Депутатите кръстосаха шпаги по време на дебатите на второ гласуване на удължителния закон за бюджета в Народното събрание. Вносител на удължителния закон за бюджета е Министерски съвет.

В контекста на дебатите депутатът от ДПС Йордан Цонев заяви, че удължителният бюджет е една уйдурма. "Само ще дам пример - преди Законът за публичните финанси държавата влизаше в новата година без приет бюджет, защото, нали знаете, има една народна приказка "Дал Кольо, взел Кольо" в удължителния закон за бюджета", коментира Цонев.

Мартин Димитров от ПП-ДБ пък посочи, че ГЕРБ, ДПС, ИТН и БСП са имали мнозинство да си приемат бюджет, но не са го направили. "Сега пак имат и вчера на комисия пак имаха. Вече няма и един човек от ГЕРБ, който да настоява за фискална стабилност. Дефицитът е по-голям, защото бяха харчени пари от БЕХ и от ББР, така че дефицитът е по-висок и сега на този фон колегите от ДПС внасят предложения за нови харчове през общините", критикува Димитров.

Клисурски за удължителния бюджет: Дефицитът ще пробие тавана и ще изхвърчи от къщичката

Клисурски за удължителния бюджет: Дефицитът ще пробие тавана и ще изхвърчи от къщичката

Финансовият министър посочи, че няма как и вълкът да е сит, и агнето - цяло

Лидерът на "Продължаваме промяната" и бивш финансов министър Асен Василев заяви, че нямало да има проблем за общините да работят нормално и без да пипат средствата от преходните остатъци.

Депутатът от ИТН Александър Рашев заяви, че в бюджета са приети параметри за вдигане на парите на младите лекари, но поради протестите в края на годината и под натиска на ПП-ДБ, сега няма средства за младите лекари. "Отговорността е ваша", обърна се Рашев към опозицията.

БЛС: Ако не се увеличат пари за здраве, България ще обеднее на лекари и медсестри

БЛС: Ако не се увеличат пари за здраве, България ще обеднее на лекари и медсестри

Николай Брънзалов призова да се осигури стабилна финансова защита за младите лекари

Владимир Георгиев от БСП-Обединена левица, заяви, че социалистите ще подкрепят удължителния закон за бюджета, за да има спокойствие за общините и кметовете, както и да не се наруши финансовата стабилност на държавата.

"Предложенията не развързват общините. Към настоящия момент общините нямат пари, а с едни разчети ще могат да прогнозират и да работят, защото отиваме към средата на годината, а нямаме приет редовен бюджет", коментира Георгиев.

Бюджетна комисия даде на общините да си изхарчат "мазнинките"

Бюджетна комисия даде на общините да си изхарчат "мазнинките"

Ресорната комисия прие на второ четене промени в удължителния закон за бюджета