Отборите на ЦСКА и Берое излизат един срещу друг в среща от 9-ия кръг на Първа Лига. Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Благоевград е от 17:30 часа, а главен съдия ще бъде Димитър Димитров. "Червените" домакинстват далеч от столицата, тъй като тревното покритие на Националния стадион не е годно за игра, предвид двата концерта, които се състояха там през последния месец.
Съставът воден от на Александър Томаш влиза в срещата в добро настроение, след като прекъсна негативната си серия от четири поредни шампионатни загуби с успеха над Локомотив София (3:0) преди 5 дни. Заедно с тази победа на трибуните се завърнаха и феновете, които до онзи момент изтърпяваха наказание след баража с ФК ЦСКА 1948 за Лигата на конференциите. Сега "червените" привърженици отново ще запълнят отредените за тях места с надежда да видят втори последователен успех на своите любимци.
Гостите от Стара Загора пък се намират в незавидна ситуация, въпреки че са по-напред в класирането от днешния си съперник. Заралии записаха три поредни поражения, след които мястото на Хосе Луис Ачиари начело на тима вече не изглежда сигурно.
Проблемът е, че Берое бележи сериозен спад в играта си, след като започна сезона с две победи и едно равенство. Днес на "зелените" със сигурност няма да им бъде лесно срещу окриления отбор на ЦСКА, който вече няма право на грешни стъпки и ще направи всичко възможно да прибави нови 3 точки към актива си.
Добрата новина в лагера на символичните домакини е, че всички футболисти, с изключение на последното ново попълнение Лиъм Купър, ще бъдат на разположение на Томаш. Бившият капитан на Лийдс пропусна и гостуването в "Надежда", а най-вероятно неговият дебют ще бъде срещу Черно море след седмица.
Наставникът на старозагорци има по-сериозни проблеми, свързани най-вече с отсъствието на нападателите Леандро Годой и Франсиско Сагардия. Кошмара изтърпява наказание, докато Сагардия е с фрактура на глезена и ще отсъства от терените минимум месец. В състава ще се завърне Франко Минго, който пропусна двубоя с Ботев (Пловдив) заради червен картон.
През изминалата кампания ЦСКА постигна две убедителни победи победи с по 3:0 над заралии.
USD
CHF
GBP
gychopopov
на 21.09.2024 в 15:11:57 #69Бай Иване, да те ибе кой те хване!
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:11:50 #68Следвай gychopopov на 21.09.2024 в 18:10:25#90 Фалшификаторите от Микре в Благоевград ли играят За Колосите ЦСКА всеки град,в който играе е домакински....гъчо дгд...
gychopopov
на 21.09.2024 в 15:11:08 #67Фаетон е каручка!
gychopopov
на 21.09.2024 в 15:10:25 #66Фалшификаторите от Микре в Благоевград ли играят?
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:10:22 #65Следвай titikak на 21.09.2024 в 18:08:24#84 Оня дришо дебне за 88 А ти дебнеш него,което е в общи линии същото
ChernotoVlechugo
на 21.09.2024 в 15:10:01 #64Фаетон е фотьойл
ChernotoVlechugo
на 21.09.2024 в 15:09:35 #63Значи добре, че не гледам
Кордоба е тролей и без за го гледам
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:09:30 #62Майчицеее
batniki1
на 21.09.2024 в 15:08:06 #61Бай Иване, дреме ми на уя за резултата
Важното е Умерения да пукне по с време, че колко още да го чакаме
XAN_lil
на 21.09.2024 в 15:07:51 #60Как да се задържим, като от пет метра не можем точно да си подадем....много брак в подаванията на къси и средни дистанции... Що се отнася да играем високо и висока защитна линия, на два пъти ни избягаха с извеждащи подавания и само чудо и слабото отиграване ни спаси от гол...
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:04:51 #59Бат Кольо,ама ка по нищо не си личи ,че мача е 4-0
Rafata
на 21.09.2024 в 15:04:25 #58Не виждам ефект от смяната на схемата и изваждането на Вион за сметка на Илиев младши. Едно, че за малко не губим в резултата и второ, вече 22 минути не чух името на Илиев.
Ragnar2
на 21.09.2024 в 15:01:58 #57Кога дойдоха новите, кога се научиха да се разхождат...
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:01:42 #56Бат Кольо,на мач ли си
да
09866433
на 21.09.2024 в 15:01:29 #55Идеята на Томаш е да се задържим трсйно в тяхната половина, ама дотук мн брак
mottorrhead
на 21.09.2024 в 15:01:02 #54Постепенните атаки не вършат работа ,всички са ужасно тромави
batniki1
на 21.09.2024 в 15:00:33 #53Ей, чорбари …. Добре, че тука всички сте мои хора
Умерения хемороид е единственото изключение
mottorrhead
на 21.09.2024 в 14:59:41 #52Пеераси никва засада...Гонзо умри...
mottorrhead
на 21.09.2024 в 14:58:07 #51Средната линия е нема никва,защитата е като тензух ,всичко по тежко от комар си минава одма
XAN_lil
на 21.09.2024 в 14:57:59 #50Без десен защитник и всички атака им минаха.. За това говорих, когато се експериментира в защитата... По чудно не губим в резултата вече
Ай