Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.
Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.
На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.
Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.
При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.
В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.
Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!
USD
CHF
GBP
VLAD
на 16.10.2021 в 17:45:43 #72Кос по-добре му дай 10 кинтас нацяло да отпуши Балабал.
VLAD
на 16.10.2021 в 17:44:14 #71Билаааал
atseto1
на 16.10.2021 в 17:42:37 #70Тоя Илия Димитров е такова куцо дърво
mehmed-kesedzhi
на 16.10.2021 в 17:42:02 #69прорно, та дрънка!
atseto1
на 16.10.2021 в 17:41:44 #68Двете гласували за статуквото, зависими отборчета са уговорили една обръщалка
DelMareNegro
на 16.10.2021 в 17:41:30 #6740 млн дългове, увеличени с 4 млн мин година, фалитът липсва само благодарение на нежеланието на нап да си търси парите и на още редица кредитори затварящи си очите, лиценз крепящ се на косъма на Перуката, мъка за зрителите и пукане на топката, в дъното на класирането и боксова круша за цялата А група. Що е то?
mehmed-kesedzhi
на 16.10.2021 в 17:41:09 #66atseto1, такъф отбор оранджада скоро нема да има. За кво Локо Сф бръщолевиш?
metalkris6
на 16.10.2021 в 17:41:08 #65СЛЕДВАЙ Ol' Dirty Bastard на 16.10.2021 в 20:36:48 #156 Никога не съм правил ракия и ми е мечта! Дано догодина съм в България и успея да направя! Dirty,в странство, казани не сглобявате ли? Няма се излагаме Наздраве
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 17:41:03 #64Метал, ако знаеш колко съм мързелив. Нали знаеш приказката "Накарай мързеливия на работа, че да ти даде акъл." Сега сериозно. Никога не съм се борил със земята и не ме влече. А скоро станах на 61. От тук нататъка ли?
Akademik
на 16.10.2021 в 17:38:33 #63OrangeHog
на 16.10.2021 в 17:38:08 #62Изклютително сме зле. "Няма по-уродлив отбор от комунистическия тумор Лефски! " На този урод "златния боец" да му припомня, че цеца панчаревска, героично загинала на сакралната дата 09.09.2016г., е създадено по време на комунизма.
Тунчо
на 16.10.2021 в 17:37:18 #61Това рязаното билал много ме кефи...предлагам ново правило в родния футбол!Положенията създали се пред Билал да се пребиват няколко пъти,та белким се отпуши ци*гането.
VLAD
на 16.10.2021 в 17:37:09 #60Здравко Чики*ята еякулира.
Ol' Dirty Bastard
на 16.10.2021 в 17:36:48 #59Никога не съм правил ракия и ми е мечта! Дано догодина съм в България и успея да направя!
Тунчо
на 16.10.2021 в 17:34:28 #58Аз мисля,че повод за безпокойство у добитъка няма.Говедата играят много правилен футбол.Разбира се съдииската бригада ще трябва да се намеси решително,но и това е част от правилния футбол.Очаквам обръщалка с два гола на съдията.
УмеренЦСКА
на 16.10.2021 в 17:34:20 #57...Арабията, чакам Бибата ( Билал Бари) да вкара поне един гол, че да бъде обявен за продажба, най- малко за милион евро...
VLAD
на 16.10.2021 в 17:34:14 #56Фелд ако не си забелязал освен куците копита на терена има и друг отбор. Може пък тях да гледаме.
metalkris6
на 16.10.2021 в 17:33:01 #55user avatar 76408 СЛЕДВАЙ CHUKCHA на 16.10.2021 в 20:28:05 #137 Коце, къде на майната си? И осем декара. Кой ще го работи бе? Моето си е в града. Всичко съм дигнал на асмалъци. Режат ми го, пръскат ми го даже и не бера. Само материала си правя сам и сам си я варя. Е с един авер де, той си има 250 литра казан в къщи си е цял ритуал. Колега, твоята е надута гайда Браво
Ol' Dirty Bastard
на 16.10.2021 в 17:32:48 #541488, лятото по кея ходеше да се разхожда, сега есента е на калмари...ясно ахаа
VLAD
на 16.10.2021 в 17:32:39 #53CHUKCHA на 16.10.2021 в 20:31:03#143 Какво трябва да се случи за да вкара гол Билал? _____________ Трябва Мемет да му проведе един ритуал по отпушване.