ЦСКА обърна Ботев Пловдив и спечели с 2:1 в мач от 16-ия кръг на Първа лига! "Канарчетата" първи отбелязаха попадение още в 6-ата минута, но в 72-ата минута Леандро Годой изравни, а след това в 93-ата минута оформи и крайния резултат.
Това беше и дебют за новия наставник на пловдивчани Димитър Димитров - Херо.
"Жълто-черните" бяха по-опасният отбор в началните минути и стигнаха до попадение още в 6-ата минута. Тодор Неделев намери Николай Минков, който предостави топката на Армстронг Око-Флекс, а той порази вратата, пазена от Лапоухов.
В 12-ата минута Джейс Ето'о опита изстрел от дистанция, но ударът му бе неточен.
Минута по-късно Тодор Неделев имаше добра възможност да удвои, след като получи добре от Балоянис. Неделев се опита да отклони, но в аут.
Източник: startphoto.bg
В 20-ата минута Даниел Наумов се намеси отлично и предотврати голяма опасност. Наумов излезе на границата на наказателното поле и пресече дълго подаване към Илиан Илиев, който бе останал сам срещу него.
В 29-ата минута Джеймс Ето'о проби и пусна към Йоанис Питас, който прати топката над вратата.
В 44-ата минута Балоянис опита мощен изстрел, но над вратата.
В 50-ата минута Лапеня стреля с глава, а кълбото премина на сантиметри от вратата на Наумов.
Източник: startphoto.bg
В 53-ата минута Тодор Неделев изведе по невероятен начин Франклин Маскоте, който шутира по диагонала, но в аут.
В 56-ата минута Анхело Мартино стреля изключително опасно, но Наумов парира.
В 68-ата минута Кевин Додай насмалко да отбележи след изстрел от въздуха, след като Мартино с глава му свали топката.
Три минути след това Йоанис Питас уцели гредата при изпълнение на дузпа. Главният съдия Геро Писков отсъди дузпа за ЦСКА след игра с ръка на Енок Куатенг. Йоанис Питас застана зад кълбото, но прати топката в напречната греда.
Източник: startphoto.bg
Минута по-късно обаче Леандро Годой изравни за 1:1. Ето'о намери с дълъг пас Годой, който не остави шансове на Наумов и прати топката във вратата на "канарчетата".
В 86-ата минута Джеймс Ето'о центрира в наказателното поле, където Кевин Додай засече отблизо, но Даниел Наумов се разтегна максимално и изби в корнер.
В 93-ата минута Леандро Годой отбеляза още един гол, с което ЦСКА спечели срещата. Мохамед Брахими центрира и намери Кошмара в наказателното поле, който с глава прати топката за втори път в мрежата на гостите.

USD
CHF
GBP
nepreklonen-armeets
на 22.11.2025 в 18:38:38 #56Трудна победа над Папагалите, но вратарят им Наумов ги спаси от разгром! Извади два стопроцентови гола при 0:1 и още едно много трудно положение при 1:1. Накрая обаче "Ботев" не можеха да ходят и с малко късмет ги наказахме в третата минута от продължението! Победа за самочувствие и увереност, но трябва да влизаме здраво от началото на мачовете, а не да се събуждаме през второто полувреме. САМО ЦСКА!!!
Blade_Reloaded
на 22.11.2025 в 18:36:27 #55Докато Джеймс имаше енергия играехме много по-опасно и креатвино. Но пък вкарахме, когато отпадна визически.
УмеренЦСКА
на 22.11.2025 в 18:26:54 #54Супер Марио публикува: "...Задачата на Наумов е да пропусне , гол, с който да промени развоя..." Уважаеми, в Теб виждам бъдещия "историк" на футбола в България! Жаклин Михайлов вече се оттегли от журналистиката с видимо разочарование. От цялата "синя кохорта", която преди повече от четвърт век "обосноваваше" с многочислени публикации ролята на тези... о, има ли думи, тези червени Иуди, тези... на българския небосклон. "Пробити играчи" е меко казано, тури му нещо по- силно, примерно "мафиоти", "мутри" и накрая "комунисти"! Всички ще изръкопляскат! Дерзай!
cvetomirmagnitski
на 22.11.2025 в 18:25:41 #53Супер педалчe, "дядка" можеш да викаш на оня педaл, който е осиновил баща ти
Вторият гол хвана Наумов в крачка, беше в обратния ъгъл и нямаше хващане.
Ти разбира се си простовато същество, но няма да ти го нарисувам да разбереш.
machkai-kobra-2
на 22.11.2025 в 18:22:54 #52Марио, Бусато беше ли пробит че пусна два гола на рогатите и то в продълженията Като подкрепа на теорията ми ще кажа че Бусато вече не пази за цска Пробит ли беше според тебе?
нешо
на 22.11.2025 в 18:20:35 #51Тоя измислен Херой пак реве като вдовица за .х.й.Във всички мачове ще е така, само срещу Подуяне мълчи като п..а.
SuperMario
на 22.11.2025 в 18:17:51 #50cvetomirmagnitski - 51 ----- Дядка, остави тъпата аналогия с "физическото", защото е толкова изтъркан лаф, че и най големите тъ,паци вече не използват тази алегория... Втория гол си беше абсолютно нареден от пробитият вратар на Ботев! А риска с хикса си е за сметка на нападателите на тирето! Задачата на Наумов е да пропусне , гол, с който да промени развоя... Ако това не се случеше, вината не е на нАумов, а на яловите нападатели на тирето... А наумов няма вина за това.... Между другото Наумов е най големият симулант пробит играч в момента - той от всякъде и от всичко прави пари...
machkai-kobra-2
на 22.11.2025 в 18:16:24 #49Аве Марио ми Хуу вратаря на Ботев пробит Последна секунда последно центриране Брахими ти къфъо е кривак ако я беше дял Ал в публиката Наумов кво ше прави ще му я подсдър децата и той сам ще я ритне във вратата? Защитниците и те ли да пробити? В последната ми не се урежда щот я стане я не. Аки е взел пари ше. Си уреди головете до 75та мин
german
на 22.11.2025 в 18:13:32 #48обергрупенпрофесор, моля да не влизате в безсмислени спорове със същества на които е отстранен челния дял на главния мозък в лаборатория #2 на МПД Медвен, филиал Градец
nepreklonen-armeets
на 22.11.2025 в 18:13:18 #47Много е забавно да се чете как феновете на наследника на "Динамо" и преименуван "Витоша", припознат като "Левски", се притесняват да не влезем в първата четворка и да не играем още два мача с тях! Притесняват се, защото знаят какво ги чака!!
Чета тук за някакви "уредени мачове", за "пробит вратар", за хванати играчи .... Мъка!! Мъка, страх и голямо треперене!!
cvetomirmagnitski
на 22.11.2025 в 18:09:36 #46Вратаря, де
SuperMario
на 22.11.2025 в 18:06:41 #45DrINKO - 40 ----- дрън дрън....дринко... Наумов няма как да пропусне всичките голове и то в началото и по средатат на мача, защото ще се види и от слепите, че пробит... Разбира се, че ще спаси няколко положения - иначе ще го наритат и от Ботев! Нещата се решават тогава, когато резултата не е благоприятен за отбора, който го е пробил! Както се случи с Тирето, което можеше и да не спечели този мач, и то в София, а точно в края на този мач Наумов дори и не направи опит да плонжира за лека топка с глава, която беше напълно спасяема от вратар с класата на Наумов!
LORD_SLIM
на 22.11.2025 в 18:02:06 #44ЦСКА създаде много положение,но топката просто не влизаше.Мисля,че имаме напредък и като стил,и като динамика.Много се радвам за Годой-той е страхотен нападател и тепърва ще го показва.
anatoli-iliev
на 22.11.2025 в 18:00:22 #43А досега гледах как БГ машината Мони Николов мачка !! В дербито на Руссия срещу Зенит и то като гост Локомотив пребиха Зенит Казань с 3 : 1 и са еднолични лидери !!
SuperMario
на 22.11.2025 в 17:58:40 #42cvetomirmagnitski -29 ---- Тоя пък.... уредените мачове били уреждани не в последната минута...
Абе алнкоулу, когато има пробит вратар от другият отбор, а мача не се развива според очакванията, точно вратрая решава в последната минута изхода в полза на другият отбор! Владо Стоянов беше същият комарджия, като Даниел Наумов и продаваше много мачове...
И двамата излизат от Лудогорец...
А да не коментираме спортният им директор "караманджуков", който е известен с посещенията си в офисите на други отбори с едно куфарче...
В българското първенство 95 % от вратарите са подкупни и нагласят резултатите в полза на черно тото, или други отбори, които се нуждаят от точки.
Наумов в момента е най пробитият вратар в българското първенство...
german
на 22.11.2025 в 17:56:22 #41#29. ъгълът на удара, на годой беше изчислен по формулата на ферми, в лаборатория #1 на МПД Медвен и насочена с лазерен лъч от големия адронен ускорител в бяла слатина, Наумов нямаше какво да направи момчето, такова нещо не е по силите на никое живо същество в галактиката
salam-drugari
на 22.11.2025 в 17:52:30 #40Умерен Херо при все, че непоносимо говедо, извлече максимума. Знаеше, че индианците са с мортус физ. и влезе ва банк с максимум енергия в началото докато нашите льохмани по традиция още спят, ако отбора отсреща не се казва Леца. Второто беше издал команда на жълто черните негри в защита: “Дери, др’ъпай, ‘апи, лежи!”
Мик Джагър
на 22.11.2025 в 17:51:29 #39Ние сме на две точки от ЧМ и Доко, а има още доста мачове. Продължим ли с победната серия, нещата могат да стнат интересни
DrINKO
на 22.11.2025 в 17:51:21 #38А бе Марио, ти си болен мозък!!! Наумов извади 3-4 чисто гола, но видиш ли бил продал мача и пуснал гол в последната минута дето я уцели нападателя, я не! Или не си гледал мача или си болен….
УмеренЦСКА
на 22.11.2025 в 17:49:57 #37На ЦСКА предстоят няколко съвсем не лесни мачове. Гостуване на Спартак Вн, домакинство на Локомотив Пд, гостуване на Черно Море. Двата последни мача са срещу "петоркаджии" (т.е. класирани за сега в петорката елитни). В този смисъл да се надяваме, че ЦСКА ще успее да задържи позицията си в класирането доколкото това е възможно. Дали ще успее да направи "услуга" на лидера в класирането е АБСОЛЮТНО МАЛОВАЖНО за ЦСКА.