Премиерът не спазва закона. Дава пример за неспазване на закона - той борецът за справедливост и законност. И това става със съгласието на парламента.
Това заяви преди началото на днешния парламентарен контрол от пленарната трибуна Корнелия Нинова по повод поредното отсъствие на министър-председателя Бойко Борисов при провеждането на парламентарен контрол.
Червената депутатка изтъкна, че в правилника на парламента е вменено на премиера задължението да отговаря на питания в 2-седмичен срок с възможност за отлагане със 7 дни.
Нинова представи справка на ръководството на парламента, че е отправила питане към министър-председателя на 8 юни и подчерта, че всички срокове са изтекли и че днес - 1 юли, Борисов отново отсъства.
Тя изтъкна и че съгласно решение номер 7 на Конституционния съд парламентарният правилник е нормативен акт със задължителна сила за държавни органи и граждани, т.е. премиерът не спазва закона
Нинова се обърна към ръководството на парламента с настояването: „Приложете чл. 86, ал. 3 от правилника" и поясни, че премиер, който не е отговорил в законовия срок, е длъжен в 10-дневен срок да се яви лично в парламента и да даде обяснения.
Не моля много, моля само да приложите закона, каза още тя и добави, че в противен случай парламентът ще даде сигнал, че законите не се прилагат равно за всички и че премиерът стои над тях.
Георги Божинов от БСП също изрази недоволство от отсъствието на премиера и призова в никакъв случай да не се пристъпва към предвидените експериментални геоложки сондажи, съгласно решението на правителството за договор с „Шеврон" за проучвания за добив за шистов газ.
Премиерът отказва да присъства и затова по неприсъствен начин му отправяме нашата позиция и очакваме след прерязване на лента и преди тенис мач да ни отговори, добави Божинов.
Според него МС грешно и незаконно се е произнесъл за извършването на екологичната оценка. Божинов подчерта, че е изключително рисковано да експериментираме там, където са питейните води на България.
USD
CHF
GBP
Legalen
на 01.07.2011 в 11:18:11 #14"Не ми е приятно да ги гледам, няма да отида в парламента" - интерпретация: "Всички които не са с мен са против мен", някак си много познато! Нека да чуем останалите живи от Белене, Ловеч и т.н. Един друг преди много, много години, нарекъл парламента "говорилня", просто го разтурил и пратил парламентаристите в командировка по разни забележителни места.На тях сигурно им е харесало там защото просто не се върнали. "Есть человек есть проблем, нет человек нет проблем!" "Държавата, това съм аз!" "Бездарието изпитва див ужас за собственото си оцеляване" "Хора,бдете!" Просто различни мисли, които нямат отношение към конкретен случай или конкретна личност.
boro72
на 01.07.2011 в 11:16:01 #13bIuе fan ---------
zmja
на 01.07.2011 в 11:06:48 #12bIuе fan , айде стига, че ставаш смешен с простотиите си бе пич.
bIuе fan
на 01.07.2011 в 11:00:20 #11sg Ти да не мислиш че майка ти е по-различна, нали вчера я видях на магистралата
И най-закоравелите тираджии я подминаваха 
bIuе fan
на 01.07.2011 в 10:58:56 #10NaN Toва герберастите сте много странна сган: Тиквата и подчинените му боклуци правят гаф след гаф, затриват България и унищожават народа, а вие и дупето ще си дадете да го защитавате
boro72
на 01.07.2011 в 10:54:20 #9я тая Курнелия...как вие за уй...
...соцпача в действие...
докога г-н Борисов няма да обръщате внимание на госпожътъ...
sg
на 01.07.2011 в 10:49:45 #8тая тлъста шунда на снимката може да прогони всеки от всекъде кой ли го ебе това дебелото?
NaN
на 01.07.2011 в 10:40:30 #7MnogoTuram | 01.07.2011 12:36 , това соцкомунистите че сте осрани знаем!!! Ама не го хаби , ами го хапни !!! Клин клин избива ....

KissMy Ass
на 01.07.2011 в 10:25:20 #6Курнелия не е родом от Враца а от село Букьовци. Понастоящем е столичанка.
И се подмокря като види Тиквата за това само го зове. 
NaN
на 01.07.2011 в 10:17:46 #5MnogoTuram | 01.07.2011 12:04 Този мръсен лъжец, тоз долен червей... да избяга далече и да не се върне повече! Ескам не само ден без ББ, искам живот без ББ! ----------------- Не е трудно взе ми се гръмни!!!
ББ ще зареже домакините Черна гора за да начеши КУРнелия... 
MnogoTuram
на 01.07.2011 в 10:04:15 #4Този мръсен лъжец, тоз долен червей... да избяга далече и да не се върне повече! Ескам не само ден без ББ, искам живот без ББ!
detonator_
на 01.07.2011 в 09:58:56 #3БКП ли ще задават наудобни въпроси?Айде нема нужда....

griffin
на 01.07.2011 в 09:47:23 #2врачанска уруспия да дуа на овцата и да не си отваря устата много
че тръне ли да се разследва врачански континген.. едно 15 години не и мърдат 
bIuе fan
на 01.07.2011 в 09:47:11 #1Така е, няма как да отговори на неудобните въпроси за престъпленията на мафиотската му сбирщина и му остава единствено да бяга