ЦСКА победи Локомотив Пловдив с 2:1 в мач от междинния 18-и кръг на Първа лига. Домакините държаха инициативата почти през цялото време, но спад в края позволи на "смърфовете" да изравнят. 31-кратният шампион обаче се бори до самия край и от дузпа Леандро Годой донесе седмата поредна победа в продължението.
Целият мач бе с повишен заряд заради силната енергия, която играчите и трибуните отправиха към борещия се с коварно заболяване Любослав Пенев.
ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:
ЦСКА редеше ситуация след ситуация пред вратата на гостите до средата на първото полувреме, но така и не успяваше да открие резултата. Сякаш от нищото в 35-ата минута Джеймс Ето'о изскочи от втора позиция и отне топката в невралгична зона, след което намери Кошмара фронтално от вратата на гостите, а за "деветката" с едно докосване много класно успя да открие!
Източник: startphoto.bg
След почивката отново "армейците" контролираха случващото се на терена, но отпускане и кошмарна грешка на резервата Иван Турицов, позволил на Хуан Переа да стреля през него и изравни в 84-ата минута. Преди това съдията Димитър Димитров вбеси домакините със серия от странни отсъждания, които вероятно ще се дискутират в следващите дни.
ЦСКА не се предаде и създаде три голови положения в самия край, а развръзката настъпи в 93-ата минута. Ивайло Иванов игра с ръка при финт на Йоанис Питас в наказателното поле, а реферът в свой стил не отсъди нищо. ВАР преразгледа ситуацията и справедливостта възтържествува - дузпа за столичния гранд. Тя бе хладнокръвно реализирана от Кошмара и това сложи точка на спора.
Така във временното класиране ЦСКА вече е трети с 31 точки, а Локо е на шесто място с 29.
Източник: startphoto.bg

USD
CHF
GBP
soro
на 03.12.2025 в 19:50:33 #32НЕКА ИЗРАЗМ , ПОДРКЕПАТА СИ ЗА ЛЮБО , БОБИ И ПЕПИ
ЗАСЛУЖАВАТ Я
УмеренЦСКА
на 03.12.2025 в 19:50:21 #31ЦСКА в последно време играе някаква роля, която може да се оцени "библейски" като "лисици в лозето". Ако някой е чел романа на Лион Фойхтвангер с това заглавие може и да ме разбере някак си.
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 03.12.2025 в 19:41:13 #30извинявям се ...пуснах без редакция !!
anatoli-iliev-ImEAThKE
на 03.12.2025 в 19:38:23 #29Колега ..Smeh..Абсолютно сте прав с една изключение а то е !! Турицов влиза резерваи ЗАЩИТАВА десния фланг ...друга място той няма а Пастор атакуващо крила !! И двавата обаче дават фира като Турицов е най постиянен !!ДРУГО ами на мен не ми остана глас !! Като започнем от вашите думи...." безумието на жалкото теле " итн...итн до края НАМАМ думи !! Играе с ръка извън нак. поле накк. удар сЧервен или жълт картон.....било в доб.време - е че то да не е за подаяния...като го чух идваше ми да грабна дърво !!? И заради това казвам....Г-н Папазки вземете мерки ....само един единственичък кюлотаджия ....навуйте му ги на главата и млатетендо пръсване !! С уважение към всички АРМЕЙСКИ фенове но не ги разбирам някои ,мекички с памуче , с потупване по раменцето !!НАС не ни потупваха ...нас ни колеха ..на възраст съм и плаках когато ЦСКА беше изхвърлен ...но тази пасмина ще им ЕПМ !! Точка ...на вас радвайте се пак ще сме на върхът !!Пожелавам ви да изживеете това което аз изпитах !!!Тозе миг през 1973 г. ....намерих билет саво за сектор Б и станах участник на най сладкото нещо за един футболен фен ,,,.да отстраниш настоящ ьЕвр. шампион....и мигова след това над главата ни се посипа заря / тогава беше 7 ноември в чест на ВОРев.имаше заря/ и ти онемяваш....тогава виждяш че Господ те е погалил ...нас разбира се по рамото !!! А онези гащници цял живот ги галят по *** !! Апропо гледайте мачове на Аякс от онова време !! Пиша го стотен път- играта им беше нещо неземно ....никой по света не беше правил товякогато 10 човека като вълна миневат центъра остеват 3 от противника в засада и неможеш ги стигна !! Благодаря на Господ че ме е дарил с ЧЕРВЕНАТА фланелка !!
УмеренЦСКА
на 03.12.2025 в 19:30:37 #28...И аз поздравявам играчите на ЦСКА най- вече, че не "рухнаха" след изравняването, а играха с всички сили до края! Така трябва! Всеки прави грешки, във футбола винаги има и "късмет" или обратното... ...Надявам се да не е измислен фактът, че играчите на ЦСКА са се стегнали и играят с желание за победа въпреки временни неудачи, от които никой не е застрахован. Ако е така, не е чудно как ЦСКА направо "възкръсна" след неудачното начало...
oficer1
на 03.12.2025 в 19:24:09 #27Перфектен мач за Ицо!
Тактика, смени, всичко ми хареса!
И ако Делова не се беше направил на мъж да меша двама и
да пробива през центъра, което на кой му трЕЕашЕ, само май Делова знаеше?!
Основен виновник за гола е Делова, а на второ място Тури, който просто не знае
какво да прави и как да противодейства на атакуващ играч, особено когато
не се тича по тъча, а се играе един на един! Подскача пред него...чуди се кФо да праЙ,
и вместо да атакува топката и да скъсява дистанцията, той ми подскачка кЪт ученичка!
После игра добре - вложи всичко от себе си, щот разбра, че се е осрАл, ама не му върза!
Локото си бяха приспани и въобще не се виждаше кЪк може да Фкарат гол!
ЦСКА изигра умно мача до 84 минута, когато Делова реши да им даде възможност
да вземат точка! Кът се помислиш за Меси, а си далеч от неговите качества, така стАА!
И след като ни изравниха, ЦСКА пак беше по-добрият отбор! Съвсем заслужено спечелихме!
При Янев заиграхме футбол! Ся нЕма стане перфекто, имаме си работа, но отбор има, колектив има, което е добро начало!
Честита победа, Армейци!
САМО ЦСКА!!! СЕГА И ЗАВИНАГИ!!!
Smeh
на 03.12.2025 в 19:15:09 #26anatoli-iliev, Турицов беше пуснат като десен халф и и има малка вина за гола. Десен бек ни беше Пастор, а той тотално се беше покрил в тази ситуация. Не ми е ясно защо е споменат Турицов в тази статия като човек, който щял да ни закопае. Делова щеше да ни закопае. Той направи непредизвикана фатална грешка в края на мача. Безумието на жалкото теле в студиото беше черешката на тортата. Да, има игра с ръка, но дузпа не можело да има, защото това не било явно опасно положение. Това да си бил професионален футболист и да нямаш понятие от правилата на играта си е телешка болест.
Вратарят им играе с ръка извън наказателното при критично положение за тях. Няма нарушение, няма картон, няма ВАР.
Незаслужено били паднали гостите. ЕДНО ПОЛОЖЕНИЕ имаха създадено от нас - това при гола, но заслужавали повече.
:
УмеренЦСКА
на 03.12.2025 в 19:00:52 #25"...победата може и да е заслужена, ноооооо.... трябва да се позамислят малко.. пуснаха се по инерция, че са всьо и вся..." Не ми изглежда, че ЦСКА са се нещо "самозабравили". Напротив, доста сериозно подхождат във всеки мач. Имам предвид футболистите. Поне така ми изглежда като зрител. Мачовете "всеки срещу всеки" крият всякакви изненади. "Абонирани" за победата няма. Въпросът е в някакво "постоянство", както мъдро се изрази Дон Хулио в едно от многобройните си интервюта.
seal
на 03.12.2025 в 18:44:01 #24победата може и да е заслужена, ноооооо.... трябва да се позамислят малко.. пуснаха се по инерция, че са всьо и вся...
n-a-chx8TkqA
на 03.12.2025 в 18:42:56 #23ПистеляТ се доказа, като миша душица за пореден път, вместо да ги смачкат второто се прибраха, пусна двама защитника за халфове, едно си баба знае ...
УмеренЦСКА
на 03.12.2025 в 18:41:00 #22"...дано вземете калъфката и тази година..." Като няма риба и ракът е риба. На ЦСКА му стига и евроучастие, живот и здраве.
09866433
на 03.12.2025 в 18:39:09 #21Bludniq_Sin на 03.12.2025 в 20:24:24#14 Тия са забавни - дават им дузпа в 93 минута и пишат, че победили въпреки съдията. Няма такава наглост братче. ============== Блуднице, а играта с ръчичка на сакатото вратарче извън наказателното, а бруталния фаул срещу излизащият сам Джеймс Ето'О, при което кракът на защитника бе вдигнат високо? А многобройните фаулове при чисти отнемания в половината на Локо? Тееба у мухата проста. Този и тая дузпа очезивадна не видя, та се наложи да го викат от ВАР.
Fernando
на 03.12.2025 в 18:37:47 #20Браво, Уморен, дано вземете калъфката и тази година
УмеренЦСКА
на 03.12.2025 в 18:34:59 #19Четохме вчера изцепката на Крушарски, че "ЦСКА му били абонати". Тоя няма ли да разбере, че преди да се скочи е глупаво да се вика "хоп". В никакъв случай ЦСКА не беше нещо "надигран" от Локомотив. Някои (Крушарски, примерно) живеят с някакво "закъснение" във времето.
УмеренЦСКА
на 03.12.2025 в 18:29:51 #18Важното беше, че ЦСКА не се предаде и до края на мача търсеше победата! И има шанс да зазимува в петицата. Както и да е, да си припомним от къде започна ЦСКА шампионата.
anatoli-iliev
на 03.12.2025 в 18:28:51 #17Отговор на....." Турицов какво е сбъркал при гола? Моля ...вие колега откога гледате футбол ??В нак. поли ти са 80 см от него....край на разсъжденията !!? Виж те го пак ?? Но бихме !!
Fernando
на 03.12.2025 в 18:28:15 #16Хахахахах #16 много си за-бавен, Къци!
anatoli-iliev
на 03.12.2025 в 18:24:50 #15Това написах на полувремето ....ЦИТАТ: Към статистиката по горе добавям само .... СЪДИЙСКИ АВАНТИ в полза на ЦСКА -0 в полза на Столопинските каруцари - 9 !! Чудех се кой е съдията преди мача и какво гледам...ето ,ГО / споко за Ето, О после / с тъпата селяндурска мутра която можеш да видиш в 99 % от феновете на Столипинските каруцари и техните побратими по Мешерето от района на Подмокрената река !! Особонно в продължението -нарочно спря атака на ЦСКА !! А това което пиша за ЕТо,О се потвърждава ...да продължава така и да слуша !!? Финала беше култов ....да изпратиш каруцарите с песен на " Бони Мьи " с фалцетно мингалско произношение е едно ...а да ги изпратиш с ритници и скандиране..."ЦоГАНИ ...ЦоГАНИ " си е друго и даже им забранихме с каруците по " Цариг. Шосе " а да минат покрай роднините си край Подмокрената река и оттам през Циганския вилает и право у Столопиново !! За мача -слабо второ полувреме - но картофената селска мутра /прилича на сварен картоФФФ / се постара да ни заколи !! Даже едвам го усмириха ...не искам ВАР ...не искам ВАР !!?? А беше на 2 метра !!?? Г-н ПАПАЗКИ ...ДОКАТО една такава СВИНЯ НЕ Я изпратите на лечение в санаториума Пирогов в гипсово корито поне за 2 години ...нещата НЯМА ДА СЕ ОПРАВЯТ защото това е мафия !!! Много изводи за играта за нас ...а Делова също къто Сегер да поема навън !!Делова прави трета такава грешка а това е прекалено !! Иначе пак чеп в задницата не само на Столипинските каруцари ами и на събратята им които щели да стават ....ШАМпоаНИ !!??? Така казал Шопара и добавил Тиквата !! Само , че преди да ги насапунисаме до месец май....май....може Свината да я тренажират заедно с гарнитура сварена Тиква !! Ну поживем и увидем както казват индианците !!?
УмеренЦСКА
на 03.12.2025 в 18:24:40 #14Ende gut, alles gut! Като гледах записа на изравнителния гол, вината на Турицов не е чак толкова голяма, Переа изигра ситуацията много технично, а защитниците на ЦСКА закриваха кръгозора на Лапоухов. Късмет за Локомотив, все пак. И ЦСКА извади късмет, защото вратарят на Локомотив можеше да отрази удара на Кошмара, който премина под него. Съвсем не трябва да се залъгваме, че всичко в ЦСКА е "цветя и рози", но все пак "Балкан разлика" има от това, което се гледаше в началото на полусезона.
Bludniq_Sin
на 03.12.2025 в 18:24:24 #13Тия са забавни - дават им дузпа в 93 минута и пишат, че победили въпреки съдията. Няма такава наглост братче.