Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.
Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.
На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.
Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.
При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.
В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.
Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!
USD
CHF
GBP
VLAD
на 16.10.2021 в 18:09:36 #92Видео Асистент Раев.
Ol' Dirty Bastard
на 16.10.2021 в 18:09:36 #91Крис, жена ми беше в Дъблин преди 3 години и ми каза че било много хубаво
една от любимите ми бири е Гинес
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:05:43 #90"Няма по-уродлив отбор от комунистическия тумор Лефски!" А бе, ти да не си се преместил от новспорт, там един постоянно кълен. Та таковам в минзухара непоръбен. Даеба и ф@тмаците смотани!
OrangeHog
на 16.10.2021 в 18:04:55 #89"100% уреден мач. " като 90% от вашите
и двата отбора тук са пълни неможещи.
ще ми е любопитни микренския овчарин кат си замине какво ще правите припсове
VLAD
на 16.10.2021 в 18:04:27 #88Рулз, помня имахме ние един Мансур ли беше, Масур ли? Ма беше сигурно поне на 55. Придвижваше се по терена в свински тръс. Ама и вие имахте май един такъв от тия със скъпата боя.
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 18:02:39 #87КучеФ, не се навирай много в умерения! В казармата имаше едно правило, че празна пушка един път гърми.
metalkris6
на 16.10.2021 в 18:01:31 #86СЛЕДВАЙ Ol' Dirty Bastard на 16.10.2021 в 20:52:49 #189 Крис, не съм пробвал и нямам и знанието и умението да правя тук ракия, тук в Глазгоу пия местната ракия но днес съм на водка Dirty ,комшии сме
Ние в Ирландия, от 20 семейства ,половин дузина казани имаме
Както казваше дядо, на времето като се е преселвал българина,освен жената, децата ,чеиза и воловете с колата… взимаш, бъчвата и казана
sandokan-petrov
на 16.10.2021 в 17:57:47 #85100% уреден мач.
OrangeHog
на 16.10.2021 в 17:56:18 #84"тук в Глазгоу пия местната ракия но днес съм на водка " Ко те гепят в ЮК че вариш нелегално хич не ми се иска да съм на твое място
Пий си вискито и не се оплаквай
OrangeHog
на 16.10.2021 в 17:55:04 #83"...Браво на дежурния редактор на Топспорт! Ако е Марина, специални поздрави..." Ти на дърти години понча си правиш устата и да ти текат лигите май ;)
VLAD
на 16.10.2021 в 17:53:30 #82Тоя Дембата помня, че съм го чувал, ма другия
.
УмеренЦСКА
на 16.10.2021 в 17:53:12 #81"Билал Бари! Нападателят сякаш прави и невъзможното, за да не вкара за "сините"." ...Браво на дежурния редактор на Топспорт! Ако е Марина, специални поздрави... Ех, ако днес Бибата успее да вкара гол, ще чакам да чета как го искат за поне два милиона , които щели били да спасят лиценза на Левски...
OrangeHog
на 16.10.2021 в 17:52:59 #80"Ниогу Демба-Нирен и Леонидас Перейра Тия ги бях забравил
Ol' Dirty Bastard
на 16.10.2021 в 17:52:49 #79Крис, не съм пробвал и нямам и знанието и умението да правя тук ракия, тук в Глазгоу пия местната ракия
но днес съм на водка
OrangeHog
на 16.10.2021 в 17:49:21 #78Билал и аз бих го уважил, но не съм обратен. Има си царевични кочани за целта. По-некадърен нападател сме нямали.
1999
на 16.10.2021 в 17:49:07 #77Абе защо никой от милиционерите на прегръща Здравко след гола? Не искат да се ръкуват с него нещо, а?
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 17:48:59 #76Коце, само че през гише му ги давай.
VLAD
на 16.10.2021 в 17:46:46 #75Здравко по навик плюнчи шепата.
vladang
на 16.10.2021 в 17:46:31 #74Дел нетото цитира дълговете на Цецка и ги пришива на ЛЕВСКИ. БАССИ БУНАКЪТ
УмеренЦСКА
на 16.10.2021 в 17:46:15 #73...Левскари, дано вашите оцелеят в този мач! Още една загуба може и да стане "фатална", главно по повод на това дали ПалмсБет ще дава пари ако не за покриване на дълговете, поне за издържане на отбора...