Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.
Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.
На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.
Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.
При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.
В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.
Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.
ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!
USD
CHF
GBP
Ol' Dirty Bastard
на 16.10.2021 в 17:06:42 #32Фелдмърльото се изказа
1999
на 16.10.2021 в 17:05:21 #31К'во стана тук? Отварям Топа - 0:0, отварям статията - вече 1:0. Това Локомотива много бърз май!
atseto1
на 16.10.2021 в 17:05:07 #30metalkris6
на 16.10.2021 в 17:04:46 #29Колегата , със случайните цифри… според мен е Шифърът на Леонардо
Akademik
на 16.10.2021 в 17:04:09 #28Вердер Татьов ВЪН
el_marinero
на 16.10.2021 в 17:03:32 #27Николай Михайлов опитал да се самоубие, като се хвърли под тролея. Не успял. Тролеят минал под него...
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 16:56:32 #26Бичкия, Лестър просто казаха: "Оле, затвори очички."
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 16:55:17 #25Днес залагам панелката и лозето за първа победа на Мърльо.
stoyan-kiryakov
на 16.10.2021 в 16:30:48 #24Какъв е този мач? Как ще се разберат двете к*урви на Гела? Точките са само три
Двете отборчета приличат на две малки цигaкмета, на които са подхвърлили няколко стотинки в калта и те се боричкат кое ще си купи баничка с тях, а господаря им ги гледа с усмивка и досада едновременно
Ol' Dirty Bastard
на 16.10.2021 в 16:00:29 #23Трион, много добър мач!
Ohliovski_reboot
на 16.10.2021 в 12:03:13 #22... на крайния квартал
Ohliovski_reboot
на 16.10.2021 в 12:02:56 #21аз съм дееееер-биии-тооо....
VLAD
на 16.10.2021 в 11:12:16 #201939292297 на 16.10.2021 в 13:57:09#81 Влад. За теб принципно не съм казвал нищо. 1939292297 на 15.10.2021 в 23:08:17#272 Влад - комплексирана душа _______________
дисоциативно разстройство на идентичността.
VLAD
на 16.10.2021 в 11:04:07 #19Фибоначи, забравените запетаи пред "което" и "че" не са от коректора.
VLAD
на 16.10.2021 в 11:00:12 #18Еееее, не ме карай ся да ровя в снощните коментари. Тамън се възгордях, че ме нарече комплексар.
VLAD
на 16.10.2021 в 10:56:48 #17И нисък и дебел. И звъниш на 112 кат те напсуват. Или тва беше некой друг?
VLAD
на 16.10.2021 в 10:49:25 #16Ае, и К4в мина към нас комплексарите.
Кучев.
german
на 16.10.2021 в 10:31:23 #15mr. k4v
какво виждам тук
„Гневът на мравките“
1939; Джон Стайнбек
п.п. известна и като " гроздовете на гнева"
CHUKCHA
на 16.10.2021 в 09:09:41 #14Остър си когато си наточиш ножа на някой тъп! Лорд Евгени Минчев в Солинген 21. 03. 2015 г.
legendary-zmay
на 16.10.2021 в 08:22:10 #13Абе.....СЕРСЕМИ и вий БОКЛУЦИ.....що не казвате че Бат Боби пак станал Президент
.....малииии тоя път отърване нема......пак че сменяте.....принадлежност.......така и така сте направили .....суната.....барем глейте е чифут,че кък ша ги лепите тия кожички,ъкъл ми нейиде