Остър коментар направи премиерът Станишев по повод на действията на опозицията през лятото.
В държавата се оформя негласен триумвират - опозиционен, деструктивен, разрушителен, антибългарски - ГЕРБ, "Атака" и Костов, заяви премиерът по време на съвместната пресконференция със социалния министър Емилия Масларова.
Той допълни: "За съжаление това се очертава като евентуална българска опозиция с претенция да управлява държавата, съчетавайки авторитаризма на Иван Костов (от времето на тяхното управление, което направи една безумна приватизация, безобразна, когато бяха приватизирани обществени обекти за 30 млрд. лв.), с "Атака" (и нейното отричане на всичко градивно), и популизма на ГЕРБ, който обединява елементи и от двете."
По темата - след ИБ на БСП:
Стартът на подписката за сваляне на правителството на 6 септември е проява на политическа безвкусица
Още...
Според Станишев "този триумвират не предлага нищо като програма, като решаване на конкретни проблеми на държавата, но винаги е готов да срине обществото и страната в интерес на техните политически цели и икономически впрочем".
Премиерът е на мнение, че и ГЕРБ, "Атака" и ДСБ, без да имат конкретни данни за бюджетен излишък - "раздухват цифри и манипулират".
USD
CHF
GBP
Бокко
на 02.09.2008 в 17:41:28 #303Комисията за защита от дискриминация се оглавява от Касим Дал, семестриално завършил "Благоевградския юридически факултет".
Abaris
на 02.09.2008 в 17:39:06 #302Г-н Станишев, много правилно сте преценили личностите Бойко Борисов и Волен Сидеров. (Все пак Вашата партия си ги създаде, ноооо това е друга тема
). Обаче, г-н Станишев, опитайте за момент да си представите, как изглежда БСП в очите на електората, след като не изключвате дори изборна победа на горе посочените идиоти. От тази статия на мен лично ми стана ясно, че си признавате отвратителния начин на управление на страната през Вашия мандат. Поне няма ли да ни се извините? 
Болярин
на 02.09.2008 в 17:39:04 #301@Бокко Не се притеснявай за излезлите в чужбина, инвалидите, психично болните, бременните или пътуващите по бизнес. За първите 4 група се води официална статистика и подобно на всяка друга държава в България се отбелязва, когато някой напусне страната, както и ако и ако има някакви уврежданията, а ражданията са много лесно доказуеми.Освен това на парламентарни избори не е задължително да гласуваш по настоящ адрес, както на местните и може да гласуваш от всяка избирателна секция в страната. Също така не се тревожи за теб и останалите 50+годишни, изградили мирогледа си по времето на комунизма.За вас ще има пълна демокрация.Който иска гласува, а който не иска- не.Няма да има никакви санкции в случай, че не ви се ходи до урните
Даже може да ви плащаме да си останете вкъщи и да не се преуморявате 
Бокко
на 02.09.2008 в 17:38:17 #300Непозна, точно! Знаеш ли колко "особени юрисдикции" се навъдиха?! Комисия за защита от конкуренция, Комисия за правата на жените; Комисия за детските права, има за котки кучета, за Дискриминация (тия са върхът - съдиха Бобо, да не спира циганските каруци и пр. глупости). И това са "мандатни органи" - с по пет, че и по 7 години мандат. На практика са миниминистерства - с по 400-500 служители.
Бокко
на 02.09.2008 в 17:33:03 #299И не ми говори за Гърция и Белгия. Дълго търсих статия (поне) от някой казионен белгийски или гръцки професор по право, дето да даде аргументи за "задължителната демокрация". Няма... Намерих разпечатка от 1974 г. на заседание на ПАСОК, където предлагат това. Без аргувенти, без обсъждане. Така щяла да се повиши "политическата култура на гражданите". Дрън, дрън - ако ми направят задължително гласуване, ще скъсам бюлетината, за да я направя невалидна и толкоз...
Trakia
на 02.09.2008 в 17:32:44 #298Сергейчо не е цвете но си е прав Герб, Костов циганина и Атака са още по големи боклуци (+ са още по гладни)...Народа като се наяде на оня хуй който Герб го подготвя ще се върне в майчината прегръдка на БКП и нейните коалиции.
Бокко
на 02.09.2008 в 17:27:46 #297Болярин, не може, синко, да ни отцепваш нас старците над 50 г., ама това е друга тема. Виж следното - при 6 мил. избиратели винаги ще имаш около 10-15%, т.е. около 600 000 до 900 000 лица, които не гласуват по обективни причини - кой болен, коя ражда, някой някого погребва, друг е в чужбина или просто е в провинцията поа някаква работа и т.н. Значи трябва да създадеш администрация, която да провери "обективните причини" на 600 000 души, примерно (кой плаща?). За 300 000 ще кажат - добре, за другите - ще издадат наказателни постановления. Ще последват жалби, представи си - 200 000 жалби в 104-те ни районни съдилища, барабар с другата им работа, която не върви бързо (кой плаща, пак питам?). И каква е моралната основа на санкцията. Аз казвам, че не харесвам никого от политиците. Това "противообществено" ли е? Може ли да има позитивно задължение да харесваш някой политик?!
Devolution
на 02.09.2008 в 17:23:42 #296непозна Без Атака реална промяна на статуквото неможе да има!Коя друга партия има дупе да направи операция "чисти ръце" без да засегни самата себе си?
Devolution
на 02.09.2008 в 17:16:06 #295Bobby_gBG
Докато не наложим ред и законост неща като демокрация и толерантност не струват пукнат лев ,ама иди им го обесняваи на псевдо-демократите 
Devolution
на 02.09.2008 в 17:06:27 #294Кога почва револуцията?!
Bobby_gBG
на 02.09.2008 в 17:04:46 #293В България такова нещо като демокрация няма, и не е имало. И след като явно няма начин да се справим със купуването на гласове, трябва и задължително гласуване, така че купените гласове да променят съвсем малко от реалната картина. А който не гласува - или по-високи данъци, или да му се удържат пари от социалните помощи.
petar2
на 02.09.2008 в 16:59:57 #292антибългарска е тройната управляваща коалиция невероятна наглост се иска да наречеш антибългари хора които милеят и се борят за България
Болярин
на 02.09.2008 в 16:55:08 #291@Бокко Демокрацията освен права предполага и задължения, а българинът е всичко друго, но не и съвестен и отговорен избирател.България нито ще стане първата държава в света, нито пък в Европейския Съюз, която е въвела задължително гласуване.Определено гръцките политици не са глупави, а още по-малко белгийските.При това задължителното гласуване почти със сигурност се въвежда и в Обединеното Кралство.Пък и аз не съм казал, че трябва да е задължително за всички ;) С пенсионерите например може да се направи компромис
, че даже и със всеки над 50 години.При тях гласуването може да е само по желание
П.П.
При задължително гласуване, ако искаш пусни червена бюлетина, защото БСП със сигурност ще ревнат против подобна реформа.Все ми е тая.Децата ти със сигурност няма да повторят евентуалната ти грешка и за тях "Столетницата" няма да е алтернатива.Колкото и да е изтъркано по-добре да влезем в правия път късно отколкото никога.
Бокко
на 02.09.2008 в 16:44:30 #290Болярин, недей с тия нелепости: "като направи гласуването задължително". Ако едно деяние е задължително, значи неговото неизвършване е наказуемо. Не мисля, че "задължителната демокрация" е нещо по - различно от социалистическата демокрация (апропо, поне формално до 89 г. гласуването не беше задължително).
Болярин
на 02.09.2008 в 16:38:11 #289Аз моя избор за Атака съм си го направил отдавна, за мен това в момента е най-малкото зло, въпреки че все още няма потенциала да управлява държавата. Но 35 депутата ще дойдат много добре. Герб ще имат към 100, може би повече. ДСБ евентуално може и да влезе с 15, може и да не влезе... ___________ Дано! И аз съм направил своя избор, макар и от сравнително скоро.С 99.99999% вероятност ще гласувам за ГЕРБ и виждам АТАКА като най-приемлив(всъщност единственият приемлив) коалиционен партньор.Единственото, което ме интересува е ГЕРБ и АТАКА заедно да съберат 121 депутата. Приоритет №1 на бъдещето правителство трябва да е да нанесе смъртоносен удар на БСП и ДПС, като направи гласуването задължително и въведе образователен ценз, изискващ средно образование.След това даже да оставят държавата на авто-пилот пак ще се развиваме по-бързо, защото в момента икономиката не само, че не се развива, а се спъва от управляващите. Всичките, които сега ще почнете да ме псувате и да ми обяснявате как Сидеров и Борисов са поставени лица на БСП, видни масони, мутри и фашисти, ако искате си вземете един скрин шот с думите ми.Коалиция на ГЕРБ с червените изроди няма да има и коалицията ще е с АТАКА, освен ако по някаква случайност не съберат над 50%, но с днешна дата е невъзможно.
Bobby_gBG
на 02.09.2008 в 16:31:40 #288flagellum dei може би не ме разбра, нека ти преведа.
значи (нещо не ти е наред у главата)
Bobby_gBG
на 02.09.2008 в 16:24:22 #287flagellum dei
raylight
на 02.09.2008 в 16:22:55 #286едит: в дъжда да тичам гол - да се показвам на хората да се обличат да им казвам.
KAKA PENA
на 02.09.2008 в 16:20:06 #285dabeda
на 02.09.2008 в 16:18:52 #284Не, не позна ! Пак НЕ позна. Затва го джвакаш сурав и курав... Аз се чудя какво ли им се ядосвам на глупаците - че са толкоз тъпи, и се оставят да ги мачкат. Аз съм си добре, мен гея Станчу ми е свалил данъците, доходът ми е подскочил доста... кво ме боли че лузърите са тъпи и го избират Те - за да ми е добре на мен. Аз даже съвестно си гласувам срещу комунягите - винаги !!! Странна аномалия наистина...