Отборите на ЦСКА и Берое излизат един срещу друг в среща от 9-ия кръг на Първа Лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Благоевград е от 17:30 часа, а главен съдия ще бъде Димитър Димитров. "Червените" домакинстват далеч от столицата, тъй като тревното покритие на Националния стадион не е годно за игра, предвид двата концерта, които се състояха там през последния месец.
Съставът воден от на Александър Томаш влиза в срещата в добро настроение, след като прекъсна негативната си серия от четири поредни шампионатни загуби с успеха над Локомотив София (3:0) преди 5 дни. Заедно с тази победа на трибуните се завърнаха и феновете, които до онзи момент изтърпяваха наказание след баража с ФК ЦСКА 1948 за Лигата на конференциите. Сега "червените" привърженици отново ще запълнят отредените за тях места с надежда да видят втори последователен успех на своите любимци.
Гостите от Стара Загора пък се намират в незавидна ситуация, въпреки че са по-напред в класирането от днешния си съперник. Заралии записаха три поредни поражения, след които мястото на Хосе Луис Ачиари начело на тима вече не изглежда сигурно.
Проблемът е, че Берое бележи сериозен спад в играта си, след като започна сезона с две победи и едно равенство. Днес на "зелените" със сигурност няма да им бъде лесно срещу окриления отбор на ЦСКА, който вече няма право на грешни стъпки и ще направи всичко възможно да прибави нови 3 точки към актива си.
Добрата новина в лагера на символичните домакини е, че всички футболисти, с изключение на последното ново попълнение Лиъм Купър, ще бъдат на разположение на Томаш. Бившият капитан на Лийдс пропусна и гостуването в "Надежда", а най-вероятно неговият дебют ще бъде срещу Черно море след седмица.
Наставникът на старозагорци има по-сериозни проблеми, свързани най-вече с отсъствието на нападателите Леандро Годой и Франсиско Сагардия. Кошмара изтърпява наказание, докато Сагардия е с фрактура на глезена и ще отсъства от терените минимум месец. В състава ще се завърне Франко Минго, който пропусна двубоя с Ботев (Пловдив) заради червен картон.
През изминалата кампания ЦСКА постигна две убедителни победи победи с по 3:0 над заралии.
USD
CHF
GBP
XAN_lil
на 21.09.2024 в 16:36:54 #189Е няма как Фетон да стане нещо...как може и това да не вкара
grizzlybear1948
на 21.09.2024 в 16:35:56 #188Аааааассссс, файтонеееее....
Rafata
на 21.09.2024 в 16:35:50 #187Фаетона за тия пари за него, трябваше при тая топка да скъса мрежата
:
XAN_lil
на 21.09.2024 в 16:34:52 #186Новия косовар е много преневит и това е работа на треньорския екип да го свали и подготви за мача...
grizzlybear1948
на 21.09.2024 в 16:33:48 #185Никой не тича, мързи ги. Да им плеснат по една глоба.
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:33:41 #184Тоя си е баш орГинала
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:32:29 #183Бусато!
Rafata
на 21.09.2024 в 16:31:47 #182Бижинката иска да се биете с автогол =======
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:31:14 #181Вион
oficer1
на 21.09.2024 в 16:30:38 #180Играем все едно водим с 5 на 0 и не искаме да вкарваме повече.
А Бироето играе все едно пада с 5 на 0 и не се напрягат, но точно от това изтръпвам.
Така ще ни приспат, че с една грешка и шА си еВе маКЯта.
Дано не!
Много важно е да спечелим, мнооо!
Ай, Армейцииии...
XAN_lil
на 21.09.2024 в 16:30:33 #179"Що вади Локило бе" ...дава шанс на Феатон да се научи да играе, той от ляво не показа нищо, сега от дясно... Томаш Томааааш, много време ще ти трябва, да разбереш, кой от всичките 35 дето ги имаме.... кой става и кой не...
Ай
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:30:25 #178Гол къв хол
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:28:52 #177Тия а са ни вкарали хол,а сме се онодяли
Доктора
на 21.09.2024 в 16:28:30 #176Албанчето се изсра на метеното
grizzlybear1948
на 21.09.2024 в 16:27:06 #175Много статични, както и предния мач. Ако не беше дузпата не може да вкараме.
Rafata
на 21.09.2024 в 16:24:54 #174Коце, ей с такива дузпи и засади искам да шибаме рогите. Без вазелин
Доктора
на 21.09.2024 в 16:23:31 #173Кос, 'наеш къф косъм щи дам
metal_kris_1918
на 21.09.2024 в 16:22:40 #172user avatar 93614 СЛЕДВАЙ mottorrhead на 21.09.2024 в 19:16:40 #212 Защитата пак е"Издишате Велкооо ,издишатее
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:20:09 #171Томаш полуде
mottorrhead
на 21.09.2024 в 16:19:53 #170Локило