 в 18:16:41 #103Добре свършена работа от судията вече всичко е точно и той може да се оспокой ,че заръката е изпълнена
ПЪЛЕН ЦИРК Е БГ ФУТБОЛА ДА СЕ ДОЗАКРИВА И ТОВА Е
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:16:25 #102БИЛААААААААААААААААЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ
Добрре че гредата я ритна вътре!
metalkris6
на 16.10.2021 в 18:16:19 #101Брентфорд са маняци
Респект
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:16:07 #100VLAD
на 16.10.2021 в 18:16:03 #99DrINKO
на 16.10.2021 в 18:13:48 #98Поредната неДадена дузпа срещу говедата! Това беше ебаси бодичека….. НСПП-няма как да предам приятеля си и да гласувам за друг. Мокета-няма как да предам приятеля си и да им взема лиценза или да оставя съдиите да свирят дузпи срещу тях…
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:12:36 #97А бе Пирголяка работа ли има пак? И Фибоначи не спами. Ефбем ти илигата ефбем ти и скуката.
bernal
на 16.10.2021 в 18:12:29 #96Съдията взе нещата в свой ръце явно е ,че говедата без съдията са кръгла нула какви фалове не дава за локото а всяко падане на гоцедо е фал с жълт картон ПЪЛЕН ЦИРК.
VLAD
на 16.10.2021 в 18:11:54 #95На Раев баджанак му, също имаше внуци вече, когато играеше при нас ______________
bernal
на 16.10.2021 в 18:10:46 #94ХАхахаха говеда започна да се изплаща гласът на конгреса пълен смях е БГ съдииството ,има забрана за свирене на дузпа срещу говедата ТОВА Е ФАКТ!!!
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:10:24 #93КучеФ, винаги очаквай неочакваното!