Около 300 атакисти се заклеха пред паметника на Васил Левски, че ще служат на народа така, както Апостола го е правил.

Факелно шествие по повод 140-тата годишнина от обесването на Васил Левски тръгна от паметника „Цар Освободител" към паметника на Апостола, а докато вървяха, атакистите крещяха „Волен премиер".

На импровизирана трибуна Сидеров изтъкна качествата „на най-великия българин": „Васил Левски не е бил извънземен човек, той е бил жив човек, имал е любови, любовници, бил е хубавец. Той е прощавал грешките, но съгрешилите е наказвал с куршум".
В характерния си стил лидерът на Атака обясни, че онези времена са били мъжки времена, а сега са меки, гейски, мохамедански, цигански.

Сидеров използва факелното шествие, за да отправи критики към всички управлявали страната ни през последните 20 години, като подчерта, че не е достатъчно само да си слагат в кабинетите портретите на Апостола на свободата. Той обясни, че идват на паметника късно вечер, след като от тук са минали всички държавници, които не смеят да кажат за какво се е борил Апостола.

Сидеров обясни, че през 2006 година Бойко Борисов е отишъл в Американското посолство и заявил:
„Дайте ми властта и аз ще ви отърва от Атака и други подобни". „Да, ама не. Атака е във възход и опитите да ни смачкат бяха неуспешни. Абе Бойко, абе Борисов, не разбра ли, че турските гаджари не покориха българите, ти ли ще покориш Атака и българския дух. Голям залък си залапал, но няма да успееш", запита лидерът на Атака по време на близо едночасовата си реч.

Той отправи остри критики и срещу президента Росен Плевнелиев, който по думите му едно говори, а друго върши. „Не може да се огъваш като сварен макарон и да кършиш китки и да не знаеш какво да кажеш на протестиращите. Как ги подкрепяш, абе, Роско", запита Сидеров и обясни, че ако наистина държавният глава ги подкрепя, е трябвало да помоли Борисов да си подаде оставката.

Тук атакистът беше прекъснат от събралото се множество с викове: „Сидеров - днешният Левски".

Сидеров подчерта, че министър-председателят ясно е показал, че няма да подаде оставка и затова Атака се готвят да бойкотират парламента. По-рано днес и БСП съобщиха, че напускат НС до края на седмицата.

Той изрази пълната си подкрепа за протестиращите като призова всички пълнолетни българи да излязат на улиците и да не се прибират по домовете, докато кабинетът не падне.

Във връзка със съобщенията за бити протестиращи по време на тазвечерния протест на Орлов мост, той отправи сериозни критики и по отношение на вътрешния министър.

Не беше пропуснат и лидерът на „България на гражданите" Меглена Кунева, която неколкократно изрази подкрепата си към недоволните граждани: „Кунева, тази долнопробна предателка, която с тази тясна устичка ходеше да целува задници в Брюксел и сега пак иска да участва на изборите", развихри се Волен.

Според Сидеров всички, които се готвят да гласуват за Костов, Доган, Станишев, Кунева и друго подобни, са големи мазохисти. Той гарантира с главата си, ако стане премиер, повишението на доходите: „Аз не се казвам Бойко Борисов и не се отмятам от думата си. Аз съм готов да кажа „не" дори на Брюксел. Готов съм да привлека милиарди от Япония, Бразилия, Китай, Русия".

Сидеров настоя за извинение от Турция заради геноцида; извинение от Гърция за погърчването на българските църкви, както и Русия да ни върне всички български паметници. "Тогава ще говорим за Великобритания и кой ще пуска и кой - не," обясни още той.

Докато той обясняваше какво ще направи, ако народът му даде властта, атакисти го информираха с актуални новини от случващото се на Орлов мост: „В момента там е касапница. Цветанов незабавно трябва да подаде оставка", категоричен бе лидерът на Атака.

След кратко съвещание около стотина атакисти с факли се отправиха към Орлов мост, скандирайки „Бойко Борисов - педераст, педераст".

На кръстовището при Софийския университет те бяха посрещнати от десетки полицаи с щитове и каски, които не им позволиха да продължат пътя си. От там атакистите преминаха през парламента с викове: „Оставка!", „Оставка!" и се отправиха към Министерство на вътрешните работи, за да искат сметка на Цветанов за задържаните граждани по време на протеста тази вечер.