Българските граждани трябва да са спокойни, че държавата стои зад тях. Това обяви Атанас Атанасов от БСП. Законът срещу спекулата не пречи на свободната търговия, по думите му. Той е против необоснованото вдигане на цените.
Ще се обсъди дали мерките ще важат за определен период. Червените ще внесат още промени между първо и второ четене, защото още мерки трябва да се набележат. Крайно време е контролът върху цените от формален да стане реален, подчерта депутатът.
Червените няма да позволят някой да печели от паниката на хората. Освен това те не трябва да се притесняват, че ще обеднеят след еврото.
В БСП-Обединена левица са доволни, че много техни предложеня са припознати в законопроекта за въвеждане на еврото на Министерския съвет.
"Винаги сме отстоявали, че процесът на преминаване към еврото трябва да е прозрачен, социално справедлив и защитаващ интереса на обикновените граждани и малкия бизнес", подчерта Атанасови изтъкна, че не трябва да се допуска възможност търговци с нелоялни практики да натрупат големи печалби на гърба на обикновените хора. Депутатът каза още, че в момента регулаторите и НАП нямат достатъчно лостове за борба срещу спекулата и целта е сега това да се промени.
Лявата коалиция е по-сплотена от всякога, увери Атанас Атанасов след скандала около Мая Манолова. БСП не се притеснява от вота на недоверие. Повече от всякога е нужна стабилна държава, каза още той.