ЦСКА победи Септември София с 3:1 в двубой от осмия кръг на Първа лига, игран на националния стадион "Васил Левски".
"Армейците" поведоха в резултата след попадение на Лумбард Делова (10'), който се разписа по изключително красив начин след прехвърлящ удар от центъра на терена. В края на мача Бертран Фурие (86') също отбеляза по атрактивен начин. В добавеното време "червените" стигнаха до успеха след голове на Петко Панайотов (90+4') и Мохамед Брахими (90+7').
Въпреки емоционалния развой на мача и головете в последния момент, от трибуните се чуха скандирания "оставка".
Така ЦСКА записа първа победа от началото на сезона. "Армейците" обаче са незавидното 11-о място в класирането на първенството с актив от 7 точки, с колкото е и Спартак Варна, който по-рано тази вечер победи Арда с 3:0. Септември е на 14-ата позиция с 6. Толкова имат Арда и Добруджа.
Двата отбора започнаха двуостро, като за първите 10 минути имаше две атаки за ЦСКА и една за Септември. В едната дори Леандро Годой вкара топката във вратата на Септември, но засадата беше прекалено голяма.
В 12-ата минута обаче ЦСКА откри резултата по доста куриозен начин. Централният защитник Лумбард Делова изрита дълга топка, дълбоко от своето поле. Кълбото прелетя над излезлия вратар Янко Георгиев, който се опита да се върне и да спре изстрела, но единствено падна с топката във вратата. За "армейците" това е втори пореден подобен гол след този на Джеймс Ето'o срещу Славия, но тогава мачът остана нерешен.
Източник: startphoto.bg
В 19-ата минута Кевин Додай беше изведен на чиста позиция на 12 метра от голлинията и можеше да се разпише, но изпрати топката в аут. 10 минути по-късно обаче септемврийци стигнаха до гол, след като Галин Иванов подаде пас на Бертран Фурие, а нападателят прати топката в мрежата. Съдията Мартин Марков обаче беше спрян от хората в стаята за видеопомощ (ВАР), които го изпратиха да види цялата ситуация на монитора до терена. Там му беше представен кадъра, че Фурие извършва нарушение при отнемането на топката от Адриан Лапеня и реферът отмени гола.
В началото на второто полувреме септемврийци опитаха да атакуват, Клери Сербер намери Бертран Фурие, но ударът му мина край гредата. ЦСКА отговори с далечен удар на Жордао, който не беше проблем за вратаря. В 75-ата минута пояливият се като смяна Йоанис Питас се размина с много красив гол, като овладя пас от Скаршем с гръб към вратата и стреля моментално от въздуха, но беше неточен.
Източник: startphoto.bg
В 84-ата минута обаче Септември изравни с петото попадение на Бертран Фурие през сезона. Мартин Христов прати топката в горната греда, засичайки центриране от ляво от фаул, а защитата на ЦСКА не се ориентира. Фурие овладя топката, нагласи си я и с обръщането я прати в горния ляв ъгъл на вратата. Капитанът Лапеня беше на голлинията, за да подсигури излезлия вратар Лапоухов, но се оказа много нисък, за да я спре с глава.
Източник: startphoto.bg
В 86-ата минута ЦСКА можеше да си върне преднината, но Лапеня пропусна от 2 метра да вкара. Иван Тасев посрещна от воле центриране от ъглов удар, вратарят Георгиев спаси с мъка. Топката обаче отиде у Лапеня, който не успя да преодолее опитния страж.
Късметът се усмихна на армейците в последната от петте добавени минути. Бруно Жордао спечели фаул, а изпълнението на Петко Панайотов не остави шанс на вратаря Янко Георгиев, влизайки буквално до дясната греда.
Източник: startphoto.bg
Веднага след изпълнението на началния удар играчите на Септември се втурнаха към вратата на ЦСКА, но домакините направиха контраатака, при която Брахими беше изведен на чиста позиция. Йоан Бауренски не успя да го настигне и крилото прати топката за трети път във вратата на Септември.

USD
CHF
GBP
venelin-karalilov-HA5SWNBc
на 13.09.2025 в 20:18:06 #52Чети бе ,КараЛилав,чети .. Четем те бе,споко..от мн одавна те четем...даа,и не само тая вечер като захлебиш и не ти идва на ум да спреш...даа
n-a-chx8TkqA
на 13.09.2025 в 20:17:50 #51НикитУ РОДИ Бутонките
steiner
на 13.09.2025 в 20:17:15 #50Пирова победа,която само ще задържи Керкез излишно дълго на поста.Никакъв потенцЯл няма сърбежа.Хаотични решения и неясни схеми.Оставка!
oficer1
на 13.09.2025 в 20:12:06 #49Коце
ИзвИнЕвам се!
Просто в момента съм раздвоен.
Хем около мен всички викаха оставка,
хем на мен все още не ми идва да сменям Керкез.
Имам някакво предчувствие, че той ще успее!
Не знам дали е от симпатия или от това, че виждам
потенцял в него, но въпреки допусканите от него
грешки, аз вярвам, че той ще постигне нещо добро
с ЦСКА!
Дано съм прав!
И се извиНЕвам пак за чаршафо, ама и малко за
футбол да обелим дума.
sssauron
на 13.09.2025 в 20:11:54 #48Тук не моа сЪ не сагласЪ с Коса - и я трудно четем фермани, па и то е ясно - Керкеза е абен, ама и друг да доде, тоя сезон е отписан
И все пак с толкоз пари са срамота такава игра и резултати.
duneraaa
на 13.09.2025 в 20:08:26 #47Видях си хубави неща, може би първия мач без страх, особено след, като са ни вкарали. Ще стане! Или треа играят некой хора и му казват, или е тъп...но не вярвам да е второто, нямам обяснение за появата на Турицката...треа го продават явно
n-a-chx8TkqA
на 13.09.2025 в 20:07:43 #46И аз мисля че ЦеЦеКа играха една идея по-добре от мача със Славия, ама много лесно се пропукваха - Септември така лесно да ти правят положения - хич не е добре
anatoli-iliev
на 13.09.2025 в 20:00:05 #45Тука еднааа ...в кюлоти ...Син Териер или Син Пудел се къдри и плюе ...ама забравя ...едно , че 15 години бяха в положението в което сме ние сега.... с тая разлика, че при наличие на пари имаме ....тотално некадърно ръководство !! А тези пръдни в сините кюлоти нямаха стотинки за тоалетна хартия та бяхя нарязали хна листчето в-к Работническо дело от преди 36 години....но имаха хитро ръководство....смукане....лизане на насраните кюлоти или тези на Бобчо сестрата на Преслава !! Сбърканяци !!
metal_kris_1918
на 13.09.2025 в 19:59:10 #44Костаки, звънни ми утре на сателитния телефон
Едни филенца съм поръчал за овкусяване
machkai-kobra-2
на 13.09.2025 в 19:57:06 #43Някой телета се тупарбв гърдите че 2 пъти стигнали до плейофф хохо... А ГРУПИ К О Г А?? ЦСКА две поредни години игра в групите. Телетата по скоро ще и построят козирка отколкото да влязат в групите
machkai-kobra-2
на 13.09.2025 в 19:54:50 #42Нагласен ите мачове са специалитет на говеда и рeзaците.... Едните им лягат за купата другите за първенство После шпалир и взаимно бъркане по дупките Ей това са говедата Жалба нещо да пуснете против пробития вратар
sssauron
на 13.09.2025 в 19:53:38 #41Дано да се развие Панайотов и да стане част от обновен и по-силен национален отбор, за тази цел момчето трябва да играе редовно в чорбата, има талант, аман от скъпоплатени наемници неможачи. Дори и ние го разбрахме и вече залагаме на 80% българи, чижденецът трябва да е наистина много добър, за да играе. Е като този Фурие в Септември, той добре, ама имат и доста други манговци дето са посредствени, защо ядат хляба на българчетата?
metal_kris_1918
на 13.09.2025 в 19:50:53 #40ЦСКА имат вкарани 5 гола
4 са голове на сезона
А е още седми кръг
Ragnar2
на 13.09.2025 в 19:50:24 #39Припомних си какво е след победа на ЦСКА в студиото на Диема да пикаят газ
Иначе, Керкез колкото повече го слушам, толкова повече си мисля, че е по-добре да си говори на английски вместо това южнославянско есперанто
n-a-chx8TkqA
на 13.09.2025 в 19:48:49 #38Шегата настрана - хубав гол вкара Пецата
n-a-chx8TkqA
на 13.09.2025 в 19:47:53 #37А бе какво се лигавите по форумите - тръгвайте към Панчерево и камък върху камък да не остане
Доктора
на 13.09.2025 в 19:46:31 #36...обаче гола на Петко е
за тия, дето викат, че вратаря не е плонжирал...
...за справка, гола на Ицо срещу Дойчланд на САЩ 94
anatoli-iliev
на 13.09.2025 в 19:46:08 #35И пак...за Керкенеза ...защо през цялото време Годой играеше като 10-ка и изтеглен назад !! Ипак...и пак....и пак Керкенез моментално ВЪН !! А Сегер ...претендент за Златната топка !! Туин Пийкс в червено !!
SuperMario
на 13.09.2025 в 19:45:59 #34ПРОБИТ ВРАТАР (Янко някой си) на Септември, който след всеки вкаран му гол много нескопосано играеше театрална постановка с някакво "разочарование", докато вътрешно се кефеше., че ще си получи няколкото "шекела", които предварително са му били обещани! Заради такива, като тоя подкупен и наемен продажник (вратаря на Септември), българското първенство по футбол е може би най корумпираното и нагласено такова в Европа! А следствие на това и българският национален футбол е в това състояние - много слаб, корумпиран и отчаяно посредствен! Тоя измекяр и измислен вратар Янко съсипа труда на съиграчите си! А в края на мача в спречкването между двата отбора, играчите на Септември трябваше да излеят гнева си не към другия отбора, а да отидат и да спукат от бой пробитият си вратар, който най за няколко шекела най нагло продаде мача!
n-a-chx8TkqA
на 13.09.2025 в 19:45:00 #33Керкенеза работи 6 месеца без пари в Ботев - има да избива човека