ЦСКА приема Лудогорец днес от 20:15 часа в сблъсък, който за повече от десетилетие до миналата година изправяше двата основни конкурента за титлата. Сега "армейците" изживяват най-слабия старт в цялата си история и влязоха в 11-ия кръг от първенството на 12-ата позиция със само една победа от първите 10 мача.
"Орлите" пък започнаха колебливо сезона и са трети в таблицата, но с двубой по-малко и възможност при победа в него да се изкачат на върха. Така дори и с редица неубедителни представяния под ръководството на Руи Мота те постигат своето в шампионата за разлика от днешния си съперник.
Това се отразява нагледно и от сблъсъците между двата тима в последните 4 години. Преглед към статистиката показва, че ЦСКА не е побеждавал Лудогорец от далечния 20 декември 2021-а. Тогава под ръководството на Стойчо Младенов "червените" спечелиха с 1:0 на "Армията" с късен гол на Юрген Матай и зимуваха на две точки от разградчани.
От пролетта на 2022 г. обаче балансът на ЦСКА срещу Лудогорец е плачевен - 2 равенства и 8 загуби в 10 мача във всички турнири! Със задачата да сложи край е нагърбен Христо Янев, след като с нея вече се провалиха Алън Пардю, Саша Илич, Нестор Ел Маестро, Стамен Белчев, Томислав Стипич и Александър Томаш. Треньорът, извел ЦСКА във финала за купата през май, обаче няма нито една победа над Лудогорец в цялата си кариера - 14 загуби и 6 равенства в 20 мача.
За разлика от сблъсъка за трофея преди 4 месеца, когато на "Васил Левски" имаше 40 000 червени фенове, този път атмосферата ще е доста по-минорна. Което кореспондира и с представянето на терена.
Освен ЦСКА треньорът Янев също е в черна серия срещу Лудогорец - изгуби и 6-те си двубоя с този съперник начело на Ботев Враца в последните две години.
USD
CHF
GBP
reddevil1948
на 05.10.2025 в 18:16:30 #83пак палете димки мама ви мръсна
:
: тоя път на косъм бяхме
на война ли сте тръгнали с тия димки бре
:
:
: цял живот едно и също поука няма си вземат ....
donaldtrump
на 05.10.2025 в 18:15:25 #82Това си беше мега засада.
Esox
на 05.10.2025 в 18:13:58 #81Лапноуйов гледаше тъжно как топката влиза, добре, че е ВАР-а...
mottorrhead
на 05.10.2025 в 18:11:54 #80Диема кво чакат решението ли, къде са им повторенията
mottorrhead
на 05.10.2025 в 18:09:05 #79Засада
mottorrhead
на 05.10.2025 в 18:08:56 #78ЧаЛ
mottorrhead
на 05.10.2025 в 18:08:26 #77Еми
Esox
на 05.10.2025 в 18:05:17 #76нямало мазнина.... естествено, че в твоето няма, като си купил само копита и рога...
Доктора
на 05.10.2025 в 18:04:40 #75...я гле'й, Ето-го могъл да се раздава бе
ако подобри още малко, мое и да заприлича на футболист за ЦСКА
Esox
на 05.10.2025 в 18:02:09 #74#159, тихо е, аграр, ходи се гръмни. Ще си ям ТЕЛЕШКИ ПЪРЖОЛИ колкото си искам, а ти рупай от храната на котката

donaldtrump
на 05.10.2025 в 18:02:00 #73Джеймс е покъртителен
salam-drugari
на 05.10.2025 в 18:01:04 #72Драганов къса по всеки начин играта, когато сме близо до тяхното нак. поле. Обратни тъчове, абе каквото може.
Johnny
на 05.10.2025 в 17:59:07 #71Селяни прости в София на гости! Нема да ви помогнат димките. Както и на нашите наркоманчета на Герена. Играйте футбол. С тия димки ще ви изметем от стадионите много скоро. Взели сме мерки и ще започнем да ги прилагаме. Като няма фейс контрол, ние ще го въведем! Стадион няма да видите, докато сте живи!
salam-drugari
на 05.10.2025 в 17:58:41 #70Телешки пържоли. Деба и със селяните къде се се напълни таз Канада.
Esox
на 05.10.2025 в 17:57:55 #69Млъкни е, повърня, ходи си лягай, че не си спал нормално откакто си припознал е, микренец...
donaldtrump
на 05.10.2025 в 17:57:11 #68Сега разбирам защо на Онзи човека взел Туричката нацюнал. Ми той не играе - той просто рисува по терена. Преподава по футбол. Ако има дузпи ще покаже как се прави
Esox
на 05.10.2025 в 17:56:06 #67Кучев, дреме ина гъзо, да живей.. Ко стаа настадьона е, ква е таз бомба?
salam-drugari
на 05.10.2025 в 17:54:40 #66Тиквар думата стейк се използва във всички езици и не е от английски а от норвежки произход. Пържола описва единственно свинско месо отпран от гъзо ти
Доктора
на 05.10.2025 в 17:53:31 #65До кат' чакаме да се отдими, що не повториха разбиването на устата на Кошмара
...дееба и мършите дееба, как нема едно кораво копелле от наще,
да влезе малко по душмански на двама трима от ония, да видат бял вълк
Esox
на 05.10.2025 в 17:53:10 #64Хич не ми дреме за тоя жмуняк, пълен смешник. Компютърен мушморок, явно избива некви комплекси.. или всичко е в следствие на припознаването... Имам приятел чорбе, скед Литексацията е друг човек, злобен, тотално психо, до обяд му е крив целия свят, следобед се сърди и на себе си... Нещо кат ножовката...