БСП се събира на "пленум на истината".
Социалистите решиха да посветят неделния си ден на събрание на Националния съвет на столетницата, а задачата им е да коментират актуалната политическа обстановка у нас и да подготвят платформата си за явяване на предстоящите местни избори.
"Червените" обаче ще погледнат и в своята "колиба", като се очаква да обсъдят промени в централното ръководство на партията.
През седмицата се заговори, че на другарски съд ще бъде подложен бившият министър на енергетиката Драгомир Стойнев.
"Нямам проблем с другарския съд. Винаги съм бил откровен с моите другари", увери журналистите на "Позитано" 20 самият Стойнев минути преди началото на пленума. Той призна обаче, че наистина има проблем, който е свързан с въпроси от миналото.
"Добре е ги да изчистим сега, отколкото да ги влачим с времето", коментира още социалистът. Според него най-важното е БСП да остане единна.
Левицата няма да пропусне и актуалната тема през седмицата и още като първа точка ще поговори за разполагането на чуждестранни тежки въоръжения и войскови части на територията на България.
По идея на социалиста Валери Жаблянов "БСП Лява България" ще обърне внимание и ще коментира по време на пленума предложените от президента въпроси за предстоящия референдум.
трън
на 28.06.2015 в 13:17:56 #4БСП и истина
superman7
на 28.06.2015 в 12:52:27 #3най-важният им въпрос е енергийната мафия и дпс. ако успеят да се дистанцират ама едва ли.
Пантю
на 28.06.2015 в 12:48:55 #2Каква истина може да има БСП, която не се подкрепя от САЩ, а напротив! За лява политика вече в България няма място! Та, ние сме безгласна колония на глобалният капитал и то, не от скоро, вече ще станат 16 години, та и повече! За колониални администратори по принцип се назначават местни хора с ясно изразено дясно политическо мислене, до смърт предани на задграничните си господари.
danto985
на 28.06.2015 в 12:48:26 #1БСП се събира на "пленум на истината" - КАК ПОВЕЧЕ ДА КРАДЕТЕ ЛИ ЗАЩОТО ДО СЕГА ЗА 25 ГОДИНИ УНИЩОЖИХТЕ ИКОНОМИКАТА НА ДЪРЖАВАТА И ИЗГОНИХТЕ ОТ ДЪРЖАВАТА 2.5 МИЛИОНА МЛАДИ И ОБРАЗОВАНИ ХОРА