ЦСКА постигна втората поредна победа над ЦСКА 1948 само в рамките на няколко дни. След като във вторник "червените" надделяха над този съперник в мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България, днес съставът воден от Христо Янев спечели със същия резултат и мача между двата отбора от 21-ия кръг на Първа лига. Лео Перейра откри в добавеното вроме на първата част, а малко преди края друго ново попълнение - Макс Ебонг оформи крайния резултат.
Първите 15 минути на мача предложиха равностоен футбол и без опасности пред двете врати. Анжело Мартино получи жълт картон, след като извърши нарушение срещу Георги Русев.
В 22-ата минтуа Елиас Франко центрира остро в наказателното поле на ЦСКА, но Георги Русев не успя да засече топката и тя попадна в ръцете на Фьодор Лапоухов.
Секунди по-късно ЦСКА разви бърза атака, която завърши с удар на Лео Перейра, който бе отразен от Петър Маринов, а след това бе маркирана и засада на Перейра. така че ударът му няма да попадне в статистиката.
Мамаду Диало получи пас от Борислав Цонев в наказателното поле на ЦСКА, но стреля много слабо и право в ръцете на Лапоухов.
ЦСКА поведе с 1:0 в първата минута на добавеното време на първата част. Джеймс Ето'о подаде към Иван Турицов, който центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Лео Перейра се възползва от разколебаната защита на домакините и вкара топката във вратата на Петър Маринов.
Източник: startphoto.bg
Георги Русев получи контузия още в 42-ата минута, но от треньорския щаб на ЦСКА 1948 се забавиха с неговата смяна и в крайна сметка Фредерик Масиел се появи в игра във втората минута на добавеното време на първата част.
След центриране в наказателното поле на ЦСКА в 67-ата минута Диего Медина стреля, но Лапоухов нямаше проблеми да се намеси и да спаси.
Колумбиецът Алехандро Пиедраита направи своя официален дебют за ЦСКА, заменяйки голмайстора Лео Перейра в 71-ата минута.
Алехандро Пиедраита отправи удар от дистанция в 83-ата минута, но неточно в аут.
Три минути по-късно Ебонг подаде към Годой, но той отправи изключително неточен удар в аут.
Една от малкото възможности изобщо в мача за ЦСКА 1948 се откри пред Мамаду Диало в 88-ата минута, но ударът му бе много-много неточен в аут.
Малко преди изтичането на добавеното време гостите отбелязаха второ попадение. След удар на Мохамед Брахими топката срещна левия страничен стълб, а Макс Ебонг бе най-съобразителен и отблизо оформи крайния резултат.
Източник: startphoto.bg
След тази победа ЦСКА вече има 37 точки в актива си и се доближи на три от второто място, на което към момента се намира именно ЦСКА 1948. Със актив от 40 точки е и Лудогорец, но "орлите" са с мач по-малко.
USD
CHF
GBP
Мик Джагър
на 14.02.2026 в 17:56:48 #40Никого не сме удрял
Просто рутинно ъгейн йебахме цеката в aнycа
seal
на 14.02.2026 в 17:40:58 #39онази путконосеща Недялко да се е мяркал?
goso-conev
на 14.02.2026 в 17:40:52 #38Калоян Във мача със Левски беше ЦСКА надигран от Левски.. Играхте опълченски целия мач.. Да ти дам ли линка от мача ?
goso-conev
на 14.02.2026 в 17:39:18 #37До останалите.. Левски има ялови нападатели ? Нещо статистиката говори иначе, нали ?.. Незнам защо сте толкова сигурни че ще биете Левски или Лудогорец ? Всеки тим има възходи и падения през сезона.. Както може да биете нас така и вие вас.. Никой не е защитен от падане..
salam-drugari
на 14.02.2026 в 17:35:22 #36Два негъра вкараха днес за ЦСКА, нек’ъф пребоядисан в бяло норвежки негър печели златен медал в гигантския слалом на олимпиадата за Бразил. Бат Туни се върти (или го въртят стадо канибали?) на шиш. Накъде върви този свят!
n-a-chx8TkqA
на 14.02.2026 в 17:32:01 #35Добре, че ония жираф Диало я ритна в аут 89', инак съвсем друго щяхте да говорите. За купата ги смазахте, ама днес мача беше кажи-речи равностоен. Тоя Диало, дето струвал 3млн евра !!!, и първото оплеска перфектен шанс
goso-conev
на 14.02.2026 в 17:31:59 #34До Борката.. Да наистина да имаш Ето, Соле и Ебонг значи че единият е на пейката.. Жордао не е дефанзивен Халф и защо го броиш при тях не ми е ясно.. Ебонг е наистина най-добрата покупка.. Това го казах отдавна.. Етоо май ще си ходи през лятото, четох че му свършва договора, което не знаех тогава и ще си замине без пари..
seal
на 14.02.2026 в 17:27:00 #33разигравах формулите,--- няма как да вземем титлата на 99 %
slayer
на 14.02.2026 в 17:11:37 #32Нека да завършим и на четвърто място, ама купата да е наша.
salam-drugari
на 14.02.2026 в 17:10:41 #31Умерен отпусни му края бе! Днес е Трифон Зарезан хакни 2 х100 двойно препечени.
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 17:08:07 #30Питат ме: "...ама не предвиждаш ли поне сребро за нашто ЦСКА..." ...Не смея, страхувам се от "уроки"...
salam-drugari
на 14.02.2026 в 17:05:10 #29Умерен Не знам на кое място ще свършим, но Ебонго-Ебонго май си струваше парите. Тури две тапи отзаТ на Цеката, изтри му ЧЕСТТА и зари ритуално мъртвородения му проект пред очите на циганина Алвеш, който след някой друг мач пак ще трябва да скача в гумените ботуши и да се връща на постоянна работа в автомивката на Бистрица.
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 16:50:59 #28...Ако ЦСКА спечели бронзовия медал, това ще е успех като се има предвид от къде започна в началото на есенния полусезон. Но сега е много рано да се правят прогнози... На този етап от първенството е съвсем нормално всеки отбор да гони точки в своя полза и да не го интересува как тези точки влияят на класирането на другите.
bozhidar-nikolov-ZIgIkrFL
на 14.02.2026 в 16:38:23 #27Салам Гледай,да не сте трети,накрая. ЦСКА играе добре, печели, новите вкарват и всичко се нарежда прекрасно. Колкото до дантелката на водния пеерас,тя отдавна се е сраснала с вътрешността на aнaлa.
salam-drugari
на 14.02.2026 в 16:23:39 #26госо_сонев Да ти имам логиката и математиката брато?! От нас ще ядете xуя, от Цеката поне веднъж ( и то само ако Яковлевич му пусне) шимпанзетата ще ви напляскат в тренировъчно темпо. Радвай се, че и чаршафите на гьз бат Венци ще са извън плейофната формация, че и с него щехте да страдате.
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 16:21:25 #25Всеки вижда, че от ЦСКА не се дърдорят празни приказки и не се шие кесия за някакво класиране. Всичко е още много неясно. Но поне за сега ЦСКА играе никак не лошо и просто си печели точки. До къде ще стигне зависи и от съперниците. ...Има една мисъл на военни специалисти, че във войната всички правят грешки, печели този, който прави по- малко. Това до известна степен е вярно и за футбола...
salam-drugari
на 14.02.2026 в 16:13:44 #24Дедо цокало: “Един поглед върху моменталната таблица показва, че помашката Цеца се е доближила само до третото място, като софийските армейци си остават с цели.” Само на мен ли ми се струва, че някой измежду потните негри на Обеля, описани от агента на ДС, като “софийските армейци “вече е посаждал (нееднократно) дървото на любовта в дантелените кюлоти на агент Яковлевич?
bozhidar-nikolov-ZIgIkrFL
на 14.02.2026 в 16:07:51 #23Водния пеерас, омазал дупapaта. Безценно
УмеренЦСКА
на 14.02.2026 в 16:01:24 #22Сега какво да кажем и кактво да речем? Когато резултатите говорят кой трябва да мълчи?.. И този мач ЦСКА 1948 не успяха да застрашат сериозно вратата на ЦСКА. И това е вече за втори път. А Числото, все пак, не е "лукова глава", а втори в класирането заедно с шампиона. Поне на този етап е така. Значи, ЦСКА не се "срути" в началото на пролетния полусезон (имало е такива случаи през миналите години). Няма контузени, новите играчи като че са до известна степен "интегрирани" в състава. Най- общо казано, ЦСКА добре започна полусезона. Без да се надуват фанфари и да се бият тъпани цесекарите трябва да са доволни.
toni-tasev
на 14.02.2026 в 15:56:37 #21goso-conev дори и да се запази разликата до началото на плейофите ...и ЦСКА и Лудогорец се разминат за купата ...в плейофа зелените имат 4 сигурни победи и два мача с вас от който поне 1 ще вземе , и другия , но нека да е 0-0...говедата ще играят всеки мач финал. но с вашите куци нападатели не се надявайте на нищо....от нас ще падате , цеката не знае къде да се разкрачи - към тиквата или гела.....един ия мач ще го даде, другия ще се напъне.....на говедата им трябва разлика поне 10 точки