Съдията от районния съд отложи делото по искане и на двете страни, като подчерта, че това се прави за последен път, предаде БНР.
Припомняме, ищците по делото са вече шест. На днешното заседание по делото, продължило 20 минути, още либийски офицери са се присъединили към исковете за клевета.
Заведените искове са за общо около 30 милиона либийски динара.
Шест от 11-те либийски офицери, водили разпитите на медиците преди осем години, ги съдят за клевета заради твърденията, че са били измъчвани.
Либийският защитник на медиците Осман Бизанти не се е ангажирал да потвърди, че първото заседание по СПИН-процеса пред Върховния касационен съд ще бъде след по-малко от един месец.
Първото заседание по обжалването на повторните смъртни присъди на петте медицински сестри и палестинския лекар пред Върховния съд на Джамахирията най-вероятно ще се проведе на 18-ти май.
Това съобщи адвокат Хари Хараламбиев, като се позова на неофициална информация.
Преди заседанието българките са казали, че са били изключително смутени от информациите за изпълнение на смъртни присъди в либийски затвори.
Те коментирали, че са разочаровани от невъзможността да бъдат издигнати като кандидати за евродепутати, което според думите му е било една надежда за тяхното по-скорошно освобождаване.
Вчера Върховният административен съд отхвърли жалбата на партия „Ред, законност и справедливост" срещу решението на ЦИКЕП, с което комисията отказа да регистрира петте българки и д-р Здравко Георгиев като кандидати за евродепутати.
С това окончателно стана ясно, че те няма да участват на изборите.
Като мотив съдът посочи, че медиците не отговарят на законовото изискване за уседналост.
Sonic
на 22.04.2007 в 18:03:06 #1