Левски гостува на Лудогорец тази вечер в двубой, който може да се окаже решаващ за битката за първото място. Срещата на "Хювефарма Арена" идва в момент, в който "сините" имат солиден аванс пред основния си преследвач във временното класиране.
При победа Левски ще увеличи преднината си на 15 точки. Подобен развой сериозно би намалил шансовете на разградчани да се борят за 15-а поредна титла. Така отборът на Хулио Веласкес може да направи още една важна крачка към златните медали, чакани на "Герена" от 2009 година. В атака се очаква испанският треньор да заложи на Хуан Переа, а не на вариант с фалшива деветка на мястото на контузения Мустафа Сангаре.
Лудогорец влиза в срещата след серия от разочароващи резултати. Трите поредни грешни стъпки поставиха под напрежение треньора Пер-Матиас Хьогмо. Според информацията при нов неуспех той може да се раздели с поста си след края на кампанията, а клубът да започне ново изграждане на състава.
Норвежецът пое Лудогорец в средата на ноември миналата година, когато замени португалеца Руи Мота. След назначението му отборът стабилизира представянето си и достигна до плейофите за осминафиналите в Лига Европа. Там разградчани победиха Ференцварош с 2:1 в първия мач, но отпаднаха след загуба с 0:2 в Будапеща.
Преди това тимът отстъпи с 1:2 на Ботев Пловдив, а в понеделник завърши 1:1 с Локомотив Пловдив. Така изоставането от лидера Левски се увеличи и при ново поражение тази вечер ще стане трудно за наваксване.
Появиха се и сигнали, че през лятото може да има сериозни промени в клуба, ако титлата не бъде спечелена. Очакванията са те да засегнат не само треньорския щаб, но и ръководни фигури като Козмин Моци и Георги Караманджуков.
USD
CHF
GBP
armeec51
на 05.03.2026 в 21:17:53 #81Много любопитно изглеждаше в интервюто Великият син треньор Палячо дел Хулио ! Смирен като Богомолец пред Стената на Плача и аха да зареве, но къде отиде надутата му префърцуненост до вчера . И как можа да забрави, че е горд със своите телета ? Или вече не е ? Аууу ! Ми ко ши праим ся ? А и закъснялата му Молитва за равен мач, изглеждаше като че ли човечеца има усещане за ОБРЕЧЕНОСТ . Да , още 2 такива мача и е пътник . А те няма да са само два , но споко , Тъпчо чака търпеливо край тъча !!!
armeec51
на 05.03.2026 в 20:44:14 #80Здравейте Господа , Ще е твърде клиширано, ако започна с " Аз казах ли ви " , затова само ще припомня , че още преди НГ заявих, че Чардата от Подуяне , ще тръгне към пропастта още преди ПлЮй офите . Стара слабост на Говедата е , да надуват до откат синия Презерватив , без да имат и най малко основание за това. Не се ли научиха за толкоз години , да не казват на магарето ЧУШ , преди да са го яхнали . Е , днес с едно чифте и същото това магаре, ги хвърли на земята. Мислех още преди мача да напиша , че днес Подуянци отиват в Рязград , да посрещнат ПРОКОБАТА . Тази тяхна неотлъчна Спътничка, няма да ги изостави и т.г. Само си представете колко, с кого и какви мачове ги очакват до края ! Сини Шампиони ли ? Многократно през годините съм ги наричал Лампиони . Та те горките , вземат ли, или дадат ли им 2 последователни мача и вече повтарят в транс , ние ще бъдем Шампиони . А те са си Лампиони, които като светомузика в Дискотека , ритмично светват и гаснат . Е, днес видяхме как стремглаво се спускат по шанцата на бобслея . А има още какво тепърва да видим . В синият Презерватив , има още непробити места !
Mr.Jack
на 05.03.2026 в 19:42:53 #79Слабо, безидейно, нервно и с мисълта да направим Х, няма как да стане по този начин. Не ми хареса ЛЕВСКИ в този мач, дано в следващите вдигнат оборотите. Без да отлепим ютията срещу шимпанзята, нямаме шанс за шампионска титла, мнението си е мое и не ангажирам никой да се съобразява с него.
alexnikolov
на 05.03.2026 в 18:52:32 #78Говедата ги еваха
ogi-simeonov
на 05.03.2026 в 18:46:55 #77Реалността изисква да плизнаем че Лудогорец бе по добрия отбор.днес.Борихме се много, но май за равен.Голът им бе майсторски ,но защо Вуцов не подходи по внимателно ,пледполагайки че там ще се бие.Все пак 9 точки са си доста.Стягайте се.Само Левски.
Sampdoria
на 05.03.2026 в 18:43:09 #76Само Левски!!! Най-обичаният отбор в България!!!
нешо
на 05.03.2026 в 18:37:58 #75Сега да видим дали ще има лишаване от домакинство заради бомбичките.
УмеренЦСКА
на 05.03.2026 в 18:37:57 #74...Свърши се, този мач отиде в "историята"...
14_k4v_88
на 05.03.2026 в 18:37:39 #73нешо
на 05.03.2026 в 18:36:45 #72Духайте говеда.
УмеренЦСКА
на 05.03.2026 в 18:33:15 #71...Имаше някакви "настройки" Левски да играе по "шампионски" със своя "преследвач", ама не се получи...
oficer1
на 05.03.2026 в 18:31:03 #70За да съм обективен, нямаше игра с ръка, с която говедото да си помогне, според мен разбира се. Каква ръка видя съдията...,само той си знае, но тФа е футболът. Переа е тъп нЕгрО и заслужено получи червен картон, но съм учуден, защо даде жълт на Алмейда??? Да не се зарадваш вече, а и не е отправял неприлични жестове или друго. Но кравите трЕЕ сами да си се сърдят. НЕкакво неписано правило има. Играеш ли за равен - често губиш.
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 18:30:36 #69Какаво да кажем за съдията Марконе? Само да свие краче някоя мургава юница и фаул.
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 18:28:24 #68Няма как да няма картон за Георги Костадинов….всъщност има как
El Marcone
на 05.03.2026 в 18:24:39 #67Нещо за съдията да кажем?
Ataspor
на 05.03.2026 в 18:22:27 #66Малката овча кратуна беше задрямал
нешо
на 05.03.2026 в 18:20:29 #65*** за Левски, оле,оле ,оле.
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 18:19:40 #64Аааааа
Може, ама съм тъпкач на майка ти
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 18:14:41 #63Говедата имат ли удар или ще гледаме Костадинов как се търкаля само?
Мик Джагър
на 05.03.2026 в 18:12:59 #62Аз ще дойдем на майка ти тъпкача