С изумление и малко тъга наблюдавам бурята в чаша вода по повод Манол Пейков. Това обяви във "Фейсбук" лидерът на "Продължаваме промяната" (ПП) Асен Василев за опасността Пейков да не влезе в парламента заради отбелязаните преференции на изборите в неделя.

Освен в Хасково, Асен Василев беше водач на листата на ПП-ДБ в Пловдив, част от която беше и Манол Пейков. След Василев, втори по преференции се нарежда Чило Попов, а вероятно в Народното събрание ще влязат двама представители от пловдивската листа на коалицията. От вчера се разпространява непотвърдена информация, че Василев ще избере да влезе в парламента като избран за народен представител от Пловдив, а не от Хасково. Последва и напрежение по въпроса, особено в социалните мрежи.

В тази връзка лидерът на ПП коментира, че Манол Пейков е бил поставен на избираемото второ място в листите и е изместен на трето от друг кандидат на "Да България". " Тази гражданска активност може само да ни радва", посочва той.

Бодакова би Мирчев по преференции: Кои са шампионите на тези избори

Бодакова би Мирчев по преференции: Кои са шампионите на тези избори

Румен Радев има 22 741 преференции в Бургас и 21 541 преференции в 25-МИР София

Василев отбелязва, че личните му преференции в Пловдив са 5 126 и са повече от тези на двамата кандидати на "Да България" взети заедно, както и от неговите собствени в Хасково.

"Тъй като, както и Божидар Божанов каза вчера, няма никакви предварителни договорки, нормално и уважително към избирателите е да вляза от избирателния район, където имам повече преференции", заявява той.

Кои политици не влизат в парламента заради провала на БСП?

Кои политици не влизат в парламента заради провала на БСП?

В много райони листите се оглавяваха от по-малко известни кандидати

Асен Василев посочва, че все пак, тъй става дума за двама кандидати на "Демократична България", ако от "Да, България" и ДСБ се обединят около мнението, че за тях е по-важно той да влезе в НС от Хасково, ще се съобрази с тях.

"Винаги в "Продължаваме Промяната" сме били фокусирани върху привличането на повече избиратели, симпатизанти и членове, а не върху това как да спънем другарчето. Този тип апаратни игри и интриги не помагат на общата кауза. Имаме много по-големи и отговорни задачи. И те могат да бъдат решени само от истински отбор", подчертава лидерът на ПП.

Мандати и проценти на партии при 100% обработени протоколи от ЦИК
Обновена

Мандати и проценти на партии при 100% обработени протоколи от ЦИК

Пет партии влизат в следващия парламент