Лидерът на „Атака" Волен Сидеров ще бъде съден за хулиганство заради скандалното си поведение в самолета на Летище Варна.
Това заяви зам.-главният прокурор Борислав Сарафов в предаването „120 минути" по bTV.

„Разпитана е френската дипломатка, предстои да бъдат разпитани колегите на г-н Сидеров, които също са били в самолета", обясни обвинителят.

Борислав Сарафов беше категоричен, че бившият зам.-председател на ДПС Христо Бисеров, който напусна всички свои държавни и политически постове ден преди да получи обвинение за пари, не е бил предупреден от прокуратурата за бъдещите действия на държавното обвинение срещу него.

„В деня, в който получихме информацията, образувахме проверката срещу него", посочи Сарафов.

По думите му, по случая с Волен Сидеров може да се очаква много по-бърза развръзка, отколкото с Христо Бисеров заради естеството на обвиненията - за хулиганство и значително по-сложната фактология при пране на пари.

„По делото срещу Бисеров сме направили запитвания до Швейцария и Македония (където бившият политик има сметки на свое има - бел. ред.), не можем да притискаме със срокове суверенни държави - изготвянето на такава проверка изисква техническо време", обясни зам.-главният прокурор.

„Към Швейцария са отправени доста въпроси по случая „Бисеров". Въпросът е не само какви сметки е имало, а и кога са открити и с какви пари са захранвани", подчерта Борислав Сарафов.

Обвинителят коментира и друг знаков клиент на прокуратурата - зам.-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов, който вижда в действията срещу себе си опити за атака срещу опозиционен лидер.

„Цветан Цветанов не е свещена крава за българското правосъдие - оплакванията му са само политическо говорене", твърди Сарафов. „Цветанов за мен не е особено важен, той не е изключителен с нищо. Ако е подслушан и е в рамките на закона, не виждам нищо лошо", допълни той.

„Мисля, че вече има два внесени обвинителни акта срещу Цветан Цветанов. Едва ли има обвиняем, дори наркодилър от „Надежда" или „Обеля", който да не твърди, че е невинен", каза още зам.-главният прокурор.

„Пълният политически спектър е представен в прокуратурата", увери Борислав Сарафов и уточни, че държавното обвинение може да се занимава с политици само ако те са със свален имунитет. Списъкът от Волен Сидеров, Христо Бисеров и Цветан Цветанов той допълни с „двама политици от ДПС, самият Сергей Станишев и още двама от социалистическата партия". - заяви още Сарафов.