ЦСКА приема Лудогорец днес от 20:15 часа в сблъсък, който за повече от десетилетие до миналата година изправяше двата основни конкурента за титлата. Сега "армейците" изживяват най-слабия старт в цялата си история и влязоха в 11-ия кръг от първенството на 12-ата позиция със само една победа от първите 10 мача.
"Орлите" пък започнаха колебливо сезона и са трети в таблицата, но с двубой по-малко и възможност при победа в него да се изкачат на върха. Така дори и с редица неубедителни представяния под ръководството на Руи Мота те постигат своето в шампионата за разлика от днешния си съперник.
Това се отразява нагледно и от сблъсъците между двата тима в последните 4 години. Преглед към статистиката показва, че ЦСКА не е побеждавал Лудогорец от далечния 20 декември 2021-а. Тогава под ръководството на Стойчо Младенов "червените" спечелиха с 1:0 на "Армията" с късен гол на Юрген Матай и зимуваха на две точки от разградчани.
От пролетта на 2022 г. обаче балансът на ЦСКА срещу Лудогорец е плачевен - 2 равенства и 8 загуби в 10 мача във всички турнири! Със задачата да сложи край е нагърбен Христо Янев, след като с нея вече се провалиха Алън Пардю, Саша Илич, Нестор Ел Маестро, Стамен Белчев, Томислав Стипич и Александър Томаш. Треньорът, извел ЦСКА във финала за купата през май, обаче няма нито една победа над Лудогорец в цялата си кариера - 14 загуби и 6 равенства в 20 мача.
За разлика от сблъсъка за трофея преди 4 месеца, когато на "Васил Левски" имаше 40 000 червени фенове, този път атмосферата ще е доста по-минорна. Което кореспондира и с представянето на терена.
Освен ЦСКА треньорът Янев също е в черна серия срещу Лудогорец - изгуби и 6-те си двубоя с този съперник начело на Ботев Враца в последните две години.
USD
CHF
GBP
bernal
на 05.10.2025 в 18:56:27 #103Хахах е Драганов прекалява с тези тези фалове имаме 17 нарушение ния и само 7 за онеград много очАвадно става подпирането от Драганов.
bernal
на 05.10.2025 в 18:55:03 #102Мотор , ако Питас вкарваше всяко свое голово положение нямаше да е в ЦСКА , а в топ 5 на първенствата , и не само Питас и Годой имаше 2 3 шута , където трябваше да се справи доста по - добре .
bernal
на 05.10.2025 в 18:51:47 #101Драганов ти каква разградска м@астия си не е истина м ръководството на ЦСКА до кога ще си мълчи за съдийските гаври срещу ЦСКА .
mottorrhead
на 05.10.2025 в 18:51:12 #100Хранят те добре, взимаш добра заплата, живееш на не лошо място, единственото нещо, което искат от теб е като излезеш сам срещу вратаря да я вкараш на тия дебили... Но ти не можеш Питас, за кво тогава си тук теба в боклуka...
:
bernal
на 05.10.2025 в 18:49:40 #99Е как ще свириш фал на Лапеня бе иди@т няма никакво нарушение поредна подигравка от съдията
Ataspor
на 05.10.2025 в 18:35:19 #98Мик Джагър на 05.10.2025 в 21:29:32#191 Абе играем с желание, но лъха некадърност. Нямахорче имаха едно положение. ----------- Ние колко имахме
oficer1
на 05.10.2025 в 18:35:10 #97Ескимо на таози етап и това състояние на ЦСКА всичко различно от двойка ще е изненада. Аз съм приятно изненадан от представянето на червените през първата част. Ние имаме нужда от такава победа, защото ще ни помогне психически. Няма нищо общо с тФа, че евентуална наша победа ще ви остави начело за кръг-два!
donaldtrump
на 05.10.2025 в 18:34:15 #96shadow на 05.10.2025 в 21:28:14#190 Не можах да гледам първото полувреме, но според коментарът на Топ-Спорт цесека мачка Лудогорец чрез Годой, а Лудогорец освен отменения гол нямат никакви положения. Така ли е? ------------------------------ Горе-долу е така. Туричката и той мачка. Ама топузите си. Чорбарите играят учудващо ок. Току виж ни направили шампиони
abc-xyz
на 05.10.2025 в 18:31:47 #95Esox на 05.10.2025 в 21:23:02 #186 абц, според мен е по-скоро засада и правилно голът не беше признат (остави настрана, че съм левскар). Но натиснат ли ви малко и пълните гащите, а има оше 45 минути... ====== К’во да ти кажа, аз лично не знам как се прави стоп кадъра. Според мен се прави така, както искат да бъде отсъждането. В българския футбол честни мачове няма! Всичко е част от предначертания пъзел. Дали щеше да има засада, ако фалът беше пред другата врата, не съм убеден. Кадърът можеше да бъде спрян малко по-късно и можеше да се начертае кривата линия доказваща как няма засада. Далеч съм от мисълта, че засадата е свирена, за да ни се помага на нас. По-скоро един друг отбор има интерес да докараме мача поне до Х. Ама, това е прекалено в сферата на конспирациите, нали?
Esox
на 05.10.2025 в 18:31:03 #94Шадоу, не е вярно. Разград не се напинят, ама засилят ли се малко и червените шорти покафеняват изотзадзе...
Esox
на 05.10.2025 в 18:29:58 #93Офицер, аз мое съм в Канада, ама чудя се на чорбарчетата, дето толкова умиргат за цецека ко праят тук в тоз кспитализъм... Ся, по темата, мачът не е свършил, а ко завърши с нещо различно от 2ка ще е чутовен подвиг за вас. Иначе - в рамките на нормалното. За мен е все едно, амакато гкедам играта...
grozdanov78
на 05.10.2025 в 18:26:46 #92Слабо представяне в първото полувреме на шампионите, особено в нападение. Само със защита трудно ще вземат нещо срещу ЦСКА. От единадесетте играчи единствено ми хареса Падт, Сон и Чочев. От ЦСКА през първото полувреме като цяло нямаха слабо звено.
oficer1
на 05.10.2025 в 18:26:02 #91Ескимос, ти кЪт виден пощенец, спартаклия , сЯ на "ЕКОНТ Динамо" from the dry river и верен последовател на Цола Драгойчева чак в Канада си избЕгал ве? Жалко, че повече Армейци не сме на този мач! Добре играем, с олед на изминалите пародии! Братчедите вместо да се чудат кФи малоумия да пишат, да видят как се играе. Техното "мУрал" го вИдЕхме с юношките! САМО ЦСКА!!! СЕГА И ЗАВИНАГИ!!!
abc-xyz
на 05.10.2025 в 18:23:28 #90Днес поне играем по-умно и подредено, без да се правим на велики и да си подаваме топката отзад, докато я сбъркаме.
Esox
на 05.10.2025 в 18:23:02 #89абц, според мен е по-скоро засада и правилно голът не беше признат (остави настрана, че съм левскар). Но натиснат ли ви малко и пълните гащите, а има оше 45 минути...
Johnny
на 05.10.2025 в 18:22:06 #88брилянтна работа.
skolex
на 05.10.2025 в 18:21:47 #87Чочев може и на 5 метра в засада да е бил преди центрирането, докато Станич се засилваше, но точно в момента на центрирането червения защитник вече беше се изравнил с Чочев и сякаш покриваше засадата. Много спорно положение наистина. Изобщо не дадоха убедително повторение от момента, в който Станич докосва топката, за да я центрира.
abc-xyz
на 05.10.2025 в 18:20:32 #86Подредбата ни в защита беше ужасяваща. Истината е, че стоп кадъра си го правят както си искат. Ако спрат действието с 0.1 сек по-късно, топката пак ще е в контакт с крака на изпълняващия и няма да има засада.
bernal
на 05.10.2025 в 18:18:53 #85Леле съдията се оля вече всяко падане на разградски футболист се свири фал , когато Сегер се откъсна сам срещу врата засадата беше много спорно на съдията вдигна флаг , а на гола , когато засадата беше много по - явна съдията мълчи , а сега и с това си действие срещу Мартино се оср@ напълно , до кога нашето ръководство ще си мълчи срещу постоянния съдийски тормоз.
Esox
на 05.10.2025 в 18:16:49 #84Абе ирише ми на 2ка, ако Люляк ФК устиска Х или направи незнайно как 1 ще е истинско чудо. Вдигнат ли малко оборотите от Разград и се заиграва тутакси в и пред лапниуевото наказателно поле...