Емиграцията в средата на 90-те и от началото на членството ни в ЕС е виновна за демографската криза. Това стана ясно от коментара на вицепремиера Томислав Дончев по време на блиц контрола в Народното събрание.
Демографската политика зависи от всичко, категоричен бе той като каза, че зависи от тротоара, от мястото в детската градина, от училището и т.н.
България влиза в ЕС с БВП от 33% на глава от населението, сега е над 63% на глава от населението. Когато мине над 70% процесите на реимиграция стават по-чувствителни, обясни вицепремиерът.
Той изтъкна, че трябва да се води такава политика, че българите да се върнат от чужбина.
Дончев бе категоричен, че държавата трябва да работи в посока решаването на демографската криза.
USD
CHF
EUR
GBP
projekt
на 08.12.2025 в 08:17:56 #4ОПАКО.... в България управлява "посолството". от там назначават политици, прокурори, министри....какви руснаци сънуваш....... не показвай колко си прост. Бойко се хвалеше как от "посолството" му се обаждат и разрешават или забраняват. родните политици се хвалят с награди от сАЩ, а не от Русия. България е най корумпирана от години, но на нас ние виновна Русия че назначения от САЩ прокурор не си върши работа
Опако
на 05.12.2025 в 11:51:05 #3Заради слабоумни руски помиари като теб не се връщат, ве, боклук!
Още помня 2004-та как във форума на нюза руски мъстии като теб обиждаха българите в чужбина, та и до ден днешен!
35 г. минаха, България се промени много, но вие руските подметки си останахте същите брутални из.роди!
Хората от чужбина го виждат, онези, уредили се в други държави, създали семейства, няма да се върнат! Те не искат да живеят сред алкохолици и лабилни психически!
projekt
на 05.12.2025 в 11:33:19 #2добре де.....35 години демокрация..... щом тук е толкова хубаво, защо не се връщат българите.....нали тук е рая на земята. или се оказа че мечтите за лъскавия живот там се оказаха измамни, а вече тук е кофти живота, а и как да се прибереш и да кажеш че за 20 години в Герания ни си успял да си купиш жилище нищо че по фейса се показваш какъв си баровец
dimitar-dimitrov-Lr8W7Yy2
на 05.12.2025 в 10:42:35 #1Ей такива като това говедо са виновни за виновни, че българите не се завръщат обратно.