Набързо и без дебати депутатите приеха проекти за решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидати за председатели и членове на регулаторите. Гласуването минаваше почти автоматично с гласовете на четворната коалиция - ГЕРБ-СДС, БСП, ИТН и ДПС-ДПС, от ПП-ДБ се въздържаха, а против очаквано бяха ДПС-НН, Възраждане и МЕЧ.
Така бяха гласувани правилата за избор на председател и четирима членове на Фискалния съвет, с представяне и публично оповестяване на документите и изслушване на кандидатите в Комисията по бюджет и финанси в Народното събрание.
По традиция първото и единствено изказване направи Димо Дренчев от парламентарната група на "Възраждане", който обяви, че партията няма да подкрепи и процедурните правила за предлагане на кандидати за председател и четирима членове на Фискалния съвет. "Възраждане" настоя и за закриване на Фискалния резерв, а членовете и председателят ѝ да отидат да попълнят частния сектор.
Отново без дебати народните представители приеха проект на решение за приемане на Процедурни правила за условията и реда за предлагането на кандидат за подуправител - ръководител на управление "Банков надзор", на Българската народна банка, представяне и публично оповестяване на документите и изслушването на кандидата в Комисията по бюджет и финанси в Народното събрание.
Народните представители гласуваха със 113 гласа "за", 66 гласа "против" и 20 гласа въздържали се. И тези процедурни правила минаха с гласовете на ГЕРБ-СДС, БСП-ОЛ, ДПС-ДПС и ИТН. Въздържали и против гласуваха от ПП-ДБ, а изцяло против - "Възраждане", ДПС-НН и МЕЧ.
Депутатите от управляващото мнозинство приеха и проект на решение за приемане на Процедурни правила за условията и реда за предлагането на кандидати за председател, кандидат за заместник-председател, ръководещ управление "Надзор на инвестиционната дейност", кандидат за заместник-председател, ръководещ управление "Застрахователен надзор" и кандидат за заместник-председател, ръководещ управление "Осигурителен надзор", на Комисията за финансов надзор.
Народните представители гласуваха със 114 гласа "за", 72 гласа "против" и 16 гласа "въздържали се".
Депутатите приеха и проект на решение за приемане на Процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидати за председател, заместник-председател и членове на Комисията за защита от дискриминация (КЗД), представянето и публичното оповестяване на документите и изслушването на кандидатите в Комисията по правата на човека и вероизповеданията, както и процедурата за избор от Народното събрание.
Народните представители гласуваха със 108 гласа "за", 73 гласа против и 18 гласа "въздържали се". Дори и при прегласуване, поискано от Йордан Иванов от ПП-ДБ, процедурните правила за избор на нова КЗД минаха отново с гласовете на управляващото мнозинство - 114 гласа "За", 78 гласа "против" и 15 гласа "въздържали се".
Единственото изказване, както и на преходните правила за регулатор, направиха от групата на "Възраждане". Този път на трибуната на Партийния дом излезе лидерът на партията Костадин Костадинов, според когото Комисията е излишна, не бива да съществува и не е полезна за българските държавни интереси. Освен това Костадинов заяви, че има опит КЗД да се превърне в бухалка. Има случай в КЗД да са разглеждани вицове и в които КЗД разглежда статуси във Фейсбук или в други социални мрежи, даде пример Костадинов, според когото българското общество няма нужда от КЗД и Комисията трябвало да се закрие. Освен това "Възраждане" няма да подкрепят и процедурните правила за предлаганите на кандидати за председател, зам.-председател и членове на Комисията.