Остър коментар направи премиерът Станишев по повод на действията на опозицията през лятото.
В държавата се оформя негласен триумвират - опозиционен, деструктивен, разрушителен, антибългарски - ГЕРБ, "Атака" и Костов, заяви премиерът по време на съвместната пресконференция със социалния министър Емилия Масларова.
Той допълни: "За съжаление това се очертава като евентуална българска опозиция с претенция да управлява държавата, съчетавайки авторитаризма на Иван Костов (от времето на тяхното управление, което направи една безумна приватизация, безобразна, когато бяха приватизирани обществени обекти за 30 млрд. лв.), с "Атака" (и нейното отричане на всичко градивно), и популизма на ГЕРБ, който обединява елементи и от двете."
По темата - след ИБ на БСП:
Стартът на подписката за сваляне на правителството на 6 септември е проява на политическа безвкусица
Още...
Според Станишев "този триумвират не предлага нищо като програма, като решаване на конкретни проблеми на държавата, но винаги е готов да срине обществото и страната в интерес на техните политически цели и икономически впрочем".
Премиерът е на мнение, че и ГЕРБ, "Атака" и ДСБ, без да имат конкретни данни за бюджетен излишък - "раздухват цифри и манипулират".
USD
CHF
GBP
Бокко
на 02.09.2008 в 19:19:02 #323Ако наистина си го виждал, знаеш за харизмата му. нЯМА ПО -добър премиер от него от началото на т.нар. преход.
Бокко
на 02.09.2008 в 19:16:24 #322Непозна, не че не знаем ДС. И не, че не знаем какво се готвеше. И не, че ФИЛИП не го знаеше. Той казваше, че трябва да изгори, за да свети. И го направи....
Бокко
на 02.09.2008 в 19:09:50 #321Може и да съм "смешен", Непозна, но имам идеали. И Съм виждал Филип наживо.
Бокко
на 02.09.2008 в 19:07:25 #320За жалост си прав, приятелю, печелят лошите. Ако Филип беше "спечелил" през 92 г. щяхме да сме на на нивото на Чехия и Полша. Но Филип не можа! Сечелиха лошите. Затуй сме на албаннско равнище.
Бокко
на 02.09.2008 в 19:01:36 #319От Освобождението досега България не е ималба по-достоен човек за министър-председател от Филип Димитров.
Бокко
на 02.09.2008 в 18:54:33 #318Непозна, не разбирам ожесточението ти против Филип? Той е честен и добър човек. Велик мъж, но това вече си е персонална преценка.
Бокко
на 02.09.2008 в 18:51:21 #317Не ми се ще да си припомням, но за правителството, респ. против него беше аХМЕД дОГАН
Бокко
на 02.09.2008 в 18:45:55 #316Е, Непозна, да не променяме историята. Филип не слезе от властта, а БЕШЕ БЛАМИРАН от собствената си парламентарна група. В интерес на истината, всеки бламиран премиер в световната история е бил бламиран от своите; по чисто технически причини - другите, опозицията просто нямат мнозинство.
Screw
на 02.09.2008 в 18:31:35 #315Смърт на Суриката, Гоце, Румен Путков, Ахмед Джоган, Румен Овчата глава и всичката социалистическа пияндурническа некадърна паплач! Смърт и на всички русофили, туркофили, американофили, сърбофили, педофили и геронтофили щото те са по-зле и от социалистическо-комунистическата измет. ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ! ВСИЧКИ АНТИБЪЛГАРСКИ ОТРЕПКИ НА САПУН!!!

Бокко
на 02.09.2008 в 18:14:46 #314Болярино, няма лошо да си млад, бе синко! Хем, ти завиждам, хем - не. Ами всеки от нас си е продукт на времето. Ние живяхме в едно време, което сега смятаме за интересно. Пък на младите въобще не им е интересно - тъпотия! Така е било и така ще бъде.
Балканец
на 02.09.2008 в 18:13:46 #313Некадърника нервничи, значи се чувства несигурен.
Devolution
на 02.09.2008 в 18:11:47 #312непозна Ти малцинство ли си ,анархист или R.E.D. копеленце?
Бокко
на 02.09.2008 в 18:08:41 #311Медведев, два въпроса: 1.Досега говорим културно във форума; не очаквай от мен да изменя на стила. 2.Ако имаш нещо против Филип, кажи го конкретно - нали точно това попитах, кой може да упрекне Филип В нещо?!
Болярин
на 02.09.2008 в 18:05:27 #310@Бокко Всъщност съм живял известно време през въпросния период, но да ти кажа въобще не съжалявам, че не съм се появил на белия свят по-рано.Даже ако можех да върна времето назад нямаше да ми е никак зле така наречената Виденова Зима, която бе своеобразната кулминация на постиженията на политиците от твоето поколение да се бе състояла преди раждането ми или да бях в невръстна възраст. Както и да е.Минало.Но за да стане и заминало трябва новите идеи да се налагат от нови лица, а не да виждам Велчев, Станишев и Каракачанов джуниър на ключови държавни постове.
Бокко
на 02.09.2008 в 18:00:27 #309И за разлика от Костов, който тръгна да създава "СДС-класа", Филип не е правил това. Формулирай една грешка на Филип, ако не те затруднявам?
Harley Davidson
на 02.09.2008 в 17:59:29 #308nepozna като ти чета постингите излиза че или си много наивен или си непълнолетен. Такива политици които искаш няма дори и в старите демокрации, камо ли у нас. Но ако се замислиш повечко все ще си избереш партия която да ти допада. Ако не си избереш - какъв смисъл да се вълнуваш от политика и избори ?
Бокко
на 02.09.2008 в 17:57:57 #307Филип винаги е бил "с всичкия си".
Бокко
на 02.09.2008 в 17:53:10 #306Непозна, веднага: "Филип Димитров"!
Бокко
на 02.09.2008 в 17:48:22 #305Болярино, когато нас ни прибираха оттук-оттам, ти не си бил роден, синко. Не си виждал озъбен комунизъм в действие и не знаеш какво е. Не си писал и не си разнасял "самиздат". Затова думата "задължително" ме плаши. Не съм искал това и не сме се борили за тогова нещо.
Harley Davidson
на 02.09.2008 в 17:48:00 #304nepozna нали знаеш девиза на БКП : "всички са маскари" И като го повтаряш толкова много - да те попитам - ти комунист ли си ?